Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Webasto

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Webasto

    Witam wszystkich,
    witalem sie juz oficjalnie w dziale tuning i caraudio i odeslano mnie tutaj.

    Mam problem ze zle pokazujacym wskaznikiem paliwa: zatankowalem do pelna, a wskaznik pokazuje 3/4 i po pol godziny pojechalem na inna stacje dotankowac i weszlo niecale 2 litry wiecej i nadal pokazuje 3/4. Pozniej przejechalem 300km i dopiero sie ruszyl. Teraz mam przejechane 450km i jest ponad pol baku.
    Do baku weszlo okolo 40 litrow, ale mialem jeszcze na pewno sporo paliwa, wiec mysle, ze zatankowalem do pelna, ale czemu wskaznik pokazuje 3/4 baku??

  • #2
    Webasto

    Panowie ma ktos WEBASTO w TDI ??
    Kolega ma w t-4 2.5tdi i bardzo sobie chwali...
    Jakie plusy to kazdy wie- cieplo w srodku...brak szronu
    czy sniegu na szybach.... ale cena :twisted:
    polecacie jakies firmy? ja mam namiar na taka
    za 5 200zł co jest kosmiczna cena dla mnie mimo
    sterowania w kluczyku i dodatkowych f-cji...

    Komentarz


    • #3
      Ja mam od niedawna 8) Wprawdzie jeszcze nie było jakichś konkretnych mrozów żeby naprawdę odczuć jego działanie ale już jestem zadowolony .Wystarczy że przy obecnych temperaturach uruchomisz je na 10-15 minut (robię to przed wyjściem z domu, zanim dotrę na parking strzeżony) i wsiadasz do ciepłego autka a temperatura silnika jest już na pierwszej kresce.
      Agregat z pompami kupiłem od SZIK'a z forum Diagtronik, potrzebowałem jeszcze węże wodne, złączki, kostki elektryczne i przewód paliwowy.Sterowanie jest zrobione przy pomocy zegarka oraz telefonu komorkowego.

      Na allegro aktualnie jest sporo urzadzeń
      Piotruś
      AGR(RIP) + ALH

      Komentarz


      • #4
        Ja mam... ale w garazu narazie ;-)
        Nie mam czasu zamontować

        Piotruś jak będziesz zagadaj do mnie na GG bo zgubilem Twoj numer
        Mam kilka pytan w sprawie tego webasto
        www.dynosoft.pl

        Komentarz


        • #5
          Można koszt na priv poprosic :?: k

          Komentarz


          • #6
            Wojtek, dawaj na priv - ostatnio nie mam za dużo czasu więc pewnie się miniemy on-line :wink:

            A tak wygląda Webasto w Octavce :


            Na pierwszym planie wydech z tłumikiem (pewnie Supersprint'a, hehe :wink: )
            Piotruś
            AGR(RIP) + ALH

            Komentarz


            • #7
              Zastanawiałem się nad montażem, ale z powodu finansów rozmysliłem się, a przydałoby się ponieważ jeżdżę na taxi i mam Octavkę `99.
              Podobno od `01 nie ma tego problemu, ale nie wiem dokładnie.
              Mojego TDI nie mozna rozgrzać podczas postoju powyżej 30-40°C czyli nie zrobię ciepełka w kabinie stojąc.
              Gość w serwisie tłumaczył mi, że zależy to od ruchu płynów i jeżeli autko stoi nie ma obiegu i nie zagrzeję, niestety trzeba się przejechać, aby osiągnąć wyższą temperaturę.
              Czasem jak mam większe postoje pomiędzy kursami to albo marznę albo kulnę się po mieście, żeby zagrzać silnik.
              Jest jeszcze inna opcja zamiast Webasto aby wyeliminować ten problem, ale jak do tej pory nic nie modyfikowałem.
              Pozdrawiam

              "Teoria jest wtedy gdy wiesz wszystko, a nic nie działa.
              Praktyka jest wtedy, gdy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego.
              Tu łączymy teorię z praktyką.
              To znaczy nic nie działa i nikt nie wie dlaczego."

              Komentarz


              • #8
                Hmm, troche watpie w to ze problemem jest zbyt slaby obieg cieczy chlodzacej, moim zdaniem silniki TDI maja dosyc duza sprawnosc i dlatego slabo sie grzeja.Webasto ma moc grzewcza 5kW i zeby nagrzac wode w bloku silnika do okolo 70 stC przy temp. zewnetrznej 0 stC potrzeba pol godziny pracy urzadzenie (czesc energii tracona jest na ogrzanie wnetrza pojazdu).
                Jesli to jednak rzeczywiscie bylaby wina slabego obiegu wodyo to mozesz zalozyc sama elektryczna pompke wody (taka jak w webasto) ktora bedzie przepompowywac wode z bloku przez nagrzewnice.

                Co do kosztow to rzeczywiscie nowe urzadzenie jest straaaaasznie drogie, ale gdybys zakrecil sie porzadnie to uzywane webasto+pompki mozna kupic za okolo 500PLN, do tego potrzeba waz wodny, przewod paliwowy i pare pierdulek ale mysle ze bez zegarka sterujacego(ogrzewanie zalaczalbys sobie przyciskiem w aucie) zmiescil bys sie w 1000-1200 PLN z montazem
                Piotruś
                AGR(RIP) + ALH

                Komentarz


                • #9
                  W moim serwisie powiedzieli mi, że zapłaciłbym do 2000zł za webasto, albo właśnie mozna założyć pompkę i tak jak piszesz za 500zł może trochę więcej.
                  Pozdrawiam

                  "Teoria jest wtedy gdy wiesz wszystko, a nic nie działa.
                  Praktyka jest wtedy, gdy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego.
                  Tu łączymy teorię z praktyką.
                  To znaczy nic nie działa i nikt nie wie dlaczego."

                  Komentarz


                  • #10
                    Pompka kosztuje okolo 100-150 PLN, jej podlaczenie jest proste jak budowa cepa (po prostu wpinasz przed nagrzewnice i doprowadzasz zasilanie) wiec moze nad tym pomysl
                    Piotruś
                    AGR(RIP) + ALH

                    Komentarz


                    • #11
                      Dzięki
                      Pozdrawiam

                      "Teoria jest wtedy gdy wiesz wszystko, a nic nie działa.
                      Praktyka jest wtedy, gdy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego.
                      Tu łączymy teorię z praktyką.
                      To znaczy nic nie działa i nikt nie wie dlaczego."

                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X