Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Przeszczep skrzyni, 5 biegów na 6

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Przeszczep skrzyni, 5 biegów na 6

    Purchawa, na płaskim nie adrenaliny ja mam miejsca że jest gdzie sie schować i nie jest płasko :diabelski_usmiech :diabelski_usmiech

  • #2
    Przeszczep skrzyni, 5 biegów na 6

    Jako, że moja 5 zdaje się zbliżać do końca swoich dni zastanawiam się czy zamiast tego nie wstawić 6 biegowej. Ale nie wiem czy to gra warta świeczki, chodzi mi głównie o koszta... półosie, sprzęgło, dwumasówka itp itd... silnik 1.9 TDI 110 KM AHF
    i w ogóle, jeśli już to jakie były by tego efekty? wiekszy but, krótsze biegi?

    Komentarz


    • #3
      Na pewno niższe spalanie w trasie.

      Komentarz


      • #4
        było to , poszukaj na forum, było to opisywane

        Komentarz


        • #5
          na łatwiznę najlepiej.

          Komentarz


          • #6
            słuchaj sigma , bezduszny ma racje wydaje mi sie , forum jest w tej chwili tak rozbudowane ze czasami żeby znależć jakąś info totrzeba spędzić 3 godziny przed komputerem , więc jak się wie gdzie co jest to lepiej chyba pomóc niż a jeżelii jest się nieuczynnym to lepiej nie pisac nic żeby nie przedłużać wątku i nie wkurzać innych.
            koniec moich wypowiedzi w tym temacie
            O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
            GVI 1.4TSI
            LANCIA YPSILON 1.2 MPI
            tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

            Komentarz


            • #7
              Re: Przeszczep skrzyni, 5 biegów na 6

              Zamieszczone przez david
              Jako, że moja 5 zdaje się zbliżać do końca swoich dni zastanawiam się czy zamiast tego nie wstawić 6 biegowej. Ale nie wiem czy to gra warta świeczki, chodzi mi głównie o koszta... półosie, sprzęgło, dwumasówka itp itd... silnik 1.9 TDI 110 KM AHF
              i w ogóle, jeśli już to jakie były by tego efekty? wiekszy but, krótsze biegi?
              Połowa posiadaczy TDI z 5-ką myśli jak fajnie byłoby mieć 6-kę. Efekt to przedwszystkim w szybkiej autostradowej jeździe niższe obroty silnika, mniejszy hałas, mniejsze zużycie paliwa i większy Vmax. Ale z tego co się orientuje trzeba wymienić połowę samochodu łacznie z rozrusznikiem, półosiami, piastami, sprzęgło, sterowanie sprzęgłem więc chyba nikt nie robił takiego swap-a. W praktyce mogłoby miec to sens gdybyś miał np. rozbity wózek z 6-ką.
              Była: O1 + B6, Turbo ARL, SMIC by Ali soft virus by Zoltar. Jest www.terracan.pl i Croma JTD

              Komentarz


              • #8
                Masmo, dobrze prawisz, jest to nieopłacalne :!:
                Życie jest bezwzględne nie lituje się nad nikim...
                Pokój jego duszy...KRIS 27.09.03
                BMW serii 3... Radość z jazdy.

                Komentarz


                • #9
                  Sigma_74, szukałem, nie znalazłem. weź pod uwagę fakt, że każdy pisze inaczej... np. skrzynia, skrzynka, piątka, pięciobiegowa, pięć piegów, 5, 6, przeszczep, swap, przekładka itp, itd. Jak nie trudno się domyślić ilość kombinacji jest ogromna. Wpisując te 'normalne' słowa w wyszukiwarce udało mi się znaleźć tylko krótkie wzmianki na ten temat, a i tak za każdym razem miałem po 5-6 stron z postami do przejrzenia tak więc co do niektórych tematów sugerował bym więcej wyrozumiałości... :wink:

                  anyway, dzięki za odzew

                  Komentarz

                  POWRÓT NA GÓRĘ
                  Pracuję...
                  X