Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] ...[cut]...

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] ...[cut]...

    Panowie, warto te felgi tak malować na szaro czy lepiej je bujnąć i coś kupić w graficie?

  • #2
    [O2] ...[cut]...

    .....[cut]....

    Komentarz


    • #3
      Wojciech_33, jako, że i ja sprzedaję auta naszej marki, powiem szczerze, że jesli w kwietniu dealer powiedział tobie, że auto będzie w tak krótkim terminie, nie mając go już zaplanowanego do produkcji lub w drodze do salonu, to postąpił dość niepoważnie. Skoda Auto Polska już od ponad miesiąca nie gwarantuje produkcji Tourów w roku 2011. Zdarzają się czasem jednak cuda. Na przykład jeden z kolegów z forum :arrow: Pitiae , w zeszłym tygodniu zamówił u mnie Toura i o dziwo...... jutro będzie go odbierał :diabelski_usmiech Właściwie to zamówienie zrobiliśmy dopiero w tym tygodniu. Auto właśnie na serwisie ma montowany alarm i LPG.
      Jesli zależy Tobie na Tourze, a myślę, że przy tej cenie, auto jest warte grzechu, poszukaj po dealerach, czy ktoś coś od ręki znajdzie. Mi niestety ostał się już tylko jeden z silnikiem 1.4...

      Co do zaliczki, po sprzedaży samochodu mają obowiązek ją Tobie oddać. Tak z resztą masz wpisane na formularzu zamówienia za pewne. Domyślam się jednak, że auto nie jest wyprodukowane, ani tym bardziej w ogóle potwierdzone w produkcji, dlatego na Twoim miejscu domagałbym się zwrotu zaliczki ad hoc...

      Weź pod uwagę, że to nie Skoda tak traktuje Klientów, a Twój dealer. Być może nie był on świadomy terminów realizacji zamówień dla modelu Tour...
      Moja toczka -> tu

      Komentarz


      • #4
        Wojciech_33,

        Nie chcę Cię martwić, ale na Toury się teraz długo czeka. Jest na to osobny wątek, przejrzyj go.
        Pozdrawiam
        Marcin

        Komentarz


        • #5
          Miałem podobny przypadek, po konsultacji z prawnikiem usłyszałem- czy w zwiazku z tym, ze nie otrzymam w wyznaczonym terminie ponosze, poniosłem jakies wymiaerne straty. Straty nie takie, ze sąsiedzi czy koledzy w pracy smieją sie ze nie mam auta a np. niemożnośc wykonania innej np usługi, zadania czy innego zobowiazania które skutkuje dla mnie zobowiazaniami finansowymi- karami, czy kosztami zwiazanymi z wynajęciem kogos, wypożyczenia auta. Otóz jestem osobą fizyczną i nie ma, na co odp. To nie USA i... i jakiekolwiek zadośćuczynienie jest tylko dobrą wolą moze być jesli niezapisane w umowie.
          Ogólnie polecam wszlekie ustalenia drogą pisemną, mailową aby ktoś nie powiedział "ale przecież tak ustaliliśmy..()" Wtedy kiedy ja odbierałem była wczenisej powódz w CZ, poddostawcy mieli poślizgi w dostawie komponentów, wiec nawet Skoda Auto miała alibi. Ale czyms innym odstapienie od umowy w przypadku niewywiazania sie sprzedawcy z ustaleń.. a tak uwazam ze w tym przypadku jest i natychmiastowy zwrot gotówki w zwiazku z niemoznością realizaji umowy zawartej, która reguluje termin, cene i przedmiot umowy. Temat złożony, ja powiem tylko jedno z doswiadczenia swojego i innych znajomych, bliskich- auto, które w zakupie sprawia problemy b dobrze sie sprawuje.Ja z moim miałem małe przekopy w 2010r około 10 sierpnia złozylem zamówienie a przyjechało w ostat tyg listopada, odebrałęm w barbórke czarnulę. Wczesniejsze auto po które jechałem z ogłoesznia, to na kazdym mozliwym przejezdzie kolejowym stałem(!) niezapomne tego chyba 4 przejazdy, potem klocki z przelewem bo sobota.. w koncu znaleźlismy bank co w sobote czynny. Auto do dziś smiga, raz klękło na trasie ale w tym czasie zrobiono nim bezmała 200tkm wiec miało prawo upaść na twarz, (Assistance z PZU niezastąpione).
          Mysle ze w twoim przypadku doskonała pozycja do wyjscia w kierunku negocjacji gratisów typu dobre zimówki. Jesli chodzi o dłuższą gwarancje- zapoznaj sie z nią mnie także ją dano tyle z wpakiecie podst, co obejmuje duperele a nie elektronikę czy klimę, powazne kosztowne usterki. Dotargowałem do pakietu komfort chyba, najlepszego na III rok.

          PS. A to ze na Toury czeka sie tyle czy dłużej- sprzedawca w umowie poczytaj jak opisuje okoliczności realizacji umowy. To jak mówienie ze w naszej klinice leczenia nieplodnosci po 6 miesiacach od załozenia kartoteki jest poród naturalnie, nie wymoszonie, fizjologicznie. Od razu wiadomo ile trwa fizjologicznie ciąża.... wiec umowa ma wady prawne chyba.Niemozliwa do zrealizowania, jedna strona wprowadza drugą w niekorzystne rozporzadzanie swoim majatkiem- srodkami finansowymi.
          OI Combi 1.6 LPG BFQ

          Komentarz


          • #6
            Wojciech_33, tel do danielcia, jaczaka1 jeślik ktoś coś ma w stocku, to raczej oni. Swojego dilera olej.
            Zamieszczone przez Wojciech_33
            - po co samochód w listopadzie, skoro w styczniu to auto już będzie z poprzedniego rocznika, a w salonach zaczną się wyprzedaże
            Masz zamiar nim jeździć, czy zaraz go sprzedawać, że Ci tak na roczniku zależy. Ja swój w grudniu odebrałem i jestem zadowolony.
            Wyprzedaże są na auta, które nie schodzą, więc na toura raczej nie licz.
            Zamieszczone przez xxxmikey
            Być może nie był on świadomy terminów realizacji zamówień dla modelu Tour...
            qrrr.... litości. Był świadomy, że trzeba wziąć zaliczkę, a nie był świadomy ile się czeka? To chyba jego praca. Przestańmy wreszcie w tym kraju usprawiedliwiać nieróbstwo, nieuctwo, niechlujstwo wdupiemanie itp itd. Wiadomo, że termin może się obsunąć, bo awarie, waruki drogowe, schody z transportem itp, ale tu wygląda na to, że gość zupełnie nie ogarnia tematu. Na forum nawet by znalazł ile się czeka na toura.
            Zobacz stronę mojego dziecka - podziel się 1% - http://piotrzwolinski.pl/
            O II Tour Combi 1.6
            Mitsu Carisma 4G93 GDI

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez Wojciech_33
              Jeśli chodzi o pkt 1 - to może podeślecie namiary na kogoś rozsądnego z Forum (interesuje mnie głównie dolny śląsk - aczkolwiek auto przecież można kupić gdziekolwiek)
              Forum - Octavia Club Polska będziesz pan zadowolony, ja po swoją jechałem z wawy do krak i jest gicior.
              O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

              Komentarz


              • #8
                Jak auto przyjdzie w listopadzie/grudniu to mozna wnioskowac o dadanie rabatu wyprzedazowego do juz ustalonego rabatu.

                Jak sadze kupno czegos od Daniela na dzien dzisiejszy jak jeszcze cos ma i tak bedzie oplacalniejsze niz kupno na miejscu
                Spritmonitor.de

                Komentarz


                • #9
                  Wojciech_33 pewnie nie znasz mojego przypadku z kupnem skody ale ja wpłaciłem zaliczkę w lipcu (miałem czekać 2 miesiące), a auto odebrałem w styczniu na szczęście ponieważ mocno pilnowałem sprawy to i tak jestem mega zadowolony. Polecam Ci po 1 samemu mocno pilnować sprzedawcy, dopytywać się itp. wierzyć, ale sprawdzić to, co mówi o terminach dokładnie sprawdzać zmiany w specyfikacji wprowadzone po upływie terminu oddania auta (ta czynność zaowocowała w moim przypadku klimatyzacją automatyczną gratis) no i wyzbyć się jednak postawy roszczeniowej na rzecz kompromisowej - to taka sugestia na przyszłość w ogóle, po co sobie nerwy szargać i się pienić tudzież straszyć kogoś sądami itp.

                  Komentarz


                  • #10
                    Na dolnym śląsku polecam salon w Zgorzelcu. Ja jechałem do niego 100km ale opłacało się ze względu na największy rabat oraz na obsługę. Kierownik działu sprzedaży to profesjonalista - mimo dziesiątek moich telefonów i maili z różnymi wątpliwościami ani razu nie okazał nawet cienia zmęczenia.

                    Komentarz


                    • #11
                      W Legnicy oficjalnie salonu już nie ma, został tylko serwis. Tak więc nie dziwi mnie to że z terminami są rozjazdy.

                      Kolega z pracy zmawiał niedawno Toura 1.6 i miał mieć termin na wrzesień, nagle okazało się że będzie na listopad ale po jednym telefonie, termin pozostał jaki miał być, faktycznie to wychodziło coś ok. 3 m-cy a miało już być 5. Dealer z Wro ale nie ten co ma serwis w L-cy i też nie ten co ma w Dzierżoniowie. Żeby nazwami nie rzucać ale i tak wiadomo o kogo chodzi
                      6Y20VT codename FiA - v.1.5 - 213KM/339Nm
                      Polecam NETCAR.PL - Opony i Felgi, VAGSerwis.pl

                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X