Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1 99'] Nierówno zuzywajace sie tarcze hamulcowe.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O1 99'] Nierówno zuzywajace sie tarcze hamulcowe.

    Sev, a dałbyś radę sprawdzić ile jest warta moja Toyota?
    Avensis T25 liftback 1.6i TERRA '04, 123.200km, salon PL

  • #2
    [O1 99'] Nierówno zuzywajace sie tarcze hamulcowe.

    Hej

    Niedawno (jakieś 7000KM) wymieniłem tarcze hamulcowe i klocki. Wczoraj zauważyłem tarcza jednym kole nie jest zużywana w 100% (jak na zdjęciu), w drugim kole "świeci" się cała tarcza, widać ze klocek trze po całej powierzchni, natomiast w prawym tak jak widać na zdjęciu.



    Czy to jakoś muszą się te klocki ułożyć? czy to powód do jakiegoś niepokoju?

    Komentarz


    • #3
      70 km to dotarcie, 7000 km to już dawno, dawno po...
      Nie ma zdjęcia, ale z opisu wynika, że coś jest nie halo. Albo klocek jest zablokowany na prowadnicy ( jest na niej wyrobione wgłębienie i klocek się blokuje ) albo prowadnice zacisku są skrzywione. Tak czy siak do rozebrania, wyczyszczenia na błysk, potem sprawdzenie i jak dalej źle to do wymiany.
      Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
      Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

      Komentarz


      • #4
        kowal 2002, zdjęcie jest tylko jest jakiś problem z certyfikatem https://mfi.pl/~belial/skoda/zd.JPG.
        Mój "Batmobil"

        Komentarz


        • #5
          winni77, teraz widzę :diabelski_usmiech. To co napisałem w poprzednim poście jak najbardziej aktualne, hamulec do rozbiórki i sprawdzenia. Nie widzę dokładnie zużycia tarczy/klocka, ale może okazać się, że po 7000 km w takim stanie to klocki i tarcza do wymiany ( a co najmniej do przetoczenia / przeszlifowania ).

          BTW. Nie ściąga auta przy mocniejszym hamowaniu?
          Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
          Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

          Komentarz


          • #6
            No nie zauwazylem sciagania :-/

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X