Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] Co to za czesc ??

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O1] Co to za czesc ??

    Zamieszczone przez robreg
    Zamieszczone przez Wlody
    GoodSensi powodów takiego zachowania silnika może być kilka:
    - kiepskie paliwo lpg
    - filtry gazu fazy lotnej i stałej do wymiany
    - problem z parownikiem
    - sterownik lpg
    Włody, rozwiniesz Twoje przyczyny w kontekście kłopotów ze startem na Pb po zgaszeniu auta na LPG? Czy odnoszą się one wyłącznie do szarpania na wolnych?

    Pytam bo sam tego nie doświadczałem w PN Caro 1.6 GLI Abimex + LPG II gen, ale spotkałem się z tym, że w niektórych autach te jaja z odpalaniem samochodu się zdarzają nagminnie i nie udało mi się wymyślić, czemu tak jest.
    Nie ma co tu kombinować - tak jak napisałem wcześniej najlepiej podjechać do dobrego speca od lpg i na pewno da się ten problem rozwiązać.

  • #2
    [O1] Co to za czesc ??

    Witam,

    Na początku witam i pozdrawiam wszystkich ! Od tyg. jestem posiadaczem O1 1.6 z instalacja gazowa LR Omegas.

    Dzisiaj miałem trochę czasu i pooglądałem jak to wszystko wygląda pod maską.
    Podczas oględzin przy osłonie akumulatora znalazłem leżącą część. Jakoś nigdzie nie za uwarzyłem że czegoś gdzieś brakuje...

    sorki za jakość zdjęć ale telefonem....

    KLIK 1
    KLIK 2
    KLIK 3

    Komentarz


    • #3
      WITAM! Nie będzie to końcówka wlotu powietrza do obudowy filtra powietrza? A jest na tym jakiś numer, oznaczenie :?:
      http://picasaweb.google.com/ocp.maloslask1
      Pozdrawiam ANIOL

      Komentarz


      • #4
        Mnie to wyglada na przwod od odmy olejowej, ktora pewno ci sie przytkala na mrozie i wywalilo ja cisnienie, co w tych silnikach czesto sie zdarza i czego trzeba pilnowac.

        Komentarz


        • #5
          przed znalezieniem tej części rzeczywiście zaglądałem pod pokrywę filtra, teraz spojrzałem jeszcze raz czy wszystko jest na miejscu... wygląda ze tak....

          na części niema żadnych numerów, oznaczeń. Na końcówce z gwintem jest jakaś ciecz...coś oleistego....

          Sorry za OT...gdzie szukać tej odmy ?...

          Komentarz


          • #6
            swiatus85, Kawałek odmy masz na zdjęciu numer 06a 103 217 g.
            Zerknij sobie jak to wygląda w całości : odma
            Odma idzie po prawej stronie silnika i zakręca na przód, jak znajdę foto to wrzucę.
            A6 Avant 1.9 TDI AVG - przedlift
            AR 156 SW 1.9 JTD 16V - półlift
            O1 Combi 1.6 MPI BFQ - polift
            -------------------------------------------------
            Dysponuję kasownikiem do poduszek VAG

            Komentarz


            • #7
              Raczej mają wszyscy racje to odma i wygląda że jest rozerwana
              tak wygląda cała
              Załączone pliki
              jakby co posiadam kabel vag

              Komentarz


              • #8
                swiatus85, to uszkodzony przewód odmy olejowej

                pozycja 18 w ETCE
                Loading...

                Tak to wygląda
                Błąd 404
                "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                Komentarz


                • #9
                  potwierdzam przewód odmy...

                  jak staniesz przodem do silnika to na pokrywie zaworow bedziesz miał czarny plastikowy "grzybek" wchodzacy w pokrywe...to jest odma i do niej powiniem byc przymocowany ten wąż

                  Komentarz


                  • #10
                    Dzieki Panowie, to jest czesc odmy. Na szczescie u mnie jest cala, to musiala byc pozostalosc starej.

                    Widze ze tem silnik ma przypadlosci maslane, tak wiec warto przeczyscic odme na przyszlosc.

                    Czy jest mozliwosc jazdy z rozewana odma (dojechania z trasy do domu) i czy nie zachlapie sie wtedy silnika ?

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez swiatus85
                      Czy jest mozliwosc jazdy z rozewana odma (dojechania z trasy do domu) i czy nie zachlapie sie wtedy silnika ?
                      Ja jeździłem latem z 2 miesiące zanim się zorientowałem. Troszkę oleju się dostało na silnik i w kabinie było czuć. Skutków ubocznych na szczęście brak w moim przypadku.
                      A6 Avant 1.9 TDI AVG - przedlift
                      AR 156 SW 1.9 JTD 16V - półlift
                      O1 Combi 1.6 MPI BFQ - polift
                      -------------------------------------------------
                      Dysponuję kasownikiem do poduszek VAG

                      Komentarz


                      • #12
                        I mnie to spotkało, troche zażygało olejem z boku silnika. Dodatkowo jeszcze peklo mi odpowietrzenie skrzyni korbowej, wiec tez wymieniłem komplet "przewodów". Odma dostepna jest jako jeden element z przewodem od przeplywki do kolektora. Koszt jakies 50zł i jedno i drugie.
                        Inline 5 cylinders

                        Komentarz


                        • #13
                          panowie, kto wie jaki jest oryginalny nr przewwodu gumowego od odmy do silnika AGN 125 KM 1.8_20V??? U mnie ten nr się zmazał i pozostało tylko ZS.....474 B

                          Proszę o szybką odp., bo mam wykręcony przewód i nie mogę jeździć autem...




                          Skoda Octavia I 1.8 20V & Seat Toledo 1.8 20V - JAK BRACIA BLIŹNIAKI !!! Pozdrawiam!

                          Komentarz

                          POWRÓT NA GÓRĘ
                          Pracuję...
                          X