Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

OII - koło dwumasowe? awaria?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • OII - koło dwumasowe? awaria?

    Czy my się napinamy, nie wydaje mi się. Odświeżamy jedynie informacje na ten temat bo już pora i czas. Na wiosne temat z pewnością powróci tyle, że w drugą stronę. Bywa tak, że mylą się z prognozą długoterminową i jak zwykle Polak po szkodzie tłumy w zakładach wulkanizacyjnych, mega stłuczek co niemiara i nie jest wtedy spokojnie. Co do zapowiedzi zimy to zobaczymy. Tegoroczne lato miało być kiepskie. Na szczęście prognozy się nie spełniły. Trzeba bardziej słuchać górali niż synoptyków :lol: Czy opony sezonowe, czy wielo.... wątek zostawiam dla indywidualnego rozpatrzenia a +7*C to faktycznie wprowadza zamieszanie. Dzięsieciostopniowa aura w ciagu dnia przez stały fragment pory jesiennej dla mnie jest wyznacznikiem do zmiany opon.
    Paweł
    Octavia II, 2.0 TDI, Elegance

  • #2
    OII - koło dwumasowe? awaria?

    Czy ktoś spotkał się z podobnym objawem:

    podczas hamowania silnikiem w pewnym zakresie obrotów (na każdym biegu innym) występuje dziwne chrobotanie, dzwonienie oraz są wyczuwalne wibracje. Najbardziej czuć oczywiście na niższych biegach - na dwójce bardzo głośno kiedy obroty przechodzą od 1300 do 1000 obrotów, poniżej przestaje.

    Nie ma tego efektu podczas przyśpieszania, ani podczas gaszenia silnika - z tego co czytałem, podobno właśnie to jest objawem kończącego się koła dwumasowego.

    Auto było dziś w ASO i jest to wstępna diagnoza (koło dwumasowe oczywiście) - ale chcą się przyjżeć dłużej (trzeba im zostawić autko; 1-2 dni) żeby stwierdzić na 100%, dlatego muszę poczekać kilka dni, kiedy będę mógł im zostawić moją niunię.

    Może ktoś z Was miał, ma takie objawy lub wie co to może być?
    Z góry wielkie dzięki za każde info

    Komentarz


    • #3
      Z ciekawości, jaki masz przebieg, że to się stało?
      Skoda Octavia Kombi II 2005r. 1.9TDI 77kW Elegance czerń magiczna - sprzedana...
      Renault Scenic III 1.4TCe 2010 - jest...

      Komentarz


      • #4
        49 500

        Komentarz


        • #5
          Re: OII - koło dwumasowe? awaria?

          Zamieszczone przez Gandalf
          Może ktoś z Was miał, ma takie objawy lub wie co to może być?
          Z góry wielkie dzięki za każde info
          W dniu wczorajszym podczas bytności w ASO widziałem naprawę gwarancyjną w Octavii 2, która miała identyczne objawy jakie opisujesz. Dodatkowo chrobotanie w przypadku jaki widziałem występowało nawet na biegu jałowym. Podejrzewali uszkodzenie sprzęgła, jednak dokładna diagnoza wskazała na koło dwumasowe. Przebieg 60.000 km. Gwarancyjna wymiana i naprawa.
          Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
          Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.
          Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X