Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] Wyciskanie tulei

Zwiń
Ten temat jest zamknięty
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O1] Wyciskanie tulei

    Mogli jeszcze jakieś darmowe przeglądy ufundować albo cuś. A autobusik bardzo fajny. Watek na forum mu się należy

  • #2
    [O1] Wyciskanie tulei

    czy zna ktoś patent na wycisniecie z przedniego wachacza tylnej metalowo-gumowej tuleji?
    cz4eka mnie wymiana i zastanawiam się jak je wyciągnąć

    pozdrawiam

    Komentarz


    • #3
      livid, powiem szczerze że na twoim miejscu bardziej martwił bym się nad włożeniem/wciśnięciem nowych. Bez prasy będzie ciężko.

      Stare, jak zresztą sam piszesz, są do wymiany więc możesz je potraktować czym chcesz - czyt. wybić z użyciem dłuta/śrubokręta/prętu i młotka. Oczywiście każdy materiał, w tym i stal wahacza da się wygiąć więc stanowczo odradzam rozwiązania - jak największy młot i walić z całej siły.

      Powodzenia!

      Komentarz


      • #4
        Re: jak wycisnąć tuleje z wachacza?

        Zamieszczone przez livid
        czy zna ktoś patent na wycisniecie z przedniego wachacza tylnej metalowo-gumowej tuleji?
        cz4eka mnie wymiana i zastanawiam się jak je wyciągnąć

        pozdrawiam
        na prasie ew. jak masz duze dobre imadło + odpowiedniej wielkosci "tulejka"
        Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

        Komentarz


        • #5
          weźmiesz wahacz w imadło dobry punktak płaski i wybijasz tuleje lub jak masz dojście palnikiem wypalasz gumę w tulei bieżesz piłkę do metalu nacinasz tuleję i wybijasz bez problemów. Montaż to imadło stara tuleja i wciskasz nową uważaj aby wchodziła równo trochę pracy ale efekt i zaoszczędzona kasa

          Komentarz


          • #6
            livid, Weź do kogoś kto ma prasę wyciśnij starą gumę i zaprasuj od razu nową.
            .

            Jeżeli moja odpowiedź okazała się pomocna, wciśnij "Pomógł" k

            Polecam Szybkie pożyczki Rzeszów oraz Tanie ubezpieczenia OC Rzeszów

            Komentarz


            • #7
              livid, Weź do kogoś kto ma prasę wyciśnij starą gumę i zaprasuj od razu nową
              To chyba najszybsza metoda, standardowe małe/średnie imadło warsztatowe często przegrywa przy próbie wprasowania ale nie twierdzę że się nie da. Więcej się z tym umordujesz niż to warte, w dowolnym warsztacie wprasują Ci to za symboliczną kwotę.
              Szlifierki taśmowe, nożyce do złomu, kruszarki | W stajni : karawan O2 FL 1.9 TDI, A3 Sportback 1.6 MPI

              _

              Komentarz


              • #8
                Dokładnie tak jak koledzy mówią. Prasa + dobrze dobrana tuleja i cała wymiana zajmuje góra 10 min. Także szkoda zdrowia w domu na imadle

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez phrix
                  livid, Weź do kogoś kto ma prasę wyciśnij starą gumę i zaprasuj od razu nową
                  To chyba najszybsza metoda, standardowe małe/średnie imadło warsztatowe często przegrywa przy próbie wprasowania ale nie twierdzę że się nie da. Więcej się z tym umordujesz niż to warte, w dowolnym warsztacie wprasują Ci to za symboliczną kwotę.
                  u mnie kolega wymieniał na imadle....jak mu powiedziałem, ze do innego z tym pojade na prase - to 30 sek i juz była tulejka wyjeta - ale imadło ma "wiekowe"
                  Warto tez miec sworznie przy sobie, bo moze się okazać, ze ktoryś juz "lata", a jedna robota. A jak są OK to później oddac sklepu - np. w IC jest na to 7 dni.
                  Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                  Komentarz


                  • #10
                    Imadło+młotek=wyciągnięta tulejka
                    imadło+deska=wciśnięta tulejka

                    dzieki panowie bardzo

                    Komentarz


                    • #11
                      livid, nie zmieniaj tytułu na "proszę o zamknięcie" przecież to nie ma najmniejszego sensu...

                      przy okazji:
                      Zamieszczone przez livid
                      tuleji
                      -> tulei
                      Zamieszczone przez livid
                      wachacz
                      -> wahacz
                      saport techniczny baj DGW
                      była BKD+DSG '05 120kkm
                      była BXE '08 190kkm
                      no i nie ma :-)

                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X