Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki akumulator?

Zwiń
Ten temat jest zamknięty
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Jaki akumulator?

    dziennikarze Faktu wraz z kontrolerami z komendy głownej juz sie za nich wzieli Szczegóły w dziesiejszym fakcie

  • #2
    Jaki akumulator?

    Ostatnio mam kłopoty z moim akumulatorem w "benzynie 1,6" - ten który jest to 44Ah/360 A. Trzyma ok. 2 dni - na trzeci dzień nie da się odpalić.
    Ponieważ samochód niedawno kupiłem bez instrukcji obsługi nie wiem jaki fabrycznie powinien być w tym modelu - prośba o radę lub link w sieci gdzie można znaleźć takie info.

    Komentarz


    • #3
      w.z., po tym co piszesz to masz problem nie z wielkością (pojemnością) akumulatora tylko z jego stanem :wink: Wielkość być może właściwa, nie mam w tej chwili możliwości skorzystania z ETKI, więc nie chcę przesądzać.
      Pzdr, RomanS, Audi A6 Avant, 2,5 TDI

      Komentarz


      • #4
        Niedawno też ten temat przerabiałem, podczas zakupu nowego poinformowano mnie, że fabryki montują minimum jakie tylko można. W Centrze-sklep firmowy polecono aku 50 Ah (dane z paragonu typ 050 612 CE PLUS) możesz oczywiście wybrać inny.
        Jestem z niego jak narazie zadowolony :szeroki_usmiech

        Komentarz


        • #5
          Fabryczny akumulator w 1.6 ma 44Ah.

          Ale zanim wymienisz to sprawdż czy ma ładowanie z alternatora.

          ps. mój też się kończy i na zimę planuję zakup aku o większej pojemności - myslałem o 50Ah.

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez tomi98
            na zimę planuję zakup aku o większej pojemności - myslałem o 50Ah
            oby nie kupować za dużej pojemności bo alternator nie bedzie dawał rady naladować akumulatorka i szybko kupisz sobie nastepny.
            sprawdz ile Amperów jest na alternatorze pewnie 55A lub cos kolo tego
            A6 Avant 1.9 TDI AVG - przedlift
            AR 156 SW 1.9 JTD 16V - półlift
            O1 Combi 1.6 MPI BFQ - polift
            -------------------------------------------------
            Dysponuję kasownikiem do poduszek VAG

            Komentarz


            • #7
              Ja kupiłem sobie centre future i jak narazie jestem zadowolony
              DACAR.team

              Komentarz


              • #8
                Wybrałem się dzisiaj do fachowego sklepu i koleś w mądrej książce znalazł, że w nowej Octavii 1,6 wkłada się 44 Ah, a na wymianę to trochę więcej - najlepiej 60. Polecał "Futurę". choć obawiam się czy alternator tyle naładuje, chyba lepiej kupię 50-tkę.

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez splawik
                  oby nie kupować za dużej pojemności bo alternator nie bedzie dawał rady naladować akumulatorka i szybko kupisz sobie nastepny.
                  sprawdz ile Amperów jest na alternatorze pewnie 55A lub cos kolo tego
                  dlatego napisałem, że 50Ah - większego nie ma sensu z wiadomych powodów :wink:

                  [ Dodano: Pon 05 Cze, 06 22:16 ]
                  Zamieszczone przez w.z.
                  chyba lepiej kupię 50-tkę.
                  ja też taki kupię przed zimą

                  Komentarz


                  • #10
                    Re: Jaki akumulator?

                    Zamieszczone przez w.z.
                    Ostatnio mam kłopoty z moim akumulatorem w "benzynie 1,6" - ten który jest to 44Ah/360 A. Trzyma ok. 2 dni - na trzeci dzień nie da się odpalić.
                    Ponieważ samochód niedawno kupiłem bez instrukcji obsługi nie wiem jaki fabrycznie powinien być w tym modelu - prośba o radę lub link w sieci gdzie można znaleźć takie info.
                    Kup akku Varty - super i nie do zdarcia.
                    Cena niestety tez super.
                    Pozdrawiam Bartek.

                    Current: Honda Civic
                    Ex: O1

                    Komentarz

                    POWRÓT NA GÓRĘ
                    Pracuję...
                    X