Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Czyszczenie/mycie silnika...

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Czyszczenie/mycie silnika...

    Ta octa II to na najlepszejszym wypasie byla przeciez :wink:
    No ale nikt nie chcial na dodatkowe atrakcje bo za mokro :|
    RS BLUE

  • #2
    Czyszczenie/mycie silnika...

    Zna ktos jakies dobre sposoby na wyczyszczenie silnika?
    Znalazlem ,nawet kupilem preparat ktorym nalezy spryskac silnik i po 2-3min splukac obwicie woda najlepiej myjka cisnieniowa , i tak sie zastanawiam czy jak pod maskie wjade swoim karczerem 8) to czy nie bedzie problemu z wiazkami elektrycznymi itp :?:
    TDI+ ASV 271KM&488Nm by Tune-Up
    SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O1
    SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O2

    Komentarz


    • #3
      Re: Czyszczenie/mycie silnika...

      Zamieszczone przez Samiec
      to czy nie bedzie problemu z wiazkami elektrycznymi itp :?:
      Nie powinno byc, ale roznie bywa. :?

      Teraz to ostroznie z takimi zabawami ze wzgledu na niskie temperatury.
      TDI 205PS

      Komentarz


      • #4
        Osobiście przerabiałem temat w 3 autach (co prawda benzyny-ale to jeszcze gorzej). Silnik po kąpieli jak z fabryki. Rzecz jasna należy w miarę możliwości unikać miejsc gdzie są "puszki" przekaźników, bezpieczników, akumulator itp. Zresztą tam nie ma za bardzo co sie brudzić. Używałem przy tym różnych "psikaczy" do czyszczenia silnika i myjki ciśnieniowej (zaleta - kierunkowo leci woda). Raz tylko w 8 letnim fiacie miałem po myciu nierówną pracę silnika po odpaleniu-zalane kopułki świec (widoczny przeskok iskry na pokrywe silnika)-ale po krótkiej, acz ostrej przejażdzce było OK.
        Octa ASV 119/261(fabryka) 136/328(Masters)

        Komentarz


        • #5
          ale po co go myć?
          Tak se wspominający Octavię - byly jej posiadacz
          teraz: stalowe A4 B7 2.0 TFSI tiptronic
          czarna AR 156 1.8 T.Spark

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez Martinez
            ale po co go myć?
            Bo sie zakurzyl :diabelski_usmiech

            IMO teraz to bez sensu, no chyba ze auto idzie na sprzedaz. Myc warto na wiosne.

            A sam syf wlatuje od przodu przez wszelkie wloty i stad przeciez syf pod maska, oczywiscie jesli oslona na dole jest caly czas.
            Spritmonitor.de

            Komentarz


            • #7
              Teraz myc nie bede, dopiero po zimie z soli i innego syfu przydalo by sie splukac
              TDI+ ASV 271KM&488Nm by Tune-Up
              SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O1
              SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O2

              Komentarz


              • #8
                ale po co go myć?
                mi ciekło np. z pompy próżniowej i sporą część silnika mam zasyfioną.....
                dlatego tez o tym myślałem - a czy znacie jakiś fachmenów, któzy świadczą takie usługi?(nie mam zabardzo sprzętu ani gdzie umyć a na podwórku szkoda kostki)
                oczywiście też chcę się wstzrymać do wiosny z myciem ale adres by nie zaszkodził 8)

                Komentarz


                • #9
                  Silnik ciepły, nigdy gorący, płyn do mycia silników, karcher na BP lub w karcherze i silnik jak nowy.
                  Myłem każdy swój samochód i benz i dizla i nigdy problem nie wystąpił.

                  Komentarz


                  • #10
                    Potwierdzam. Też ostatnio my myli silnik w serwisie. Spryskali go płynem do mycia Castrol, od razu maskę od środka, zasłonili tylko folia syrene od alarmu i później karcherem. Silnik jak nowy. Pozdrawiam.

                    Komentarz


                    • #11
                      Ja słyszałem że dobrze jest przeprowadzić mycie przy załączonym silniku. Nie wiem na ile to jest prawdziwe.
                      Zapraszam na www.rebel-tuning.com

                      Komentarz


                      • #12
                        IMO detergent (ja uzywalem K2) wystarczy splukac woda pod normalnym cisnieniem, nie potrzeba Karchera bo wszystko i tak ladnie schodzi
                        Piotruś
                        AGR(RIP) + ALH

                        Komentarz

                        POWRÓT NA GÓRĘ
                        Pracuję...
                        X