Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

wczoraj rdza dzisiaj poduszka ...

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • wczoraj rdza dzisiaj poduszka ...

    wpakowal mi sie dzisiaj w blotnik na parkingu :evil: :evil: :evil:




    uszkodzone drzwi prawe (delikatnie) i blotnik (tez prawy jakby kto pytal) :grrr lacze2
    lakier przezyl to bardzo ladnie :kciukgora
    octavka combi 1,9 tdi agr-ciekawa zabawka

  • #2
    wczoraj rdza dzisiaj poduszka ...

    pomocy!!

    wczoraj przez przypadek zobaczylem 2 plami rdzy (jedna to kropka, a druga to ma srednice z 1 centymetr)
    juz rok temu malowali mi na gwarancji tylna klape (pokrywa bagaznika pod listwa rejestracyjna) bo wyskoczyla wielka rdza!!

    a dzisiaj jak odpalalem to nie chcial zapalic (moze dlatego ze wczoraj stal a na dodatek byl wielki mroz -18 stopni) ale zapalil i wyskoczyl "zong" czytaj poduszka powietrzna nie zgasla

    co do rdzy to nie wiem czy mi uznaja to bo nie serwisuje u nich po ostatniej wizycie ( jak malowali ta pokrywe kilka razy ) wyskoczyli z haslem "mam nadzieje ze widzimy panu u nas ostatni raz" to dalo mi do zrozumienia ze nie chca mnie tam widziec!!!
    i tak zrobilem
    ostatno przeglad zrobilem juz nie u nich ani w zadnym ASO

    czy istnieje wymiana samochodu na nowe?? bo podoba mi sie nowa octavia!! :szeroki_usmiech

    octavia jest z 2000.11

    Komentarz


    • #3
      Jak auto nie ma pieczatek to gwarancja sie skonczyla z tego co sie orientuje. Dziwne ze rdzewieje bo ogladam starsze Octavki i nie maja sladow rdzy. Naprawe przeprowadzili do dupy i tyle byle szybko i aby klient dal spokoj.
      Poduszka to albo blad jakis w kompie sie zrobil albo akumulator wyladowal sie do konca i teraz cos zeswirowalo.
      Spritmonitor.de

      Komentarz


      • #4
        tzn pieczatki mam bo ostatnio go serwisowalem w lutym 2004 i teraz w przypada serwis po roku czyli luty 2005 albo przebieg
        ale serwis juz zrobilem tylko nie w ASO wszystkie filtry, rozrzad wymienilem olej i teraz zeby znowu nie musial wymienac i placic jeszcze raz!!!

        a co do akumulatora to watpie bo jest nowy tzn ma z 1.5 roku wiec powiniem byc dobry

        Komentarz


        • #5
          jak goście w servisie Ci malowali to chyba dają jakąś swoją gwarancję...albo poprzednia jest przedłużana..?
          i czy servis olejowy ma coś wspólnego z gwarancją na blacharkę..? :niewiem

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez arci9
            jak goście w servisie Ci malowali to chyba dają jakąś swoją gwarancję...albo poprzednia jest przedłużana..?
            i czy servis olejowy ma coś wspólnego z gwarancją na blacharkę..? :niewiem
            jeżeli nie zrobisz któregoś przeglądu (chyba rocznego) w ASO to automatycznie tracisz gwarancje na blache :?
            Torque Steer: The art of changing lanes with the accelerator :zlosnik:
            http://www.disi-tune.pl
            Była Mazda 3 MPS Powered by SSG & DISI-tune
            Był WRX
            Była Octa

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez MisiekWAW

              jeżeli nie zrobisz któregoś przeglądu (chyba rocznego) w ASO to automatycznie tracisz gwarancje na blache :?
              Tak na pewno jest w Oplu, w Skodzie chyba też. Ale jeżeli malowali jakąś część to gwarancja biegnie na nią od nowa i to chyba bez względu na to gdzie przeglądy były robione.
              Tak se wspominający Octavię - byly jej posiadacz
              teraz: stalowe A4 B7 2.0 TFSI tiptronic
              czarna AR 156 1.8 T.Spark

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez Martinez
                Tak na pewno jest w Oplu, w Skodzie chyba też.
                niestety nie chyba, a na 100% :? przerabiało to wiele osób na AK już, bo nie serwisowali Felicji w ASO, a później płakali, że tylnej klapy im ASO/SAP nie chce zrobić/wymienić bo przeglądów nie mieli :|


                Zamieszczone przez Martinez
                Ale jeżeli malowali jakąś część to gwarancja biegnie na nią od nowa i to chyba bez względu na to gdzie przeglądy były robione.
                a tego to nie wiem :roll: teoretycznie powinno być tak jak mówisz, ale np. na części wymieniane z tabeli dobrej woli SAP nie daje gwarancji :shock: :shock: :shock:
                krótko mówiąc jeżeli wymienią Ci w ramach tabeli dobrej woli jakąś część i zepsuje Ci sie za tydzień to nie masz na nią gwarancji i musisz bulić za nową :x
                Torque Steer: The art of changing lanes with the accelerator :zlosnik:
                http://www.disi-tune.pl
                Była Mazda 3 MPS Powered by SSG & DISI-tune
                Był WRX
                Była Octa

                Komentarz


                • #9
                  Ale jeżeli malowali jakąś część to gwarancja biegnie na nią od nowa i to chyba bez względu na to gdzie przeglądy były robione.
                  no właśnie do tego zmierzałem......

                  a tego to nie wiem teoretycznie powinno być tak jak mówisz, ale np. na części wymieniane z tabeli dobrej woli SAP nie daje gwarancji
                  krótko mówiąc jeżeli wymienią Ci w ramach tabeli dobrej woli jakąś część i zepsuje Ci sie za tydzień to nie masz na nią gwarancji i musisz bulić za nową
                  co to za tabela dobrej woli :?:

                  Komentarz


                  • #10
                    Chyba o to chodzi:

                    Link
                    Spritmonitor.de

                    Komentarz


                    • #11
                      Chyba o to chodzi:

                      Link
                      Dzięki - wolę tego nie czytać - po co mam się na urlopie stresować)

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez Maicroft
                        Chyba o to chodzi:

                        Link
                        dokładnie o to 8)

                        [ Dodano: Pon Lut 07, 2005 15:44 ]
                        Zamieszczone przez arci9
                        Dzięki - wolę tego nie czytać - po co mam się na urlopie stresować)
                        IMO warto się z tym zapoznać i ze względu na TDW warto w trzecim roku zrobić przegląd w ASO :idea: :roll:
                        Torque Steer: The art of changing lanes with the accelerator :zlosnik:
                        http://www.disi-tune.pl
                        Była Mazda 3 MPS Powered by SSG & DISI-tune
                        Był WRX
                        Była Octa

                        Komentarz


                        • #13
                          z Waszych wypowiedzi wynika ze musze jakby jeszcze raz zrobic przeglad ale w ASO w celu zachowania gwarancji ??

                          Komentarz


                          • #14
                            Przeglądnąłem powyższą tabelę dobrej woli, ale czy ktoś mógłby mnie uświadomić, o co w niej chodzi? Tzn. czy to są części, które trzeba wymienić odpłatnie w czasie trwania gwarancji, żeby jej nie stracić?

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez J@sió
                              Przeglądnąłem powyższą tabelę dobrej woli, ale czy ktoś mógłby mnie uświadomić, o co w niej chodzi? Tzn. czy to są części, które trzeba wymienić odpłatnie w czasie trwania gwarancji, żeby jej nie stracić?
                              Z tego co ja rozumuje w tabeli jest podane które części jak sie posypią do określonego przebiegu ASO bądź Skoda zapłaci za 50% lub za cała naprawe.
                              Tak se wspominający Octavię - byly jej posiadacz
                              teraz: stalowe A4 B7 2.0 TFSI tiptronic
                              czarna AR 156 1.8 T.Spark

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez Martinez
                                Zamieszczone przez J@sió
                                Przeglądnąłem powyższą tabelę dobrej woli, ale czy ktoś mógłby mnie uświadomić, o co w niej chodzi? Tzn. czy to są części, które trzeba wymienić odpłatnie w czasie trwania gwarancji, żeby jej nie stracić?
                                Z tego co ja rozumuje w tabeli jest podane które części jak sie posypią do określonego przebiegu ASO bądź Skoda zapłaci za 50% lub za cała naprawe.
                                Po zakonczeniu gwarancji :!:
                                "...Amnezja to łatwo tak zapomnieć co i gdzie i jak
                                Amnezja to łatwo gdzieś tak swoją chwałę na przód nieść"

                                STOP ECO-TERRORISM!

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez J@sió
                                  Przeglądnąłem powyższą tabelę dobrej woli, ale czy ktoś mógłby mnie uświadomić, o co w niej chodzi? Tzn. czy to są części, które trzeba wymienić odpłatnie w czasie trwania gwarancji, żeby jej nie stracić?
                                  nie

                                  to są części, na których wymianę można liczyć PO GWARANCJI na zasadach tam okreslonych. Czyli dla przykładu pierwsze z brzegu dwumasowe koło zamachowe: jeżeli rozsypie się przed przejechaniem 50 tysięcy kilometrów i przed upływem 2 lat to ASO powinno wymienić je za darmo.
                                  Analogicznie w przypadku turbosprężarki: jeżeli zakończy żywot przed 50 tysiącami kilometrów i zanim upłyną 2 lata od zakupu ASO POWINNO wymienić ją zupełnie za darmo, natomiast jeżeli zakończy żywot przed przebiegiem 100 tysięcy kilometrów i zanim upłyną 3 lata ASO powinno dać nową turbinę a powinienneś zapłacić tylko za robociznę.

                                  Niestety jak sama nazwa wskazuje jest to Tabela Dobrej Woli ASO i jeżeli ktoś nie wie o jej istnieniu to ASO ma dobrą wolę z niej korzystać a klienta kasują standardowo :evil: :evil: :evil: Natomiast jeśli klient wie o TDW to może próbować z nimi dyskutować czy mu się należy wymiana z TDW czy nie :roll:

                                  Tabela pochodzi sprzed 2 letniej gwrancji, wiec czesc rzeczy jest nieaktualna. Kiedyś TDW była ściśle tajna :lol: :lol: :lol: i kilka osób usłyszało, że nie istnieje coś takiego, a jedna nawet że nie ma prawa wiedzieć, że TDW istnieje :lol: :lol: :lol:
                                  Torque Steer: The art of changing lanes with the accelerator :zlosnik:
                                  http://www.disi-tune.pl
                                  Była Mazda 3 MPS Powered by SSG & DISI-tune
                                  Był WRX
                                  Była Octa

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Kiedys rozmawialem z pracownikiem Auto-Wimar'u (chyba z Jarkiem ale nie pamietam bo bylo to dosc dawno) i podobno SAP aktualizuje im tabelke co jakies 2 miesiace :roll:
                                    Piotruś
                                    AGR(RIP) + ALH

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      a w temacie zdzewienia...
                                      jakiś czas temu na tvn turbo pokzaywali vw bora z zardzewiałą czarną listwą w tylnych drzwiach odzielającą szybe opuszczaną od małej stałej. człowiek ostro walczył ze o wymianę lub naprawę niestety jest to element nadwozia niebędący elementem nadwożia :diabelski_usmiech no i tak głupi się składa ze TO stało się równiez u mnie oczywiście pojechałem do serwisu (sinclan) pan po 15 minutach raczył wyjść i miemal simiejąc mi się w twarz spławił mnie mówiąc ze moge się z mimi nawet procesować a nic to nieda. nimówiąc o felicji której odmówiono naprawy po za długo kolega czekał ( w gwarancji jest coś chyba o 2 tydodniowym terminie zawiadomienia o uszkodzeniu) więc a odkrył po zimie przzy gruntownym myciu samochodu) więc co do gwarancji skody na blache a raczej o naprawianiu chyba nie będę sie wypowiadał... :x

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez Piotrus
                                        Kiedys rozmawialem z pracownikiem Auto-Wimar'u (chyba z Jarkiem ale nie pamietam bo bylo to dosc dawno) i podobno SAP aktualizuje im tabelke co jakies 2 miesiace :roll:
                                        spróbuję dopaść jakąś aktualniejszą
                                        Torque Steer: The art of changing lanes with the accelerator :zlosnik:
                                        http://www.disi-tune.pl
                                        Była Mazda 3 MPS Powered by SSG & DISI-tune
                                        Był WRX
                                        Była Octa

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          W sprawie gwarancji na blachy to mielismy doswiadczenie jak do tego podeszlo Renault w Sceniku. Po zimie zauwazylem za na rantach nadkoli z tylu pojawil sie taki lekki nalot jakby rdzy. Auto mialo wtedy 1,5 roku i bylo regularnie serwisowane itd. Na kazdym przegladzie bylo wszystko zglaszane itd. No to tata udal sie do serwisu i wyjasnil ze jest cos takiego. No to wzieli auto na serwis zebrala sie komisja wyciagneli mierniki do badanie grubosci lakieru i jazda po calym elemencie itd. Ale nie stwierdzili ze cos tam bylo robione to stwierdzili ze pomaluja. No i pomalowali. Za jakies pol roku nalot znow powrocil i juz tak zostalo i pojechalo dalej. Ogladalem to auto kiedys w miescie i po 5 latach nie widac tam ani sladu rdzy a watpie zeby facet ktory go kupil cos w nim robic bo z zewnatrz widac ze auto jest lekko mowiac - malo zadbane.

                                          Co do poduszki: komputer przy spadku napiecia moze wykazac podobno blad np podzuszki. Akumulator byl zdjety i najpierw uznal ze nastapil chwilowy spadek napiecia a potem juz calkiem zglupial. W sumie cos takiego moze stac sie nawet przy slabym akumulatorze i zapalaniu auta na mrozie. Trzeba skasowac bledy i to powinno rozwiac problem.
                                          Spritmonitor.de

                                          Komentarz

                                          POWRÓT NA GÓRĘ
                                          Pracuję...
                                          X