Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

huczy podczas jazdy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • huczy podczas jazdy

    ********************************
    Następny zlot 18 grudnia.

    GH?
    www.sklepmartec.pl - sklep motoryzacyjny.

  • #2
    huczy podczas jazdy

    Witam,może ktoś miał taki przypadek i poradził sobie?
    Podczas jazdy huczy jakby z tyłu,to jest takie przypominające jazdę na wybulonej (jajo) oponie,....takie łu..łu..łu..łu.......
    Geometrię miałem robioną,dziś sprawdzałem piasty i tarcze tylne czy równo siedzą-o.k.
    Miałem tak też na zimówkach,ale myślałem,że to felga zgięta delikatnie i na alusach też jest.
    Mierzyłem zużycie opon zimowych tylnych i jedna nierówno się ściera.Wzdłuż bieżnika taką falą przez szerokość opony i wysokość bieżnika po jednej stronie zmienia się w zakresie pół mm -i to taki efekt po 3 tys.km
    Z drugiej strony barku opony jest podobnie.
    Opony kupiłem razem z felgami-trochę wyząbkowane jak się okazało,ale się ułożą, mam nadzieję...
    Może macie jakieś rady gdzie szukać?
    Następna będzie panamera....????
    Bo trzeba leczyć przyczyny, a nie skutki...

    Komentarz


    • #3
      boogoo, auto na podnosnik i poruszaj opona jak bedzie w powietrzy, tj zakrec.

      Jesli dalej bedzie robic łułułułułu - to wymien sobie łożysko :twisted:
      Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
      Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
      ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

      TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


      Komentarz


      • #4
        boogoo, AUTO Z PROFILU??
        ile masz nalatane km??

        ja po 38tys. musiałem wymienić łożyska z tyłu

        Komentarz


        • #5
          Auto takie samo jak na profilu...Samochód ma 197 tys. i wymieniłem już piastę prawy przód....
          RABIN, to co miałeś z łożyskami?Jaki objaw?
          Wczoraj kręciłem kołami,nawet zdejmowałem jarzma hamulców i nic nie słyszałem poza przycierającym delikatnie klockiem o tarczę...
          Następna będzie panamera....????
          Bo trzeba leczyć przyczyny, a nie skutki...

          Komentarz


          • #6
            boogoo, moze byc tak, ze to dopiero poczatki, bo generalnie lozyska finalnie "dzwonia", a z poczatku "szumia" - czyli robia łułułu

            Opcja nr 2 - uszczelka drzwi :twisted: ale to tak na 5%
            Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
            Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
            ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

            TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez misiek^wro
              boogoo, moze byc tak, ze to dopiero poczatki, bo generalnie lozyska finalnie "dzwonia", a z poczatku "szumia" - czyli robia łułułu

              Opcja nr 2 - uszczelka drzwi :twisted: ale to tak na 5%

              u mnie było tak że przy pierwszej kontroli podczas krecenia kołem nie było nic słychać po ok 800km podczas drugiej kontroli już cykało jak cholera więc poczekaj chwile i bedziesz tez słyszał.

              U mnie objaw był taki że po przekroczeniu 100km/h było słychać huczenie takie jakby niepełny obrót koła czym szybciej jechałęm tym mocniej było słychać. Najbardziej podczas łuku w prawo gdy lewe tylne koło było dociążone.

              Komentarz


              • #8
                U mnie była wina opon.po prostu opony sie ząbkowały,spróbuj na próbę założyć inne opony na tą stronę co buczy.

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez pawtom1971
                  U mnie była wina opon.po prostu opony sie ząbkowały,spróbuj na próbę założyć inne opony na tą stronę co buczy.
                  Przeciez bylo napisane, ze wystepuje zarowno na zimowych jak i teraz na letnich. :P
                  Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
                  Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
                  ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

                  TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


                  Komentarz


                  • #10
                    że opony sie nie ząbkowały, przełóz tył na przód !
                    gdzies pisali ze to pomaga!
                    wow wr............

                    Komentarz


                    • #11
                      Miło,że tyle porad...dziękuję
                      Skłonię się ku radom sugerującym aby poczekać co się wykluje z tego jaja...
                      Przejrzę też uszczelki,choć mam nowe....ale pewnie mogę je wyeliminować,bo ,,łu,łu,łu'' słychać przy małych prędkościach też i jest to interwał proporcjonalny do obrotów koła.
                      Następna będzie panamera....????
                      Bo trzeba leczyć przyczyny, a nie skutki...

                      Komentarz


                      • #12
                        Łożysko koła do wymiany. Tylko nie wiadomo które. Jeżeli przy dociążaniu koła (jazda w łuku) dźwięk ucichnie to do wymiany jest łożysko ze strony w którą się skręca. Jeżeli hałas się wzmaga, to do wymiany idzie łożysko koła dociążonego. Nie jest to reguła, co do stron i faktycznie na początku ciężko zdiagnozować, ale u mnie w poprzednich autach właśnie w ten sposób rozpoznawałem które łożysko wymienić.

                        >>>moja srebrna kombi strzała<<<

                        Komentarz


                        • #13
                          zakladajac ze lozysko - nie znam sie dlatego pytam - smaruje sie to?
                          Ja mam wrazenie ze u mnie zaczelo wyc po myjni autom. z myciem podwozia zima.

                          Zweryfikuje co to po zmianie kol. lub po przegladzie w zalez co bedzie pierwsze

                          edit: zweryfikowane - to lozysko przednie. krotko wytzymalo moim zdaniem.
                          i znowu wracam do motoryzacji sprzed 2000r - tam sie takie cyrki nie dzialy.

                          macie jakies typy jakiej firmy lozysko kupic zrby miec juz spokoj?
                          ile taka przyjemnosc w aso bo warsztacie alternatywnym 180 + 80 rob. [skf]

                          Komentarz


                          • #14
                            8) wczoraj przekładałem inne koła kompletne i winą za łu,łu,łu....jest wyząbkowanie opon tylnych.
                            Jest to trochę dyskomfortowe,ale przynajmniej wiem,że nie łożyska.Pewnie polecą nowe oponki na tył.....pozdrawiam.
                            Następna będzie panamera....????
                            Bo trzeba leczyć przyczyny, a nie skutki...

                            Komentarz

                            POWRÓT NA GÓRĘ
                            Pracuję...
                            X