Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zabezpieczenia antykradzieżowe Octavii II

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zabezpieczenia antykradzieżowe Octavii II

    Dzisiaj wieczorem podziele się moimi uwagami na temat OCTAVI COMBI 1.9TDI SLX z 2000 r , a jest ich trochę bo przebieg ma 177 tys zciągnięta była w 2004 r z niemiec ( w czasie nagonki na samochody) miała wtedy równo 170 tys . Jest trochę pisania ale myślę że może komuś przydadzą się moje porady........... napiszę resztę za pare godzin bo muszę na chwilę awaryjnie wyjechać oczywiście...... do zobaczenia.[/b]

  • #2
    Zabezpieczenia antykradzieżowe Octavii II

    Witam jestem pierwszy raz na tym forum. Mam jednak nadzieję zostać tu na stałę ze względu na plany zakupu O2 1.9 TDI. W związku z powyższym mam pytanie co najlepiej zamontować do Octavii, żeby jak najdłużej się nią pocieszyć. Moje obawy wynikają z tego, że ostatnio gdyby nie zupełny przypadek kolega został by bez O1 Elegance 1.9 TDI. Goście z serwisu Skody pozostają obojętni na temat kradzieży i jedyne co oferują to blokadę skrzyni biegów i alarm. Twierdzą, że montaż innych zabezpieczeń spowoduje utratę gwarancji. Proszę o podzielenei się doświadczeniami ponieważ wydaję mi się, że Octavia II może okazać się chodliwym towarem. Pozdrawiam DariuszZ.

    Komentarz


    • #3
      Co do utraty gwarancji to nie wiem ale oni chyba tam powariowali. Sa warsztaty ktore zajmuja sie alarmami i to one powinny jemontowac a nie oni ktorzy nie maja qrna bladego pojecia o tym.
      W sumie nic nie chroni. Wejsc do srodka wejda bo szybe wybija, odjechac sie nie uda to zdemoluja wnetrze. Chyba najlepszym rozwiazaniem to jest nie martwic sie i wykupic dobre AC ktore pokrywa 100% wartosci samochodu bez udzialu wlasnego.
      Multilocki, Niedzwiedzie i inne to tylko da tyle ze nie odjada ale na lawete zawsze zabrac moga.
      Mozna bawic sie w jakis system zabezpieczen oparty o GPS ale na to juz tez znalezli sposob. Fakt ze w ten sposob auto ktore zostalo zabezpieczone szybciej sie znajdzie.
      Spritmonitor.de

      Komentarz


      • #4
        Mówią nawet(ASO), że instalowanie antynapadu jest niezgodne z przepisami uni europejskiej, po prostu pojedź do jakiegoś dobrego speca od alarmów i załóż tam dodatkowo antynapad, albo podziękuj panom w ASO za instalację alarmu i załóż u wspomnianego speca.
        Była Octavia II Turbo Diesel i Miała Power

        Komentarz


        • #5
          Tak ale jest pewien problem. W naszym pieknym kraju musisz zawrzec umowe OC w dniu rejestracji auta!! Najczescie wybierasz pakiet OC+AC+NW i inne takie bo kosztuje Cie to tyle ile nieraz samo OC+NW i to AC dostajesz "gratis". A w regulaminie AC jest jasno napisane ze aby zawrzec umowe musisz miec w dniu podpisania polisy dwa zabezpieczenia. Pierwszym jest immobilajzer a drugie dowolne. Najczesciej jest to autoalarm. Montaz blokady skrzyni biegow tez wchodzi w gre, ale tu pojawia sie inny problem. Zaloze sie ze po miesiacu wkladania i wyjmowania tej blokady jak czesto zostawiasz auto na miescie szlag Cie trafi i przestaniesz z tego korzystac. W tym momencie gdyby auto dostalo nog i jakims dziwnym zbiegiem okolicznosci zajaknalbys sie ze nie pamietasz czy zalozyles ta blokade nie dostanie ani zlotowki za auto - przepisy ubezpieczycieli. Z drugiej strony alarm montujesz w dniu zakupu najczescie w ASO a inne poza ASO mozna zamontowac ale przy pierwszym wiekszym bledzie elektroniki auta powiedza ze wina lezy po stronie zle zainstalowanego zabezpieczenia antykradziezowego.
          I tak zle i tak nie dobrze. Cholerne ASO :cry:
          Spritmonitor.de

          Komentarz


          • #6
            Niestety chyba najlepszym zabezpieczeniem dla Ciebie jest pelne AC :-(
            Na wszystko co zamontujesz sa sposoby.
            Wedlug mnie nawet zabezpiecznia wykorzystujace GPS sa przereklamowane bo jak wiadomo jest on zupelnie bezskuteczny gdy auto znajduje sie pod dachem, pod ziemia, w garazu, w kontenerze, etc. Po prostu gdy nie "widzi" satelity nie dziala :-(

            Blokada skrzyni biegow jest strasznie upierdliwa. Mialem w poprzedniej octavii. Jak latasz po miescie zalatwiasz sprawy, stajesz na chwile itp... zaczyna Cie to na tyle w*$^$^ ze przestajesz ja w koncu zakladac "na chwile"... i w tym momencie juz mija sie ona z celem (jak napisal Maicroft) :cry:
            A4 B7 TFSI Quattro S-Line by MT | O2 2.0TDI by MT | Jeep XJ 4.0L | PF 125p 1971

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez Mach
              Wedlug mnie nawet zabezpiecznia wykorzystujace GPS sa przereklamowane bo jak wiadomo jest on zupelnie bezskuteczny gdy auto znajduje sie pod dachem, pod ziemia, w garazu, w kontenerze, etc. Po prostu gdy nie "widzi" satelity nie dziala
              Z tym nie do konca sie zgodze. Znam przyklad kiedy wlasnie auto stalo w garazu i policja po tym sygnale doszla tego gdzie jest auto i cala ekipe ktora go chciala stamtad wyciagnac zlapala gdy przyszli po autko na kolejne ruchy. Wiec nie zawsze jest to zly wybor, ale nalezy sie zastanowic czy naklad finansowy na utrzymanie jest adekwatny do wartosci auto.
              Spritmonitor.de

              Komentarz


              • #8
                Dzięki za Wasze odpowiedzi. Jednak pozostawienie samochodu z zabezpieczeniami fabrycznymi w obawie przed utratą gwarancji to tak jakby zrobienie złodziejom prezentu. Trzeba przyznać, że panom ze Skoda Auto Polska nadmierna sprzedaż powywracała w głowach. To, że nie chcą dyskutować o upustach cenowych jestem jeszcze w stanie zrozumieć, jednak niechęć do montażu zabezpieczeń w kraju gdzie rocznie ginie ok. 70 tys. samochodów zakrawa na ironię. Co do ubezpieczenia AC to w ogóle niedopuszczam ewentualności nieubezpieczenia takiego samochodu. Jednak z doświadczeń znajomych wiem, że nie ma ubezpieczenia (czy z udziałem własnym czy bez) na którym ubezpieczony nie poniósłby straty i to znacznej. Żeby nie przedłużać to pozwolę sobie stwierdzić, że dopóki nasza policja nie weźmie się ostro do roboty i nie zostaną zastosowane bezwzględne kary za kradzieże samochodów to nie mamy co liczyć na poprawę sytuacji, niezależnie od ilości i jakości montowanych w samochodach zabezpieczeń. Na koniec muszę stwierdzić, iż jeżeli złodzieje mogą ukraść w biały dzień ze Skody Superb zaparkowanej w centrum mojego miasta (wydarzyło się to pod koniec ub. roku) fotel kierowcy, airbagi i inne części o wartości ponad 40 tys. zł to chyba nie trzeba dodawać już nic więcej. I tym smutnym akcentem kończę i pozdrawiam wszystkich. Darek.

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez Maicroft
                  Z tym nie do konca sie zgodze. Znam przyklad kiedy wlasnie auto stalo w garazu i policja po tym sygnale doszla tego gdzie jest auto i cala ekipe ktora go chciala stamtad wyciagnac zlapala gdy przyszli po autko na kolejne ruchy. Wiec nie zawsze jest to zly wybor, ale nalezy sie zastanowic czy naklad finansowy na utrzymanie jest adekwatny do wartosci auto.
                  Moze to byl ten LoJack (czy jak to tam sie nazywa)... wbrew pozorom to nie wykorzysuje pozycjonowania GPS tylko fale radiowe... dlatego zadzalalo na parkingu.
                  Mozna o tym przeczytac na ich stronie.
                  Wiele ludzi blednie mysli ze LoJack to GPS

                  Chodzilo mi o urzadenia typowo wykorzystujaca sygnal GPS
                  A4 B7 TFSI Quattro S-Line by MT | O2 2.0TDI by MT | Jeep XJ 4.0L | PF 125p 1971

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez DarekZ
                    Na koniec muszę stwierdzić, iż jeżeli złodzieje mogą ukraść w biały dzień ze Skody Superb zaparkowanej w centrum mojego miasta (wydarzyło się to pod koniec ub. roku) fotel kierowcy, airbagi i inne części o wartości ponad 40 tys. zł to chyba nie trzeba dodawać już nic więcej. I tym smutnym akcentem kończę i pozdrawiam wszystkich. Darek.
                    :lol:
                    Wierzysz w to?

                    Ktos zwyczajnie wyludzil kase z ubezpieczenia... :roll:
                    TDI 205PS

                    Komentarz


                    • #11
                      muszę się z wami podzielić czym śmiesznym a zarazem smutnym...
                      były to pierwsze dni posiadania skodzianki oczywiście sąsiedzi niemal odrazu zauważyli nowy nabytek. na moje szczęście dobrze żyje z "tymi" sąsiadami...
                      usłyszałem daj się przejechać... kilka minut rozmowy no i słysze no dobra idzi do domu sami pojeździmy :shock: tere fere pogadaj sobie... no i gupi się założyłem... na moich oczach wyjoł coś podobnego do sufmiarki porószał popukał niemineło kilkanaście sekund centralny się otworzył... no i poddałem się walkowerem uwierzyłem na słowo ze z resztą sobie również poradza...
                      a historia z superb brzmi podejrza nieniemniej kiedy wybijali mi szybe (centrum warszawy godz 14 tłum do okola) (w poprzednim samochodzie na szczęscie) i i demolowali wnętrze, samochód oczywiście wył nikt nie zwrócił uwagi... trwało to dłuższa chwile zanim zbiegłem efekt końcowy połamane i mocno naderwane klamki wybita szyba... zero świadków :szeroki_usmiech

                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X