Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Temperatura Silnika a ogrzewanie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Temperatura Silnika a ogrzewanie

    ok myślę, że w czwartek wieczorem wszyscy będą wiedzieć mniej więcej o której wyruszają, +/- godzina i tu się zdeklarują
    to będziemy mieli pewną jasność
    jakby co 606 839674

    [ Dodano: Wto 08 Maj, 07 13:40 ]
    Zamieszczone przez szkoda
    sierakowice i dalej na czarna dabrowke?
    tak
    czarna dąbrówka->nowa dąbrowa->droga krajowa 6

  • #2
    Temperatura Silnika a ogrzewanie

    Problem zaczyna się w temperaturach od około min -3 silnik zdecydowanie długo sie nagrzewa, gdy wyłączę ogrzewanie silnik nagrzewa sie do 90 stopni gdy tylko włączę temperatura spada do około 80 stopni.
    Ale najlepsze jest to, że dzieje się tak tylko w ujemnych temperaturach.
    W dodatnich wszystko działa OK! (chyba, że to jakaś złośliwość usterki)

    Dodam jeszcze, że zeszłej zimy wymieniałem termostat i po namyśle uważam, ze ten objaw występował lecz w mniejszym stopniu i przypisałem go "poważnym" zeszłorocznym temperaturą.
    Octavia 1.6 AEE 165tys przeb.

    Komentarz


    • #3
      A na pewno wymieniono ci termostat?
      Hanz2k
      1,8 T by MT
      :admin: bo nie użyłem Szukaj

      Komentarz


      • #4
        Miałem to samo w AEE czeka cie jeszcze raz wymiana termostatu poniewaz pewnie mechanik który zakładał termostat nie dopasował go do krućca który pewnie tez wymieniałes bo najczęsciej on peka w środku i sie zawiesza termostat. ja kupiłem nowy termostat i nowy kruciec wszystko Orginały niestey nie dopasowałem że tak powiem na such i okazało sie że termostat z tym krućcem który kupiłem ma lekka szparke i tak naprawde nigdzy sie nie zamknie do końca. pojechałem do sklepu i dopasowałem sobie termostat do krućca na such żeby był zamkniety i wszystko było ok.
        Tu masz fotke krućca na tym forum giedys go zamieszczałem :
        Forum - Octavia Club Polska
        [b]SPOT OLSZTYN ostatni piątek miesiąca godz.19.00 parking przed TP SA

        Komentarz


        • #5
          Tak to by pasowało domyka sie "prawie" do końca.
          na Allegro znalazłem zmodyfikowany polski termostat który jest pozbawiny wad fabrycznego. (podobno)

          Link

          w ofercie ma tez króciec wody


          Co o tym mysilsz?
          Octavia 1.6 AEE 165tys przeb.

          Komentarz


          • #6
            Po 99r w tym silniku ( w etka jest napisane od jakiego nr. silnika) zmieniono materiał z którego jest wykonany kruciec termostatu.
            Wcześniejszy materiał pod wpływem temp i nacisku bolca termostatu pękał, rozciągał się.
            przyczyną żle pracującego termostatu może być brudny(stary) płyn chłodzący
            u mnie był osad na bolcu termostatu który powodował iż po otwarciu nie zamykał się i temp. dziwnie falowała ( raz oki, raz za mało)

            płyn wymienia się co 5 lat (G12)
            czeka cię jeszcze raz wymiana termostatu+kruciec
            można zrobić to samemu, prosta sprawa, mi zajęło to koło 0,5h
            Seria 188KM/270Nm na 95RON

            Komentarz


            • #7
              Dzieki Sebastian wymienie termostat plus króciec i mam nadzieje, ze bedzie OK! Moze płyn odrazu wymienie, ile tego płynu wchodzi?


              króciec, króciec, króciec, króciec, króciec, króciec, króciec, króciec, króciec, króciec, króciec, króciec, króciec, króciec, króciec, króciec, króciec, króciec, króciec :szeroki_usmiech
              Octavia 1.6 AEE 165tys przeb.

              Komentarz


              • #8
                Daneczku, Piotrze, Sebastanie: z uwagi na prowadzoną akcję BYKOM-STOP! muszę zwrócić Waszą uwagę na pisownię słowa króciec.
                Dwuoctaviusz
                starsza O1 1,8 `98 + LPG
                i nowsza O2 1,6 `08

                Komentarz


                • #9
                  króciec.
                  przepraszam poprawie się słowo nie tak powszechne ale poprawie się.
                  [b]SPOT OLSZTYN ostatni piątek miesiąca godz.19.00 parking przed TP SA

                  Komentarz

                  POWRÓT NA GÓRĘ
                  Pracuję...
                  X