Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Octa I na dotarciu i spalanie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Octa I na dotarciu i spalanie

    jest ten spot dzisiaj?

  • #2
    Octa I na dotarciu i spalanie

    Witam,

    W zeszlym tygodniu odebralem z salonu Octavie 1 AXR. Zrobilem jak na razie ok 600 km, ale srednie spalanie wychodzi miedzy 7 i 8 litr/100 km (troche trasy, troche miasta).
    Generalnie staram sie jezdzic niezbyt agresywnie. Czy to normalne spalanie ?


    FilutA
    Octavia off-road edition

    Komentarz


    • #3
      Poszukaj na forum bo wiele razy było , spalanie na docieraniu jest większe tak samo jak ubytek oleju.
      Była O1 130/280 powered by turbodiesel.pl

      Była O2 143/305 powered by turbodiesel.pl

      Jest O1 1.6 BFQ

      Komentarz


      • #4
        Spoko.... po około 10k juz bedzie w normie

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez bezduszny
          Spoko.... po około 10k juz bedzie w normie
          dokładnie
          kolego fajny masz podpis (zdjęcie) :diabelski_usmiech
          Była O1 130/280 powered by turbodiesel.pl

          Była O2 143/305 powered by turbodiesel.pl

          Jest O1 1.6 BFQ

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez Ziomal
            kolego fajny masz podpis (zdjęcie)
            superowy :lol:
            Max moc [KM/kW] 119.6/88.0
            Max moment [Nm] 280 przy 1982 obr./min.

            Komentarz


            • #7
              filut, cierpliwości. Silnik musi się ułożyć to raz, dwa - mamy taką porę roku, gdzie silnik szybciej stygnie, i wolniej się nagrzewa. Przejedziesz jeszcze parę kkm, zrobi się cieplej na wiosnę to zaczniesz się cieszyć niskimi wskazaniami komputera pokładowego odnosnie spalania (orentacyjnie).
              O I złota w kombi 1.6 BFQ - od tego Tu się zaczęło
              KIA Carens 2.0 CRDI - przerwa na kawę ....
              O III czarna liftback - reaktywacja

              Komentarz


              • #8
                Moj juz nie jest na dotarciu bo ma 166 tys km ale spapanie mnie zadziwia. Dziś tankowałem po przejechaniu 950 km weszło tylko 45 literków (jeszcze sie nawet rezerwa nie zapaliła - choć już do czerwonego dochodziło) Jeżdze bardzo spokojnie..... troche trasy, mozna powiedzieć że poł na pół.
                Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                Komentarz


                • #9
                  Ja przy podobnym przebiegu, na trasie ok. 130 km (w tym ok. 30km po Warszawie) uzysakłem 5l/100, ale jechałem bardzo spokojnie (nie pozbyłem się jeszcze przyzwyczajeń z jazdy 12 letnim, mocno wyeksploatowanym Polonezem).

                  Komentarz


                  • #10
                    Re: Octa I na dotarciu i spalanie

                    Zamieszczone przez filut
                    Witam,

                    W zeszlym tygodniu odebralem z salonu Octavie 1 AXR. Zrobilem jak na razie ok 600 km, ale srednie spalanie wychodzi miedzy 7 i 8 litr/100 km


                    FilutA
                    To ja sie przy okazji tez przywitam,
                    autko takie samo, km jak na razie tylko 270 , spalanie wskazywane przez kompa podobne

                    i faktycznie, z doswiadczen z poprzednim autem wynika, ze na poczatku pali wiecej

                    Komentarz


                    • #11
                      na moim axr po 15kkm spalanie spadlo o 1 literek , tak wiec nie przejmuj sie
                      octavka axr

                      Komentarz


                      • #12
                        Moja na dotarciu pokazywała średnio 6,5 po mieście na wiosnę, 5,3 w trasie. Teraz ma 15 kafli i spalanie po mieście się waha od 5,9(gdy nie ma korków) do 8 jak sa korki(przejazd przez cholerny SOPOT) i na krótkim dystansie gdy nie nagrzane serducho ma. W trasie pali 4,6 średnio na dystansie 600km
                        A i na docieraniu chlała olej...0,5l na pierwszym tysiaku dolała...potem coraz mniej. Do 5 tysi dolałam 0,5 l i teraz jak miałam 14 tysi wlalam 0,5l
                        "Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz." Julian Tuwim
                        MOJA OSTATNIA: http://sexikowo.myminicity.com/ - nowy członek
                        http://sexikowo.myminicity.com/env - dbamy o środowisko
                        http://sexikowo.myminicity.com/sec - bezpieczenstwo
                        http://sexikowo.myminicity.com/tra - transport
                        http://sexikowo.myminicity.com/ind - praca

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez Gmero
                          Moja na dotarciu pokazywała średnio 6,5 po mieście na wiosnę, 5,3 w trasie
                          Moja żona jak jedzie 1.8T AUM do Wawy... to jej trasa wychodzi 9,0 ......... :diabelski_usmiech

                          Komentarz


                          • #14
                            Ja mam diesla to trochę inaczej. Zresztą wcześniej na docieraniu jeździłam jakoś chaotycznie...teraz zdecydowanie lepiej mi idzie :lol: i lepiej znam samochód...za to nie mogę siedzieć jako pasażer :twisted: bo mnie nosi...
                            "Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz." Julian Tuwim
                            MOJA OSTATNIA: http://sexikowo.myminicity.com/ - nowy członek
                            http://sexikowo.myminicity.com/env - dbamy o środowisko
                            http://sexikowo.myminicity.com/sec - bezpieczenstwo
                            http://sexikowo.myminicity.com/tra - transport
                            http://sexikowo.myminicity.com/ind - praca

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez Gmero
                              Ja mam diesla to trochę inaczej. Zresztą wcześniej na docieraniu jeździłam jakoś chaotycznie...teraz zdecydowanie lepiej mi idzie :lol: i lepiej znam samochód...za to nie mogę siedzieć jako pasażer :twisted: bo mnie nosi...
                              .. i to jest właśnie "kobieta z jajami" ( Gmero, bez urazy ).
                              O I złota w kombi 1.6 BFQ - od tego Tu się zaczęło
                              KIA Carens 2.0 CRDI - przerwa na kawę ....
                              O III czarna liftback - reaktywacja

                              Komentarz


                              • #16
                                Witam moja octavia ma 7,5kkm spalanie oscyluje w granicach 7l/100km (caly czas krotkie odcinki drogi) olej tez pali po tym przebiegu na bagnecie jest prawie min. pozdrawiam
                                (najmniejsze spalanie w trasie 4,8 litra)
                                gwozdz1 OCP filia Częstochowa
                                -maxi-dot by Grygy

                                Komentarz


                                • #17
                                  No mnie pali jak w podpisie 5.5l/100km 70%trasa 30%miasto, ale teraz przez zime jezdze spokojnie. Auto ma 15kkm poki co dolalem jakis 1L oleju. W sobote wymiana. Acha na poczatku palilo mi 6.5 i stopniowo spadalo. Dizlem trzeba sie tez nauczyc jezdzic by mniej palil.
                                  Max moc [KM/kW] 119.6/88.0
                                  Max moment [Nm] 280 przy 1982 obr./min.

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Dla wszystkich narzekajacych. Wczoraj widzialem wynik bardzo ciekawy jak na auto o mocy 190KM z TDI 3.5-4.1l :twisted:
                                    Spritmonitor.de

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Hmm... ciągnąłeś MiśkaWW na holu?
                                      Ja wczoraj wracając ze spota przez Olkusz, z nogą lekką jak puch (sucho w baku) spaliłem średnio 5.8l przy średniej prędkości 95km/h nie przekraczając 150 ni razu
                                      A ponieważ ostatnie 1000km zrobiłem na trasie, na 1 baku to średnia mi wyszła ok. 6- rekordowo niska, nigdy wcześniej nie zrobiłem bakiem takiego dystansu :?
                                      Średnio przekraczam 7 :roll:
                                      Tak więc chyba w rywalizacji na najoszczędniejszego forumowicza zupełnie się nie liczę :lol:
                                      Pocieszają mnie jedynie pojedyncze przykłady kolegów z Wawy, dzięki którym nie czuję się osamotniony :lol:
                                      Garret

                                      -----------
                                      Była OI 1.9TDI AXR 144KM/306,9Nm by Ali... jest 1.8 TSI Scout, 217KM/348Nm by Ali :-)

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez Garret
                                        Pocieszają mnie jedynie pojedyncze przykłady kolegów z Wawy, dzięki którym nie czuję się osamotniony :lol:
                                        pozdrawiamy - Octavia Wysokie Spalanie Club Polska :helm
                                        saport techniczny baj DGW
                                        była BKD+DSG '05 120kkm
                                        była BXE '08 190kkm
                                        no i nie ma :-)

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez szkoda
                                          Zamieszczone przez Garret
                                          Pocieszają mnie jedynie pojedyncze przykłady kolegów z Wawy, dzięki którym nie czuję się osamotniony :lol:
                                          pozdrawiamy - Octavia Wysokie Spalanie Club Polska :helm
                                          hehhe, dzięki, właśnie min. Ciebie miałem na myśli :lol:

                                          pzdr
                                          Garret

                                          -----------
                                          Była OI 1.9TDI AXR 144KM/306,9Nm by Ali... jest 1.8 TSI Scout, 217KM/348Nm by Ali :-)

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Re: Octa I na dotarciu i spalanie

                                            Zamieszczone przez filut
                                            Witam,

                                            W zeszlym tygodniu odebralem z salonu Octavie 1 AXR. Zrobilem jak na razie ok 600 km, ale srednie spalanie wychodzi miedzy 7 i 8 litr/100 km (troche trasy, troche miasta).
                                            Generalnie staram sie jezdzic niezbyt agresywnie. Czy to normalne spalanie ?
                                            FilutA
                                            mam dokladnie ten sam silnik, podobne spalanie. Po dotarciu powinno sie uspokoic.
                                            aha - nie jezdzij zbyt delikatnie, nie uprawiaj PZJ 8) taki silnik lubi aby od czasu do czasu wyprostowac mu rurę :twisted:

                                            pozdrowienia
                                            jk

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Zamieszczone przez jotka
                                              PZJ
                                              jestem od 2 lat na forum nie wiem co to znaczy :lol:
                                              Była O1 130/280 powered by turbodiesel.pl

                                              Była O2 143/305 powered by turbodiesel.pl

                                              Jest O1 1.6 BFQ

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Cześć moja octawka 110 kucyków spaliła 3,9 l/ 100km w trasie. 150 tys km i nie przekraczałem 100km/h. Wielki brat był pod wrażeniem. Miasto róznie 6,0 - 7,0 l/100km.
                                                Poprzednio jezdziłem golfem 3 1,9 td - o tej porze roku było ponad 8. Kocham to auto
                                                była O1 1,9 tdi ahf ( 125 KM, 275 nm ), jest O2 fl, 1,9 tdi bxe ( 143,8 KM, 336,6 nm ) Biała Strzała:
                                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...173266#1173266
                                                Serwis By DGW

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Zamieszczone przez Chomik
                                                  Cześć moja octawka 110 kucyków spaliła 3,9 l/ 100km w trasie. 150 tys km i nie przekraczałem 100km/h. Wielki brat był pod wrażeniem. Miasto róznie 6,0 - 7,0 l/100km.
                                                  u mnie przy takim stylu jazdy prawie tak samo :wink:
                                                  O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                                                  O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                                                  =================================================

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X