Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Skoda doceniona?!?!?!

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #51
    Ależ ja rozumiem i popieram to żeby ścigać wszystko. Patrząc z punktu widzenia kierowcy takiego auta jak i komendanta poglądy na pewne sprawy są jednak trochę inne :wink:

    Komentarz


    • #52
      Zamieszczone przez Mihau
      Czy jedzie 200 czy 150 czy lewym czy wyprzedza na przejściu dla pieszych to powinien być tak samo traktowany przez panów stróżów prawa, a nie tak jak teraz
      Dokładnie, o to właśnie mi chodzi !!!
      Przy czym te inne wykroczenia są dla innych uczestników ruchu dużo bardziej uciązliwe i niebezpieczne od pacjenta który jedzie z wiekszą niż dopuszczalna prędkoscią.
      Czarny Elegance

      Komentarz


      • #53
        Zamieszczone przez Big
        Przy czym te inne wykroczenia są dla innych uczestników ruchu dużo bardziej uciązliwe i niebezpieczne od pacjenta który jedzie z wiekszą niż dopuszczalna prędkoscią.
        no i to jest najbardziej wkurzające, że kierowcy tych super elo wychuchanych i mocny radiowozów też są zwykłymi użytkownikami dróg po godzinach pracy i jakoś nie widzą tego problemu, bo mnie na przykład mega denerwuje jak mam prawym wyprzedzać, bo jadzie taki Pan i Władca lewym i ma reszte w
        O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

        Komentarz


        • #54
          Zamieszczone przez PieTrzaK
          Patrząc z punktu widzenia kierowcy takiego auta jak i komendanta poglądy na pewne sprawy są jednak trochę inne
          Tylko papatrz co dają w praktyce te, jak to znawałeś "poglady komendanta". Policja ma teraz sprzet taki jakiego nigdy wcześniej nie miała - super szybkie i mocne bryki, mierniki laserowe, mobilne centa itd, itp. a wypadków na drogach jest .... więcej niż gdy miała polonezy i stare K15 czy Rapidy 1k. A dlaczego tak jest? Ano dlatego, że właśnie policja patrzy przez palce na wszysko poza przekraczaniem predkości, tym samym ucząc kierowców olewania przepisów, bo ci wiedzą że za to olewanie nie spotka ich żadna kara (no może poza spowodowaniem wypadku, ale o tym takie kierowca nie myśli).
          Ja, jako kierowca naprawde wolę żeby wyprzedził mnie inny kierowca jądacy o 20-30 km/h szybciej niz pozwalają przepisy, niz żebym miał na drodze do czynienia z kierowcą blokujacym lewy pas, nieużywajacym kierunkw czy rażącym mnie przcimgilenymi !!
          A wtedy, gdy policja będzie takich piratów eliminowała (bo to są prawdziwi piraci, a nie ci którzy na ekspresówce jadą o 25 km/h wiecej niż można), to niech ma nawet i i Porsche 911. Obiecuję, że nie będę miał nic przeciwko temu, bo będę widział, że kasa z moich podatków która poszła na te Porsche przekałda się na zapewnienie mi prawdziwego bezpieczenstwa na drodze.
          Czarny Elegance

          Komentarz


          • #55
            Zamieszczone przez Big
            nieuzywajacym kierunkw
            do tego "wychowali" nas sami kierowcy, bo dużo razy sam doświadczyłem tego, że jak chce zmienić pas i włączę kierunek to nagle każdy znajduje prawy pedał i przyspiesza dlatego ludzie zmieniają pas bez kierunków i tyle.
            O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

            Komentarz


            • #56
              Zamieszczone przez Big
              Zamieszczone przez PieTrzaK
              Patrząc z punktu widzenia kierowcy takiego auta jak i komendanta poglądy na pewne sprawy są jednak trochę inne
              Tylko papatrz co dają w praktyce te, jak to znawałeś "poglady komendanta". Policja ma teraz sprzet taki jakiego nigdy wcześniej nie miała - super szybkie i mocne bryki, mierniki laserowe, mobilne centa itd, itp. a wypadków na drogach jest .... więcej niż gdy miała polonezy i stare K15 czy Rapidy 1k. A dlaczego tak jest? Ano dlatego, że właśnie policja patrzy przez palce na wszysko poza przekraczaniem predkości, tym samym ucząc kierowców olewania przepisów, bo ci wiedzą że za to olewanie nie spotka ich żadna kara (no może poza spowodowaniem wypadku, ale o tym takie kierowca nie myśli).
              Ja, jako kierowca naprawde wolę żeby wyprzedził mnie inny kierowca jądacy o 20-30 km/h szybciej niz pozwalają przepisy, niz żebym miał na drodze do czynienia z kierowcą blokujacym lewy pas, nieużywajacym kierunkw czy rażącym mnie przcimgilenymi !!
              A wtedy, gdy policja będzie takich piratów eliminowała (bo to są prawdziwi piraci, a nie ci którzy na ekspresówce jadą o 25 km/h wiecej niż można), to niech ma nawet i i Porsche 911. Obiecuję, że nie będę miał nic przeciwko temu, bo będę widział, że kasa z moich podatków która poszła na te Porsche przekałda się na zapewnienie mi prawdziwego bezpieczenstwa na drodze.

              o i tu się zgadzam, nie wiem dlaczego policja twierdzi że zabija prędkość :?:
              zabija głupotai brak myślenia na drodze, prędkość też, ale to ta bardzo duża

              a jeśli chodzi o sprzęt to zobacz ile cza czasów fso było samochodów w kraju, ile policjantów było w służbie i jakie samochody się poruszały
              teraz mocne silniki to standard, a i drogi zostały prawie te same :|

              Komentarz


              • #57
                Panowie ale tak spojrzeć prawdzie w oczy, to pościgów to w zasadzie nie ma, marginalne przypadki, i to zazwyczaj jak już jest pościg to za starym Golfem III z kierowcą z 3ma promilami, który sam wypada na pierwszym zakręcie i dogonił bym go fiatem punto. Jak już kogoś przyłapią i włączą koguta itg to ludzie miękną i szybko się zatrzymują.
                Ja uważam że 2.0TFSI spokojnie by wystarczyło na mazury, na jedno pasmowe wąskie drogi. Natomias na autostradę myślę że taka SII V6 to absolutne minimum, a stawiał bym na coś mocniejszego.

                Komentarz


                • #58
                  Statystyka wypadków drogowych w PL

                  ...a wypadków na drogach jest .... więcej niż gdy miała polonezy i stare K15 czy Rapidy 1k...
                  Najpierw polecam poczytanie wiarygodnych źródeł a potem wypisywanie mądrości na forum (wiarygodne źródło np. TUTAJ )

                  Dla tych którym nie chce się wertować pdf-ów podam kilka liczb:

                  rok 1999:

                  liczba wypadków - 55.106
                  liczba zabitych - 6.730
                  liczba rannych - 68.449

                  rok 2009 (w nawiasie spadek w % w porówaniu do 1999r.):

                  liczba wypadków - 44 196 (-19,8%)
                  liczba zabitych - 4 572 (-32,1%)
                  liczba rannych - 56 046 (-18,1%)

                  Jeżeli uwzględnimy że liczba samochodów na drogach zwiększyła się z 14 mln w 2000 do 19 mln w 2007 (wg Wiki) to spadek liczby wypadków jest jeszcze bardziej znaczący.

                  To po pierwsze primo.


                  Po drugie primo prędkość i nieostrożna jazda jest zdecydowanie częstszą przyczyną wypadków (przede wszystkim groźnych wypadków z ofiarami śmiertelnymi) niż nieodpowiednie używanie świateł czy jazda lewym pasem. Oczywiście że są to wykroczenia uciążliwe (też mnie denerwują), ale jednak znacznie rzadziej prowadzą wypadków. A to że policja kupuje mocne szybkie wozy to "dostosowanie" się do potrzeb "rynku" tzn. jak kierowcy mają coraz szybsze i lepsze auta to i policja powinna takowe posiadać!

                  Sorry za OT


                  Denken ist schwer, deshalb urteilen die meisten.

                  Komentarz


                  • #59
                    emikal10 bardzo dobrze to ujął.
                    Dodatkowo, jeżdżąc po drogach uważam, że drogówka nie tylko poluje na prędkość, ale też na inne wykroczenia -ciągłe, skrzyżowania.
                    Wystarczy obejrzeć jeden odcinek uwaga pirat i widać, że poza prędkością często jest też ciągła, skrzyżowanie, rozmowa przez telefon itp.
                    Widziałem też tam kiedyś mandat za jazdę lewym pasem.
                    I jeszcze raz powtórzę - idealny zakup, moim zdaniem najlepszy z dotychczasowych (vectry, meganki itd)
                    O2FL RS | S2 | F2

                    Komentarz


                    • #60
                      Zamieszczone przez tomek
                      Dodatkowo, jeżdżąc po drogach uważam, że drogówka nie tylko poluje na prędkość, ale też na inne wykroczenia
                      To ciekawe co mówisz, bo ja tego nie zauważyłem
                      Zamieszczone przez tomek
                      ciągłe, skrzyżowania
                      O faktycznie interesują ich jeszcze ciagłe i to im sie chwali jak najbardziej !!
                      Zamieszczone przez tomek
                      Wystarczy obejrzeć jeden odcinek uwaga pirat i widać, że poza prędkością często jest też ciągła, skrzyżowanie, rozmowa przez telefon itp.
                      Widziałem też tam kiedyś mandat za jazdę lewym pasem.
                      Taaaaa, na 300 odcinków moze ze 2 razy wspomnieli coś komuś o jeździe lewym pasem. Przy czym jak sobie dobrze przypominam to 1 raz ukarali kierowce cieżarówki mandatem za to wykroczenie. W innych przypadkach tylko ... upomnienie :evil: A jest to wykroczenie baaaaaaardzo powszechne na naszych drogach, własnie dzieki takiemu podejściu policji.
                      Pooglądaj sobie bardzo dokładnie ten program i sam przyznasz mi rację Niestety ale nie raz widać jak jedzie samochód bez właczonych świateł i zmienia pas bez kierunku a policjanci stoja koło pasa "bus" i mają gdzieś inne wykroczenia. Takich kierwców nie zatrzymują bo oni dzisiaj kontrolują czy nikt nie jedzie po pasie "bus" :evil:
                      Przyjrzyj się na partole stojace w twoim mieście i zobaczysz że mówię prawdę !!
                      Nie raz na własne oczy widziałem jak koło takiego patrolu przejechało w bezchmurny dzień auto jadace skrajnym lewym pasem i z włączonymi przecimgilenymi. I co?? I NIC !!! Bo kierowca jechał z dozwoloną prędkoscią a panowie, jak mi powiedzieli po ich zapytaniu o bierność, stwierdzili, że maja kontrolowac prędkosć !!
                      Zobacz co się dzieje na skrzyżowaniach z sygnalizacja fielofazową. Kierowcy masowo opuszczają je na czerwonym świetle. Nigdy w życiu nie widziałem takiego nieoznakowanego radiowozu którego załoga zwracała by uwagę na takie niebzepizeczne wykroczenia !!
                      Zobacz jak wygląda sytuacja z nieuzywaniem kierunkowskazów - wykroczenie jest juz powszechne - a co na to policja ? Ono nic !! Przeciez skręcjąc zazwyczaj nie przekracza się prędkości, więc wszystko jest wporządku !!! Po prostu ręce opadają !!
                      A na co zwracjaja uwage załogi takich pięknych radiowozów ?? Ano spróbuj w Lublinie przekroczyć 70 km/h na Al. Witosa (szerowkiej 2 a miejscami i 3 pasmowej arterii króra w sporej swojej części jest odizolowana od ruchu pieszego i ma bezkolizyjne skrzyzowania (od zamku do wyjazdu z miasta w stornę Zamościa/Chełma). Pojedz tam np. 90 km/h i juz panowie cie mają, choć ani prze zchwilę jazda z taką prędkością na tej drodzie nie spowodowała jakiegokolwiek zagrożenia dla innych. Ale to, że ktoś jadący przed tobą zajechał ci drogę i zmienił pas bez kierunku, a wcześniej ktoś inny blokowal lewy pas skuutkiem czego trzeba go bylo wyprzedzac prawym ich zupełnie nie zainteresuje, bo i po co??!!
                      Wiec pytam się, po co im takie samochody ?? Nich najpierw nauczą się na czym ma polegac ich praca, a potem kupujmy im porządne samochody !!!
                      Puki co do scigania za większośc wykroczen zamiast Superbów z 3,6 pod maska spokojnie wystarcza Kie Ceed czy Ople Astry II i trochę chęci i zaangażowania w to co się robi !!!
                      P.S.
                      To tak jak gdyby z Kodeksu Karnego wybrać sobie jedno przestępstwo , powiedzmy zabójstwo i tylko na nie zwracac uwagę, bo ono powoduje zgon ofiary. Natomiast olewać pobicie, gwałt, wymuszenie rozbójnicze itd. bo przecież ofiara żyje.
                      Czarny Elegance

                      Komentarz


                      • #61
                        @big

                        Widzę że nie nie docierają rzeczowe argumenty więc napiszę jeszcze raz: jak już kierowcy będą jeździć bezpiecznie i z dozwoloną prędkością to wtedy policja powinna się zająć mniej ważnymi (niebezpiecznymi) wykroczeniami. Nie jest to tylko moje zdanie ale również ustawodawcy, który za wałkowane przez Ciebie wykroczenia przewiduje mniejsze kary czyli uznaje je w mojej opinii za mniej niebezpieczne!

                        PS.

                        W Lublinie spotkałem się z wyjątkową liczbą wykroczeń i niebezpiecznej jazdy, nawet w Wa-wie jeździ się bezpieczniej,ale to tylko moja opinia


                        Denken ist schwer, deshalb urteilen die meisten.

                        Komentarz


                        • #62
                          Zamieszczone przez emikal10
                          jak już kierowcy będą jeździć bezpiecznie i z dozwoloną prędkością to wtedy policja powinna się zająć mniej ważnymi (niebezpiecznymi) wykroczeniami
                          Sorry ale to jest najgłupsze podejscie do tematu o jakim słyszałem, poważnie !!
                          Zamieszczone przez emikal10
                          z dozwoloną prędkością
                          To wtedy żeby przejechać z Lublina do Gdańska będzie trzeba podróżowac 2 dni Polska to kraj o najwiekszej ilosci znaków ograniczajacych prędkość w Europie. Najpierw trzeba by pozdejmować te głupio poustawiane ogranieczenia (oczywiście zostawić te potrzebne) a dopiero później egzekwować od kierowców jazdę z dozwoloną predkoscią No ale czego tu wymagać, skoro policja zamiast wnioskowac o usunięcie ograniczenia postawionego na czas remontu który zakonczył się 2 miesiace temu staje za takim znakiem i .... zatrzymue za przekroczenia predkosci
                          Predkośc wcale nie zabija !!!! Zabija bark myslenia o innych na drodze !!
                          Czarny Elegance

                          Komentarz


                          • #63
                            Niedługo nie będzie marki i modelu, żeby go się nie bać, jak pojawi się w lusterku.

                            [ Dodano: Wto 08 Lut, 11 08:37 ]
                            Ostatnio widziałem w necie też nowe Alfy - tyle, że na razie stoją, bo nie maja atestów na sprzęt szpiegowski
                            Podobno mają namierzać i w tym samym kierunku i jadących z przeciwka.

                            [ Dodano: Wto 08 Lut, 11 08:43 ]
                            jak ich nie pokancerują, to ciekawe jakie ASO podejmie się serwisu i nie da d...y
                            pozdrawiam - Darek

                            Komentarz


                            • #64
                              Zamieszczone przez ruwado
                              Ostatnio widziałem w necie też nowe Alfy - tyle, że na razie stoją, bo nie maja atestów na sprzęt szpiegowski
                              Podobno mają namierzać i w tym samym kierunku i jadących z przeciwka.
                              Już nieaktualne

                              Komentarz


                              • #65
                                Zamieszczone przez PieTrzaK
                                Już nieaktualne
                                ???
                                jeżdżą już, czy rozbite?
                                pozdrawiam - Darek

                                Komentarz


                                • #66
                                  Zamieszczone przez ruwado
                                  czy rozbite?
                                  :szeroki_usmiech

                                  Podobno coś tam podziałali i Alfy mają lada dzień ruszać. Wczoraj sensacja, dziś suchar.

                                  Komentarz


                                  • #67
                                    znalazłem
                                    Wideoradary bez homologacji - WP Moto
                                    podobno twierdza,że mają homologację, a to chyba nie jest prawda. mają jeździć i liczyć, na to, że kierowcy nie pójdą do sądu.

                                    Taki kraj...

                                    [ Dodano: Wto 15 Lut, 11 10:20 ]
                                    c.d. w temacie Alfików. Podobno mają nowy problem. Dzisiaj w necie wyczytałem coś takiego:
                                    "Na tym jednak lista kłopotów z policyjnymi alfami się nie kończy. W warunkach przetargu napisano, że samochody mają być wyposażone w dwa komplety kół - opony zimowe powinny być założone na stalowe felgi. Problem w tym, że Alfa Romeo od lat wytwarza jedynie felgi ze stopów lekkich, więc zimówki założone zostały na... stalowe felgi produkcji Citroena.

                                    Chociaż producent przedstawił opinie rzeczoznawców i zobowiązał się do respektowania gwarancji, by opony pasowały, na piasty trzeba było zamontować specjalne tuleje dystansowe, powszechnie stosowane przez... tuningowców. Ponieważ zdaniem tzw "dystansów" jest zwiększenie rozstawu kół, po ich montażu okazało się, że zimówki wyraźnie wystają poza obrys karoserii samochodu, co oznacza, że - w myśl Kodeksu Drogowego - policja powinna ukarać kierowców radiowozów mandatem i zatrzymać im dowody rejestracyjne..."
                                    pozdrawiam - Darek

                                    Komentarz

                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                    Pracuję...
                                    X