Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Octavia Elegance wyprz. 2010, bez czujników parkowania przód

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Octavia Elegance wyprz. 2010, bez czujników parkowania przód

    Zamieszczone przez Octavianos
    Coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że moją dobrą decyzją było zamówienie Toura, a nie czekanie na Nowego Rapida - bo jemu bliżej będzie do Fabii, a nie Octavii.
    dokladnie mysle to samo.... :twisted:

  • #2
    Octavia Elegance wyprz. 2010, bez czujników parkowania przód

    Na początku lutego kupiłem Skodę Octavię Combi w ramach promocji "wyprzedaż 2010" w wersji wyposażenia Elegance. W tej wersji powinny być czujniki parkowania z przodu i z tyłu. No i tych z przodu brakuje.

    W salonie (Auto Wimar w Warszawie) twierdzą, że to Skoda im takie dostarczyła i podobno problem jest większy - bo ktoś w Skodzie się machnął i co najmniej kilkanaście takich wybrakowanych samochodów sprzedano.

    Jestem umówiony w salonie na rozmowę o jakiejś formie rekompensaty, ale wiem już, że nic ze standardowego, fabrycznego wyposażenia nie wchodzi w grę - m. in. tych czujników nie mogą mi doinstalować.

    No i teraz pytania:

    Co powinienem / mogę zażądać w ramach tej rekompensaty? Skoro nie wyposażenie standardowe to co ciekawego mi może salon zaproponować - kupony na myjnię? Serio pytam - w jakiej cenie jakiś zamiennik powinienem oczekiwać? Może ktoś z Was miał podobny przypadek, albo nawet kupił jedną z tych wybrakowanych Octavii 2010?
    --

    (WW)

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez WildWezyr
      tych czujników nie mogą mi doinstalować.
      jak by chcieli to by zainstalowali... Rocket Science toto nie jest. A że nowy zderzak, lakier, czujniki, centralka, przycisk - trochę kosztuje to się nie dziwię, Pewnie dołożenie tego w ASO kosztuje z 3000. A tak Ci dadzą dywaniki i kartę rabatową za pińcet. Aha, no i zapomniałem, że jeszcze trzeba wiedzieć jak to zrobić, no ale to w ASO różnie bywa. Najlepiej olej i klocki zmieniać.


      Niech Ci w ramach rekompensaty założą WEBASTO.
      Pozdrawiam
      Marcin

      Komentarz


      • #4
        Dla mnie żenada...

        Zamieszczone przez Enriquez
        Niech Ci w ramach rekompensaty założą WEBASTO.
        Ale na o to bym się nie odważył wnioskować w ASO :?

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez Enriquez
          jak by chcieli to by zainstalowali...
          Pewnie masz rację. Też uważam, że uznali: za dużo roboty, nie robimy. Zastanawiam się co mi dadzą alternatywnego - coś czuję, że właśnie kupony na myjnię / dywaniki itp. duperele.

          A gdybym tak się uparł, to chyba mogę się domagać, aby jednak mój samochód był zgodny z umową (a zgodnie z nią - powinien mieć czujniki). Czyli - na upartego - musieliby to dorobić? Tylko czy jest sens aż tak się ostro stawiać? Czy mi czegoś ze złośliwości nie spieprzą przy okazji?
          --

          (WW)

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez WildWezyr
            Tylko czy jest sens aż tak się ostro stawiać?
            nie

            bo

            Zamieszczone przez WildWezyr
            Czy mi czegoś ze złośliwości nie spieprzą przy okazji?
            problem w tym, że oni tego nie zrobią ze złośliwości :lol:


            a co do jakichś tam rekompensat, to dla mnie zawsze najlepsza jest rekompensata finansowa i tu już nie ma pieprzenia, że się nie da czy ktoś nie umie.
            saport techniczny baj DGW
            była BKD+DSG '05 120kkm
            była BXE '08 190kkm
            no i nie ma :-)

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez szkoda
              a co do jakichś tam rekompensat, to dla mnie zawsze najlepsza jest rekompensata finansowa i tu już nie ma pieprzenia, że się nie da czy ktoś nie umie.
              Wydaje się, że to najlepsze rozwiązanie - tylko pytanie jaka kwota wchodzi w grę. Tzn. jaką Waszym zdaniem jest sens żądać / oczekiwać? Bo jak mi powiedzą: "No rekompensata finansowa, jak najbardziej - weź panu z kasy wypłać 200 zł..." To raczej nie ten rząd wielkości chyba, co?
              --

              (WW)

              Komentarz


              • #8
                WildWezyr, myślę że tyle ile się dopłaca do czujników czyli 1200 + jakiś bonus za problem, np. darmowy pierwszy przegląd

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez WildWezyr
                  tylko pytanie jaka kwota wchodzi w grę
                  taka, która Cię satysfakcjonuje, jak bardzo czujesz się pokrzywdzony z powodu braku czujników parkowania z przodu, ja bym nie był bardzo smutny :lol:
                  tak na prawdę to bez większego znaczenia.

                  [ Dodano: Sro 23 Mar, 11 22:47 ]
                  Zamieszczone przez kross12
                  tyle ile się dopłaca do czujników czyli 1200
                  O :idea:
                  saport techniczny baj DGW
                  była BKD+DSG '05 120kkm
                  była BXE '08 190kkm
                  no i nie ma :-)

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez WildWezyr
                    jaką Waszym zdaniem jest sens żądać
                    czujki z przodu wg cennika kosztują 1200 PLN, gdyby je dokładać do wersj poniżej Elegance, więc możesz spokojnie domagac się co najmniej tej kwoty. Plus oczywiście straty moralne, itp - w końcu poświęcasz swój czas, żeby to załatwić, itd.
                    Do tego możesz więc dodać sobie dywaniki, kupony, złotą kartę...

                    Komentarz


                    • #11
                      Z tymi ich tłumaczeniami to różnie może być. Nie sądzę, żeby seryjnie takie pomyłki w fabryce były i nie montowali czujników. Może być tak, że masz wersję wyprodukowaną na inny rynek, np. niemiecki (tam ponoć w elegance nie ma czujek z przodu). Czy można to jakoś sprawdzić?

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez matwrc
                        Może być tak, że masz wersję wyprodukowaną na inny rynek, np. niemiecki
                        moja pierwsza myśl
                        saport techniczny baj DGW
                        była BKD+DSG '05 120kkm
                        była BXE '08 190kkm
                        no i nie ma :-)

                        Komentarz


                        • #13
                          Mogli do Niemiec naklepać więcej tych skód i nie schodziły tak szybko jak u nas, więc pchnęli u nas. Z tego co wiem, to takie błędy w fabryce są mało możliwe nawet przy takich wielkoseryjnych produkcjach.
                          Powtórzę pytanie, czy można jakoś sprawdzić na jaki rynek było wyprodukowane auto?

                          Komentarz


                          • #14
                            matwrc, można, pod warunkiem, że "przekierowanie" na rynek Polski nastąpiło już po wyprodukowaniu i wpisaniu auta do systemu informatycznego VAG. Możliwe jednak, że nawet tam można to "pozmieniać" według uznania administratorów, jeśli zajdzie taka potrzeba...
                            Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                            Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                            Komentarz


                            • #15
                              WildWezyr, jeśli maja jakis problem z dołozeniem czujek (moze faktycznie takim "fachowcom" lepiej tego nie dawać) to niech ci w ramach rekompensaty dołożą ... kompletne koła zimowe na alumach
                              Czarny Elegance

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez szkoda
                                a co do jakichś tam rekompensat, to dla mnie zawsze najlepsza jest rekompensata finansowa
                                Jak masz odpowiedni nóż który możesz im przystawić do gardła to masz taką szansę, aby wyrwać kasę. Jeśli nie, to nie liczyłbym na to, aby udało się wyrwać choćby 50 PLN w gotówce. Takia rekompensata to problem księgowo-rozliczeniowy, a ile trzeba się poytem tłumaczyc przed przełożonymi (lub właścicielami). Łatiwej wyrwac coś w postaci gratisu lub wyposażenia.
                                If we could convert bullshit into energy, we would be millionaires.
                                _______________________________________
                                a teraz doszła służbówka O III combi 2,0 150 KM

                                Komentarz


                                • #17
                                  To wszystko fajnie, co piszecie o rynku niemieckim, tylko że pewnie kolegę to mało interesuje - na rynek polski czujki mają być więc ich brak jest ewidentnym naruszeniem warunków umowy, ponieważ cennik jest - zdaje się - ofertą w rozumieniu kodeksu cywilnego.

                                  Ciekawe natomiast co niemiecka wersja elegance oferuje więcej niż polska - patrząc na cennik chyba nic.

                                  Natomiast jest tak, jak aro_40 pisze - księgowo dla dealera to ciężki kawałek, choć nie niewykonalny.
                                  Rzeczywiście - będą woleli dorzucić gratisy o podobnej wartości. Tylko tutaj trzeba uważać, żeby nie dać sie zrobić odnośnie ich wartości
                                  Tak czy tak warto skontaktowć się z SAP, tylko chyba lepiej jakimś oficjalnym pismem, np. z DAS

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez macluke
                                    Plus oczywiście straty moralne, itp
                                    To ile może wynosić takie zadośćuczynienie??? np 5000zł ???? Za humor popsuty brakiem czujników z przodu które w cenniku kosztują 1200zł? :roll:
                                    Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      za brak tapicerki (cennikowo 0 doplaty), pakietu dla palacych 3 (150 doplaty) dostalem za free alarm i blokade skrzyni

                                      czlowiek na ziemi jest tylko sekunde, nie zmieni nic a zostawi burdel

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        jeżeli o mnie chodzi, to szczerze mówiąc, jakbym był bardzo podniecony brakiem czegokolwiek, to albo bym auta nie odebrał (co już się zresztą zdarzyło, tyle, że to nie była taka pierdoła :szeroki_usmiech ) - skoro tak bardzo mi zależy i czekał na pełnowartościowe

                                        albo nie robił z siebie idioty, jeśli i tak chcę je odebrać, brał co dają i tyle, bez tych wielkich żądań i negocjacji.

                                        na miejscu dilera też chyba tak bym podszedł do sprawy jakby ktos się za bardzo rzucał - kazałbym czekac na następne albo do widzenia, taki samochód sprzedają najprawdopodobniej na pniu, wystarczy popatrzeć jakie są kolejki do odbioru
                                        saport techniczny baj DGW
                                        była BKD+DSG '05 120kkm
                                        była BXE '08 190kkm
                                        no i nie ma :-)

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez leff
                                          za brak tapicerki (cennikowo 0 doplaty), pakietu dla palacych 3 (150 doplaty) dostalem za free alarm i blokade skrzyni
                                          ten alarm to oryginał czy dedykowany do Skody?

                                          [ Dodano: Czw 24 Mar, 11 09:55 ]
                                          wersja na Niemcy nie ma relingów dachowych :idea:
                                          Antyfotoradar Valentine1
                                          Harry II Classic+Sirio ML145

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez WildWezyr
                                            Skoda im takie dostarczyła i podobno problem jest większy - bo ktoś w Skodzie się machnął i co najmniej kilkanaście takich wybrakowanych samochodów sprzedano.
                                            :diabelski_usmiech hehe ja mam taką Octavkę...tylko że się kapnąłem przy odbiorze ...i od razu napisałem oświadczenie o niezgodności zamówienia i że rezygnuje z odbioru auta...w efekcie dostałem w ciągu 2 minut skórzaną kierownicę + jakieś tam duperele...
                                            a czujniki i tak mi nie sa potrzebne...nie zgodziłem się na demontaż zderzaka tylnego i dokładanie czujników montowanych w ASO... :diabelski_usmiech
                                            PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              a ja bym tak nie prorokował że się da tylkosie niechce

                                              Akurat mogę się wypowiedzieć w tym temacie bo znam podobny z autopsji.

                                              Niestety jak na etapie fabryki nie zostaną zamontowane czujniki a co z tym się wiąże wiązka sterowniki moduły i inne to nawet cudotwórca Jacek Nowak nie pomoże.

                                              Więc jedynie pozostaje rekompensata, która powinna Ciebie usatysfakcjonować materialnie i moralnie.

                                              Inna opcja

                                              Na jakim etapie zostałeś poinformowany lub sam się zorientowałeś o braku czujników.

                                              Jak wiedziałeś o tym przed odbiorem auta, to myślę że to chyba za późno na wysuwanie wygórowanych żądań rekompensaty.

                                              Jeżeli nie zostałeś poinformowany przez sprzedawcę o wadzie produktu ( którą niewątpliwie jest brak czujnika z przodu) przed wydanie samochodu a problem spostrzegłeś po czasie to myślę że powinieneś być twardy. Jak by nie poszli na ustępstwa jakich ja bym oczekiwał ( oczywiście w miarę rozsądku) to upierałbym się za zamontowaniem oryginalnego czujnika z przodu, jeśli ktoś stwierdzi że się nie da to jako konsument masz prawo zwrócić produkt ze względu na jego wadę prawną ale tu oczywiście bez radcy prawnego myślę że się nie obejdzie.

                                              Pozdro

                                              ps. daj znać jak poszło

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                macluke,
                                                albo doposażenie auta w wybrane przez Ciebie elementy, a jeśli nie będą chcieli to propozycja ostateczne rekompensaty, przez okres trwania gwarancji bezpłatne malowanie przedniego zderzaka i wymiana części powstałych na skutek braku ww. asortymentu.
                                                www.prostetorodo.pl

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Zamieszczone przez AdamB
                                                  Zamieszczone przez macluke
                                                  Plus oczywiście straty moralne, itp
                                                  To ile może wynosić takie zadośćuczynienie??? np 5000zł ???? Za humor popsuty brakiem czujników z przodu które w cenniku kosztują 1200zł? :roll:
                                                  nie tylko humor....bo brak takich czujników moze doprowadzić np do uszkodzenia zderzaka....zrobienia innej osobie "kuku" itd. Skoro miały byc to niech je dokładaja! Kolega piotrek_gdy zakładał do swojej byłej 0II z przodu i sie dało :diabelski_usmiech
                                                  Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X