Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

nierówna praca silnika

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • nierówna praca silnika

    Zamieszczone przez Samiec
    Zamieszczone przez da3
    napisz jaki masz przebieg w tej octavii i jak firma dokladnie przeciez nie bedziesz robil reklamy a moze to byc duzo bardziej niebezpieczne dla twojego silnika kto sie do niego dobiera :roll:
    Przeciez firma pisze w danych pod postem "o banana....." :wink:
    Da3 napisal do Arka, a nie do Martineza.

    @Arek - nie wyglupiaj sie z tą reklamą... :roll:

  • #2
    nierówna praca silnika

    Kilka minut po uruchomieniu silnika na wolnych obrotach silnik zaczyna wariować. Obroty spadają do 500 poczym do 1500 bardzo trzęsie. Czasem silnik gaśnie. Mój silnik to benzyna 1,6 55 kw, czyli aee na dodatek na gazie. Te objawy są zarówno na benzynie jak i na gazie. Czytając fora o lpg wyczytałem ze trzeba wlać płyn do paliwa czyszczący wtryski, zmienić świece i kable.
    Więc wlałem płyn (xeramic lpg), ale podkusiło mnie, aby podjechać do gazoników.
    No i zdziwienie nowa wersja nic nie zmieniać. Przyczyną ma być rzekomo zabrudzona przepustnica… koszt czyszczenia i sprawdzenia vagiem 150,00zł. Niby nie dużo, ale ma to trwać 15min. Pewnie bym się na to skusił (chyba, że macie inne pomysły lub 150,00 to za dużo), ale mam wątpliwości czy to pomoże, gdyż jak rozumiem takie objawy powinny trwać cały czas a u mnie po przejechaniu ok. 10 km silnik zaczyna pracować poprawnie.

    Komentarz


    • #3
      Czyli jak osiągnie normalną temperature pracy jest ok?

      Nie znam sie na gazie bo raz tylko jeździłem furą na gaz i był to służbowy a tfu Lanos. Tam z kolei na każdych światłach bez przygazowania gasł, mój kolega miał to samo w Corsie. Ty masz pewnie coś innego chociaż .... U nas wystarczyła regulacja gazu, za mało go podawał czy jak nie wiem. Ale może masz gdzieś coś rozszczelnione. Chociaż na pisałeś że masz to i na lpg i na benzynie.

      Może podjedź do kogoś kto może Ci zczytać błędy (jeśli takowe będą), wtedy diagnoza będzie łatwiejsza.

      ave
      Tak se wspominający Octavię - byly jej posiadacz
      teraz: stalowe A4 B7 2.0 TFSI tiptronic
      czarna AR 156 1.8 T.Spark

      Komentarz


      • #4
        Wyczysc przepustnice i popros ktoregos z forumowych kolegow z VAG'iem zeby zrobil Ci adaptacje
        Piotruś
        AGR(RIP) + ALH

        Komentarz


        • #5
          no właśnie niepokoi mnie ze jest to na gazie i na benzynie. z temperatura wygląda to tak... wskazówka dochodzi do normalnej temperatury czyli jest rozgrzany ale "naprawia sie" dopiero po dłuższym czasie od osiagniecia temperatury jakieś 10 km
          hmm co do czyszczenia przepustnicy... w maluchu wiedziałem jak to zrobić tu się troszkę boje ale chyba zarezykuje... najpierw musze zdobyyc odpowiednią wiedze

          Komentarz


          • #6
            Po prostu zacznij rozbierać dolot tak aby dostać się do przepustnicy i nic nie rozpier...ic :wink:
            Piotruś
            AGR(RIP) + ALH

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X