Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Octavia tdi bierze olej

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Octavia tdi bierze olej

    Witam,
    po odbiorze przejechalem cale 300 km (stan zbiornika 2/3), srednie spalanie w/g komputera 7.2 l, jazda 90% w miescie (Katowice - rondo tubylcy wiedza o co chodzi), glownie dojazdu do pracy po 12 km.
    Autko super, po raz pierwszy diesel w moim zyciu i jestem zachwycony zdolnoscia do przyspieszania w kazdym zakresie obrotow.
    Brakuje troszke czujnika cofania, po przesiadce z Sieny 1.6 HL czuje sie jakbym prowadzil TIRa, nie umiem totalnie parkowac tym autem, a przodu zupelnie nie czuje -> pewnie kwestia jeszcze z tygodnia.
    Opony letnie sa do kitu w warunkach zimowych ASR wlacza sie praktycznie na kazdym biegu przy wiekszym dodaniu gazu (nie ma sie co dziwic z reszta).
    Brakuje ESP, troszke potrafi zarzucic tylem jak sie przegnie.
    Przez pierwsze 2k bede go oszczedzac, wymienie oleum i pozniej jazda Master`s dopiero po gwarancji, nie chce ryzykowac :/ choc korci mnie mocno.

    BTW ofc noga nie pozwolila na nie przetestowanie autka, 220 km/h to jest nic dla tego auta, jeszcze przyspiesza, musialem zwolnic przed zakretem

    Silnik troszke klepie na wolnych obrotach, ale nie jest to strasznie uciazliwe.

    Pozdrowka, zycze wszystkim takiej radosci z jazdy jaka obecnie posiadam ja
    Octavia II 1.9TDI Classic

  • #2
    Octavia tdi bierze olej

    No właśnie. ok 0,5 l na 15kkm. W serwisie powiedzieli że to normalne ale wolałbym się upewnić na grupie.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...5%82a-Autorusa
    Budowa mojego domku MURATORZE

    ----------------------------------------------------
    Octavia AZS TDI 130KM obecnie 407 kkm

    Komentarz


    • #3
      No właśnie. ok 0,5 l na 15kkm. W serwisie powiedzieli że to normalne ale wolałbym się upewnić na grupie.
      nie ma stresu - szczególnie jak masz PD, 0,5l to chyba standard u większości, przynajmniej u mnie też w tych granicach łyka olej 8)

      Komentarz


      • #4
        PeDeki slyna z tego, ze lykaja olej.

        Na trzy sztuki w mojej rodzinie kazdy bierze mniej wiecej w takiej ilosci jak u Ciebie.

        Nie przejmuj sie.
        TDI 205PS

        Komentarz


        • #5
          U mnie dokładnie to samo. dolałem około 0,6 litra na 15000. a w 130 około 0,8 na 15000.

          Komentarz


          • #6
            Raz tylko dolewałem, zaraz po zakupie auta. Potem już nigdy lampka oleju nie zaświeciła sie na zółto. Teraz wymieniam co 7 500, zlewam 4L i wlewam tyleż samo.
            U mnie brak jakichkolwiek oznak apetytu na oliwkię.

            Komentarz


            • #7
              moga brać do 1l na 10kkm...ale nie więcej
              Pogromca mitów...o pieknych koniach

              Komentarz


              • #8
                U mnie miedzy wymianami tj, 10kkm nie dolewam oleju
                Uki
                Premium Car Care - Auto Kosmetyka

                S-maxD
                V 50

                325ic

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X