Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

spalanie - wskazania komputera

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • spalanie - wskazania komputera

    Witam, jestem z klubu Fabia Club Polska (FCP)... Chcilibysmy nawiazac wspolprace z Wami...np.wymiana bannerami na stronach klubowych,wspolnie organizowac zloty itp. Obecnie jestesmy na etapie rozmow do nawiazania wpspolpracy z VW club. Zapraszam na nasze forum klubowe Fabia Club Polska - forum oraz na strone klubowa FCP Fabia Club Polska - Pierwszy w Polsce klub Skody Fabia (aktualnie trwaja prace nad nowa strona klubowa,ktora bedzie gotowa pod koniec lutego). Jezeli interesuje Was nasza propozycja zapraszam na forum. Pozdrawia klub FCP .

    kontakt
    e-mail : <a href="http://[email protected]" tar...lank">Link</a>
    GG : 415 08 20
    Skoda octavia combi 1,9tdi L&K
    Przebieg 212000

  • #2
    spalanie - wskazania komputera

    komputer pokazuje mi spalanie na poziomie 5,2l/100 km z obserwacji i tankowań wychodzi mi około 6,0l/100 km w serwisie powiedzieli mi, że wskazania komputera są właściwe? Może macie jakieś spostrzeżenia?

    pozdro
    OKTA II 105/250 ELEGANCE /SERIA - NARAZIE
    www.cb-radio.pl

    Komentarz


    • #3
      komp ma prawo przeklamywac o 0.1-0.4 +/- a jak jest naprawde to trzeba sie
      przekonac tankujac pod korek...
      mi po chipie zawyza o ok 0.2-0.3 a na seri zanizał o 0.2-0.3 :lol:

      Komentarz


      • #4
        A mi pokazuje komp 5,2-5,7 po miescie, a zawsze pali tak samo czyli okolo 5,9. I tak najbardziej wkurza mnie wskaznik paliwa, rezerwa zapala sie, gdy mam jeszcze okolo 14 litrow w baku paliwa. Zawsze tankuje do pelna i po tankowaniu z odpowietrzaniem wskaznik paliwa i tak nie chce pokazac wiecej niz 3/4 baku - chyba mam cos z plywakiem nie tak.
        Pozdrawiam
        Radek

        Komentarz


        • #5
          U mnie jest podobna sytuacja. Według komputera średnie spalanie około 5,7 litra a jezeli przeliczam z ilosci litrów zatankowanych to wychodzi około 6,3. Będę na serwisie we wtorek to się dowiem o możliwość skalibrowania tych wskazań. Jedynie wskazania srednie komputera z rzeczywistym zużyciem pokryły się jak jechałem na wakacje - cały czas trasą około 1500 km

          Komentarz


          • #6
            Zawsze tankuje do pelna i po tankowaniu z odpowietrzaniem
            słyszałem o tym odpowietrzaniu ale ja u siebie takiego triku chyba nie zrobię w II chyba tego nie ma. a może się mylę
            OKTA II 105/250 ELEGANCE /SERIA - NARAZIE
            www.cb-radio.pl

            Komentarz


            • #7
              W moim aucie komputerek "przekłamuje" od 0.3 do 0.6 l/100km. Ale nie komplikuje mi to życia-może ten typ tak ma.
              Octa ASV 119/261(fabryka) 136/328(Masters)

              Komentarz


              • #8
                mi po chipie zawyza o ok 0.2-0.3 a na seri zanizał o 0.2-0.3
                czy to znaczy, że po chipie zaczą Ci mniej palić czy poprostu komp inaczej widzi srednie spalanie
                OKTA II 105/250 ELEGANCE /SERIA - NARAZIE
                www.cb-radio.pl

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez TomekH
                  mi po chipie zawyza o ok 0.2-0.3 a na seri zanizał o 0.2-0.3
                  czy to znaczy, że po chipie zaczą Ci mniej palić czy poprostu komp inaczej widzi srednie spalanie
                  Na lightowym programie moze palic mniej, jednak zwykle wskazania spalania po programie nie sa prawdziwe. Mi sporo zaniza.
                  "...Amnezja to łatwo tak zapomnieć co i gdzie i jak
                  Amnezja to łatwo gdzieś tak swoją chwałę na przód nieść"

                  STOP ECO-TERRORISM!

                  Komentarz


                  • #10
                    A z kad komp bierze informacjie o srednim spalaniu w tdi (bo nie wiem czy jest roznica po miedzy benzyna) ? :roll:
                    TDI+ ASV 271KM&488Nm by Tune-Up
                    SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O1
                    SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O2

                    Komentarz


                    • #11
                      Mi jak pokazywał 6.9 to wziął 7.4 :twisted: :twisted: :twisted: . Jednak po chipie, może dlatego. Ale ogólnie zaniża o ok. 0,5 litra. Pozdrawiam.

                      Komentarz


                      • #12
                        ja osobiscie ostatnio bylem w szoku z kumplem wracalismy z Wawki do iedlec ok.100 km i wpadlismy na pomysl zeby sprawdzic najnizsze spalanie wyzerowalem kompa i jazda 100 max z gurki luz itd spalanie po 100 km........3.4 :roll: bylem w szoku nie chce mi sie wiezyc zeby 90 byla az tak ekonomiczna co wy na to

                        Komentarz


                        • #13
                          Moja jak byla seryjna, to bez jakis specjalnych zabiegow w trasie spalala w okolicach 4,5l. Tak wiec jak sie postarac, to zejscie ponizej 4l jest realne.
                          "...Amnezja to łatwo tak zapomnieć co i gdzie i jak
                          Amnezja to łatwo gdzieś tak swoją chwałę na przód nieść"

                          STOP ECO-TERRORISM!

                          Komentarz


                          • #14
                            do iedlec ok.100 km i wpadlismy na pomysl zeby sprawdzic najnizsze spalanie wyzerowalem kompa i jazda 100 max z gurki luz itd spalanie po 100 km........3.4
                            gdybyś wyzerował kompa przed zapaleniem auta i jechał kawałek np. po mieście żeby dojechać do trasy - odrazu inne spalanie bylo...
                            zauważyłęm, ze wystarczy używać wyższych biegów i odrazu spalanie spada, a niestety po mieście gdzie używamy góra 4 biegu, spalanie oscyluje w granicach 8l, tylko wyskoczę na wisłostradę, zapnę 5 późneij 6 i odrazu lubię swojego kompa)

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez Purchawa
                              Moja jak byla seryjna, to bez jakis specjalnych zabiegow w trasie spalala w okolicach 4,5l. Tak wiec jak sie postarac, to zejscie ponizej 4l jest realne.
                              Do mechanika ktory robi moja Octe przyjezdzal klient u ktorego spalanie na kompie bylo zawsze w okolicach <4 l/100 km ale po 2 latach stanela mu sztanga na wastegacie(silnik AGR) bo caly czas byla zamknieta :wink:
                              Piotruś
                              AGR(RIP) + ALH

                              Komentarz

                              POWRÓT NA GÓRĘ
                              Pracuję...
                              X