Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jeszcze pytanie o hamulce

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Jeszcze pytanie o hamulce

    pe261, a może jednak sprawdź wszystkie wtyki

  • #2
    Jeszcze pytanie o hamulce

    Witam,
    Mam nastepujacy problem: kiedy wciskam hamulec dosyc szybko kilka razy z rzedu za kazdym razem jest slabszy az do prawie braku hamulca w ogole! (po 3-4 nacisnieciach). Szukalem w archiwach, piszecie ze ABS tak ma i nie nalezy pulsacyjnie hamowac. Prawda, ale zauwazylem ten efekt jakis czas temu "normalnie" przyhamowujac kilka razy za kims w miescie. Po "odczekaniu" kilku sekund (3-5s) wszystko wraca do normy. Wymienilem ostatnio tarcze, klocki i plyn (bo i tak musialem juz to zrobic) i efekt pozostal. Wyjalem na chwile bezpiecznik z ABS i tez bez zmian (wiec to nie ABS). Sprawdzilem wspomaganie (naciskajac hamulec i odpalajac silnik - poczulem charakterystyczne zassanie - OK), zreszta hamulec byl i jest zawsze bardzo skuteczny (za pierwszym razem). Moze niepotrzebnie robie problem i nalezy to polubic ale chcialbym wiedziec czy u Was jest podobnie bo czuje sie troche nieswojo wiedzac ze mam tylko jedna lub dwie szanse na normalne hamowanie (a nastepna dopiero za 5 sekund!)
    Dzięki z góry,
    Romek
    PS:Pozdravki od mojej Octavki

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez Romek
      Moze niepotrzebnie robie problem
      ech
      mam asystent hamowania i to on działa. nie wytłumaczeci dokłądnie co i jak, ale w servisie mi powiedzieli mi o tym, poza tym w isytrukcji napisali coś takiego.

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez Romek
        Wymienilem ostatnio tarcze, klocki i plyn (bo i tak musialem juz to zrobic) i efekt pozostal.
        Tarcze muszą się "dotrzeć " do właściwej skuteczności.

        Efekt o którym piszesz nie powinien występować. Sugeruję sprawdzić pompe hamulcową...

        Komentarz


        • #5
          Ten asystem dziala tak ze przy pierwszym gwaltownym nacisnieciu hamulca zwieksza samoczynnie sile wcisniecia pedaly zwiekszajac cisnienie w ukl . hamulcowym - to ze pozniej hamulce hamuja slabiej sugerowalo by ze nie ma wystaczajacej rezerwy cisnienia w ukladzie - zrob taki test zahamuj kilkakrotnie delikatnie i jezeli to to zjawisko co napisalem to hamulec powinien byc za kazdym razem taki sam ....
          Czader

          OCTA COMBI 2003 ALH

          Komentarz


          • #6
            Re: Jeszcze pytanie o hamulce

            Zamieszczone przez Romek
            Witam,
            Mam nastepujacy problem: kiedy wciskam hamulec dosyc szybko kilka razy z rzedu za kazdym razem jest slabszy az do prawie braku hamulca w ogole! (po 3-4 nacisnieciach). Szukalem w archiwach, piszecie ze ABS tak ma i nie nalezy pulsacyjnie hamowac. Prawda, ale zauwazylem ten efekt jakis czas temu "normalnie" przyhamowujac kilka razy za kims w miescie. Po "odczekaniu" kilku sekund (3-5s) wszystko wraca do normy. Wymienilem ostatnio tarcze, klocki i plyn (bo i tak musialem juz to zrobic) i efekt pozostal. Wyjalem na chwile bezpiecznik z ABS i tez bez zmian (wiec to nie ABS). Sprawdzilem wspomaganie (naciskajac hamulec i odpalajac silnik - poczulem charakterystyczne zassanie - OK), zreszta hamulec byl i jest zawsze bardzo skuteczny (za pierwszym razem). Moze niepotrzebnie robie problem i nalezy to polubic ale chcialbym wiedziec czy u Was jest podobnie bo czuje sie troche nieswojo wiedzac ze mam tylko jedna lub dwie szanse na normalne hamowanie (a nastepna dopiero za 5 sekund!)
            Dzięki z góry,
            A dobrze odpowietrzyli hamulce?? Jak występuje brak hamowania to pedał jest twardy czy miękki i wpada??
            Była: O1 + B6, Turbo ARL, SMIC by Ali soft virus by Zoltar. Jest www.terracan.pl i Croma JTD

            Komentarz


            • #7
              Re: Jeszcze pytanie o hamulce

              A dobrze odpowietrzyli hamulce?? Jak występuje brak hamowania to pedał jest twardy czy miękki i wpada??
              Pedal hamulca twardy i nie wpada . Wymienialem i odpowietrzalem sam - jestem pewny ze zrobilem to dobrze. Odnosnie docierania tarcz - prawda - ale po pierwsze efekt byl juz przed wymiana a po drugie za pierwszym razem jest OK.

              [ Dodano: Pon 22 Sty, 07 15:40 ]
              Zamieszczone przez Czader
              zrob taki test zahamuj kilkakrotnie delikatnie i jezeli to to zjawisko co napisalem to hamulec powinien byc za kazdym razem taki sam ....
              Dzieki za sugestie, sprobuje i jutro odpisze
              Romek
              PS:Pozdravki od mojej Octavki

              Komentarz


              • #8
                Re: Jeszcze pytanie o hamulce

                Zamieszczone przez Romek
                A dobrze odpowietrzyli hamulce?? Jak występuje brak hamowania to pedał jest twardy czy miękki i wpada??
                Pedal hamulca twardy i nie wpada . Wymienialem i odpowietrzalem sam - jestem pewny ze zrobilem to dobrze. ....
                Stawiałbym na problemy z wspomaganiem, zacznij od sprawdznia pompy podciśnienia. Może nie dawać odpowiednio wydajnego podciśnienia. Sprubuj hamować i jednocześnie trzymać silnik na obrotach (pompa podciśnienia pracuje w funkcji obrotów), jeśli będzie poprawa wiesz gdzie szukać dalej. Jaki przebieg ma bryka?
                Była: O1 + B6, Turbo ARL, SMIC by Ali soft virus by Zoltar. Jest www.terracan.pl i Croma JTD

                Komentarz


                • #9
                  Re: Jeszcze pytanie o hamulce

                  Zamieszczone przez Masmo
                  Zamieszczone przez Romek
                  A dobrze odpowietrzyli hamulce?? Jak występuje brak hamowania to pedał jest twardy czy miękki i wpada??
                  Pedal hamulca twardy i nie wpada . Wymienialem i odpowietrzalem sam - jestem pewny ze zrobilem to dobrze. ....
                  Stawiałbym na problemy z wspomaganiem, zacznij od sprawdznia pompy podciśnienia. Może nie dawać odpowiednio wydajnego podciśnienia. Sprubuj hamować i jednocześnie trzymać silnik na obrotach (pompa podciśnienia pracuje w funkcji obrotów), jeśli będzie poprawa wiesz gdzie szukać dalej. Jaki przebieg ma bryka?
                  Bryka ma 130 kkm 2000r. Tak, chyba masz racje, przyjrze sie wspomaganiu. Wczoraj jeszcze raz sprawdzilem rozne kombinacje i jest tak ze po pierwszym bardzo silnym i gwaltownym hamowaniu (do wlaczenia ABS na suchym) szybko puszczam i drugie juz jest mizerne a trzecie jak bez serva. Jesli robie to powoli i lekko to tez spada sila hamowania ale znacznie wolniej. W tdi podcisnienie wytwarza pompa - moze to ona? Czy jeszcze cos zasila?
                  Romek
                  PS:Pozdravki od mojej Octavki

                  Komentarz


                  • #10
                    Re: Jeszcze pytanie o hamulce

                    Zamieszczone przez Romek
                    W tdi podcisnienie wytwarza pompa - moze to ona? Czy jeszcze cos zasila?
                    Dokładnie w dieslach nie ma podciśnienia w kolektorze jak w benzynie więc musi być pompa. W Octavi jest na przedłużeniu wałka rozrządu. Bond załatwił swoją i były na forum zdjęcia, poszukaj. Ta pompa to bardzo wrażliwe urządzenie lekkie rysy na ściankach i d...pa.
                    Była: O1 + B6, Turbo ARL, SMIC by Ali soft virus by Zoltar. Jest www.terracan.pl i Croma JTD

                    Komentarz


                    • #11
                      Witajcie.
                      Ja ostatnio miałem tak, że prodczas jazdy przxy próbie hamowania (a była to waszawa w godzinach szczytu) na odcinku 3-4 km nie miałem wogóle wspomagania hamowania. Auto hamowało tak jak ja wcisnąłem pedał. Miałem to rar jedyny. Auto ma 130kkm i naprawy robie albo sam albo w zaprzyjaźnionym warsztacie wiec jestem pewien. Przeraża mnie to poniewaz już jednego diesel-a skasowałem z powodu braku hamulców. To jst TDI 110 Ps. powiedzcie proszę jakie mogą być tego przyczyny...
                      Pozdrawiam

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez toldi_80
                        Witajcie.
                        Ja ostatnio miałem tak, że prodczas jazdy przxy próbie hamowania (a była to waszawa w godzinach szczytu) na odcinku 3-4 km nie miałem wogóle wspomagania hamowania. Auto hamowało tak jak ja wcisnąłem pedał. Miałem to rar jedyny. Auto ma 130kkm i naprawy robie albo sam albo w zaprzyjaźnionym warsztacie wiec jestem pewien. Przeraża mnie to poniewaz już jednego diesel-a skasowałem z powodu braku hamulców. To jst TDI 110 Ps. powiedzcie proszę jakie mogą być tego przyczyny...
                        Pozdrawiam
                        Pewnie przywiesila sie pompa.

                        Prawdopodobnie samochod sygnalizuje cie ze powinienes powoli szukac nowego servo...
                        Octavia 1,9TDI 1999 /AWX 181KM /6gear /288mm /Bilstein B6

                        Komentarz

                        POWRÓT NA GÓRĘ
                        Pracuję...
                        X