Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] nowa O2 1.4 TSI - uwagi

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] nowa O2 1.4 TSI - uwagi

    Pewno wypieło sie ramię z kulki

  • #2
    [O2] nowa O2 1.4 TSI - uwagi

    Właśnie odebrałem O2 1.4 TSI. Zastanawia mnie parę rzeczy
    - wlany olej - o ile dobrze zapamiętałem, wlany jest oryginalnie castrol edge longlife, prawdopodobnie 5W30, chociaż ponoć na 100% nie wiadomo, w każdym razie taki mam sobie dokupić, bo pewnie przed pierwszym przeglądem trzeba będzie dolać. Pytanie czy rzeczywiscie nie wiadomo jaki olej jest wlany i czy zostac przy tym castrolu (5w30?) czy zmieniac od razu/potem?
    - auto mialo 38km przebiegu, czy to mozliwe ze wyjezdzilo tyle w fabryce i transporcie?

    Jeśli macie jakies uwagi na co uwazac albo co zrobic w nowce to bede wdzieczny.

    Dzięki

    Komentarz


    • #3
      1. Masz osobny temat o olejach do benzyniaka. Poczytaj... :diabelski_usmiech

      2. 38km to całe nic... Nigdzie nie kupisz auta bez najmniejszego przebiegu.
      Wsiadaj w swój zakup i rób swoje tysiące kilometrów :szeroki_usmiech

      Komentarz


      • #4
        Re: nowa O2 1.4 TSI - uwagi

        Zamieszczone przez severian
        - auto mialo 38km przebiegu, czy to mozliwe ze wyjezdzilo tyle w fabryce i transporcie?Dzięki
        Przed odbiorem w salonie auto przechodzi przegląd, odbywa się też jazda próbna. Pewnie dlatego jest na liczniku aż 38 km :szeroki_usmiech. Ciesz się nowym samochodem
        Antyfotoradar Valentine1
        Harry II Classic+Sirio ML145

        Komentarz


        • #5
          Re: nowa O2 1.4 TSI - uwagi

          Zamieszczone przez severian
          - auto mialo 38km przebiegu, czy to mozliwe ze wyjezdzilo tyle w fabryce i transporcie?
          Jakby miało więcej (bo np. przez tydzień jeździł nim pracownik do pracy), napewno by skasowali komputerem :P

          Komentarz


          • #6
            Kolego sevwrian kiedy zamawiałeś samochód i ile czekałeś ?
            Czekam już dwa miesiące i jeszcze nie ma wieści kiedy wyprodukują.

            Komentarz


            • #7
              Re: nowa O2 1.4 TSI - uwagi

              Zamieszczone przez vaz
              Przed odbiorem w salonie auto przechodzi przegląd, odbywa się też jazda próbna. Pewnie dlatego jest na liczniku aż 38 km :szeroki_usmiech.
              A na przeglądzie nabiera tych kilometrów? I niby kto wykonuje jazdę próbną?

              Komentarz


              • #8
                Odbierając nowy samochód otrzymuje się listę przeglądu wykonanego przez doradcę serwisowego. Jednym z jej punktów jest właśnie jazda testowa :idea:
                Antyfotoradar Valentine1
                Harry II Classic+Sirio ML145

                Komentarz


                • #9
                  severian,

                  temat olej

                  Forum - Octavia Club Polska

                  ja leję castrol edge 5w30, chociaż na przegląd 30kkm zaleję czymś innym

                  temat o 1.4tsi - fakt zamknięty, przez głupie pierdolenie o szopenie na ostatnich stronach pb vs. on, ale możesz sobie poczytać

                  Forum - Octavia Club Polska


                  imho będziesz zadowolony z caxa :!:
                  kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                  SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                  Komentarz


                  • #10
                    Ja nie miałem żadnej jazdy testowej podczas odbioru nowego auta i nigdy nawet nie słyszałem, żeby ktokolwiek, kto kupował nowe auto taką jazdę miał.

                    Nie bardzo rozumiem, co ta jazda, jaką wykonują pseudo mechanicy z ASO miała by wnieść.

                    Komentarz


                    • #11
                      Moje autko przy odbiorze miało 7km. IMO 38 to dużo. Patrzyłeś w jakim stanie były opony? pytałeś sprzedawcę o podejrzenie duży przebieg?
                      Mój "Batmobil"

                      Komentarz


                      • #12
                        Moim zdaniem też troche dużo te 38km :wink:
                        U mnie jak LPG zakładali, a wtedy muszą się przejechać było 14km, więc nie rozumiem co robi 39km, ale tak jak koledzy piszą olej to i ciesz się jazdą :szeroki_usmiech

                        Komentarz


                        • #13
                          Na liście tego wstępnego przeglądu rzeczywiście jest jazda próbna ale i tak jakoś sporo mi się wydaje. Widnieje tam 5km i teraz nie wiem czy nie wpisali prawidłowego (mają 5 na wzorze dokumentu i nie zmieniają tego), czy sobie trochę pojeździli

                          LUKI, temat o benzyniakach ma 130 stron, nie wiem czy nie zgłupieje totalnie od tego

                          kazek103, czekałem około 6 tygodni (produkcja w okolicy 4 tygodnia od zamówienia, u dealera 2 tygodnie później). Z tego co usłyszałem, dealerzy mogą mieć różne limity produkcyjne. Ten mój ma podobno stosunkowo duże, tzn. mogą zamówić więcej niż inni. W tym ich systemie da się sprawdzić datę kiedy będzie wyprodukowane, albo zaraz po zamówieniu, albo w ciągu tygodnia (Czesi bodajże raz tygodniu aktualizują dane) więc powinni przynajmniej powiedzieć kiedy.

                          winni77, tak właśnie zerknąłem na opony, oczywiście nówki, sam bieżnik szary, to pewnie od pyłu od salonowego parkingu, pytałem o przebieg to zbagatelizowali, że to normalne

                          Komentarz


                          • #14
                            severian - może Twój samochód miał jakąś przygodę podczas transportu, musieli robić blacharkę i sprawdzali potem, czy nic nie dzwoni i nie obciera - stąd taki przebieg... :twisted: Oczywiście żartuję. Ale rzeczywiście 38 km to trochę sporo... Po oponach nie będzie widać, że ktoś autkiem przejechał taki przebieg, bo wystarczy umyć gumy i wyglądają jak nowe :-) Może szef salonu musiał gdzieś wyskoczyć, inne autka służbowe był w trasie, a Twoje stało najbliżej wyjazdu...
                            Doświadczenie to coś, co nabywamy chwilę po tym, gdy było nam najbardziej potrzebne.
                            MOJA FURKA

                            Jeśli pomogłem - wciśnij "pomógł"

                            Tanie pobieranie plików: http://filefox.pl/poleca/Eidos71

                            Komentarz


                            • #15
                              kazek103, czekałem około 6 tygodni (produkcja w okolicy 4 tygodnia od zamówienia, u dealera 2 tygodnie później). Z tego co usłyszałem, dealerzy mogą mieć różne limity produkcyjne. Ten mój ma podobno stosunkowo duże, tzn. mogą zamówić więcej niż inni. W tym ich systemie da się sprawdzić datę kiedy będzie wyprodukowane, albo zaraz po zamówieniu, albo w ciągu tygodnia (Czesi bodajże raz tygodniu aktualizują dane) więc powinni przynajmniej powiedzieć kiedy.

                              Ja już czekam 8 tygodni i na dzień dzisiejszy ma być produkowany w 23 tygodniu ale to nic pewnego bo termin już dwukrotnie przesuwał się w jedną i drugą stronę , jednym słowem źle trafiłem

                              Komentarz


                              • #16
                                Re: nowa O2 1.4 TSI - uwagi

                                Zamieszczone przez severian
                                w każdym razie taki mam sobie dokupić, bo pewnie przed pierwszym przeglądem trzeba będzie dolać.
                                Nie będzie trzeba. To oczywiście zależy jak się "ułoży". Generalnie mi na 25 kkm starcza bez dolewki.
                                Sprawdzaj poziom płynu chłodzącego. U mnie (nie tylko) potrzebna była dolewka po pieszych paru kkm - podobno TTTM. Ja popełniłem błąd nie zabezpieczając od razu lakieru. Teraz już wiem. Ty też będziesz po lekturze tego wątku.
                                38 km to dużo. Ja miałem 12km. W Fabii miałem 20 km.
                                Był: VWCaddy 1,9 TDI, Superb 2,0 TDI, Ceed 1,6 CRDI, OII 1,4 TSI, Astry: G - 1,6 8V, H - 1,7 CDTI, Skoda 105, Maluch.
                                Jest jeszcze Fabia II CGGB, ale tu nie ma o czym pisać.

                                Komentarz


                                • #17
                                  Nie bardzo rozumiem, co ta jazda, jaką wykonują pseudo mechanicy z ASO miała by wnieść
                                  moga, np. testowac i regulowac lpg

                                  Ja nie miałem żadnej jazdy testowej podczas odbioru
                                  bo to chodzi o jazde testowa przed odbiorem auta, nie w twojej obecnosci

                                  co do przebiegu to sie nie stresuj tylko jezdzij, nawet jesli gdzies sobie twoim autem podjechali to co z tego, jakie ma to znaczenie? zapomnisz o tym jak tylko pojawi sie pierwsza rysa na lakierze, albo zaliczysz jakas konkretna dziure w jezdni..., jezdzij i korzystaj, to tylko auto

                                  swoja droga, pomeczyc ich mozesz

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    do 100km na liczniku można ustawić bez problemu przebieg jaki się chce, więc bez problemu można sobie pojeździć i ustawić później np. 10km...
                                    po przekroczeniu magocznych 100km, ta mozliwość dla przeciętnego śmiertelnika się blokuje i trzeba płacić specjalistom :diabelski_usmiech
                                    Pozdrawiam
                                    Marcin

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      podobno testują w fabryce i przebiegi sięgaja nawet 70km, w sumie trudno by było jeździć po mieście bez tablic, chociaż pewnie jest na to sposób ;-) ciekawi mnie jak wygląda ta jazda testowa

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez severian
                                        ciekawi mnie jak wygląda ta jazda testowa
                                        Z reguły but w podłogę i ostre hamowania... i dobrze, bo na takim teście powinny wyjść niedokręcone śruby. BTW moja skoda miała 15km przy odbiorze, ale jak koledzy piszą, niewykluczone, że ktoś zrobił więcej a potem skorygował.

                                        Komentarz

                                        POWRÓT NA GÓRĘ
                                        Pracuję...
                                        X