Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Octavia 1.7 55kw jaki Lpg?????

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Octavia 1.7 55kw jaki Lpg?????

    Ziomal, na ta fote ( tylko i wylacznie na ta ) moderatorzy powinni zrobic wyjatek no chyba ze sami zmniejsza fote tak zeby bylo widac wszystkich

  • #2
    Octavia 1.7 55kw jaki Lpg?????

    Witam Kupiłem na dniach octavie 1.6 55kw i nie wiem jaki gaz zalorzyc sekwencje czy tansza wersie?? W tym silniku 8 zaworowym wystepuje kolektor plastikowy czy metalowy??? Prosze o porade
    Pozdrawiam
    WPR 40X9 Nowy zawodnik

    Komentarz


    • #3
      Jak planujesz jeździć autkiem parę lat to nawet się nie zastanawiaj. Kultura pracy silnika, zużycie gazu i dynamika samochodu jest nieporównywalna w sekwencji i instalacji II generacji. Autko brałeś nowe? bo w opisie masz FSI, a nie 55 kW

      Komentarz


      • #4
        moja 1.6 55kw AEE rocznik 2002 ( była - bo sprzedałem ) miała plastikowy + OBD więc zakładałem IV gen. , wybrałem landi renzo omegas, bo to najlepsza instalka. Zrobiłem na niej 60kkm i zero problemów. Było na forum kilka wypowiedzi jak ten silnik pracuje ze zwykłymi instalkami , więc nie radzę oszczędzać tylko zakładać - SEKWENCJĘ !!!!

        Teraz jezdzę galaxem 2.3 + bigas IV gen. i nie narzekam 8)

        Komentarz


        • #5
          pomylilem sie w poczatkowym opisie To jest 1.6 55kw z 1997 planuje pojezdzic nia okoo 2lat
          Slyszalem opinie ze bez problemu chodzi nie tylko na sekwencji ale wolal bym byc pewny.
          WPR 40X9 Nowy zawodnik

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez gsm-raf
            pomylilem sie w poczatkowym opisie To jest 1.6 55kw z 1997 planuje pojezdzic nia okoo 2lat
            Slyszalem opinie ze bez problemu chodzi nie tylko na sekwencji ale wolal bym byc pewny.
            Nie wierz w to!!! W 1,6 8V 75KM nawet na sekwencji są czasami problemy ( głównie ze względu na brak fachowości montażu i programowania oraz specyfiki kompa benzyny ). Miałem Cordobę z podobnym silnikiem i sekwencyjną instalkę BRC na wtryskach Keihin-a i dopóki nie została porządnie zestrojona ( po ponad pół roku użytkowania! ) wkółko rozjeżdżały się mapy w kompie benzynowym. Osobiście nie wyobrażam sobie sprawnie działającej, niesekwencyjnej instalki przy tym silniku...
            Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
            Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez gsm-raf
              Slyszalem opinie ze bez problemu chodzi nie tylko na sekwencji ale wolal bym byc pewny.
              oczywiście, że bedzie chodził....tylko jak....częste regulacje, strzały w kolektor, wiecj czasu spędzisz u gazownika niż zwykle......ale to Twój wybór. Z drugiej strony jesli planujesz 2 lata jeżdzić to policz czy wogóle opłaca się pakować w gas :!:

              Ile planujesz przejechać km :?:

              Komentarz


              • #8
                wiesz ja robie okoo 30tys km w roku wiec po roku sekwencja by sie zwrocila i zawsze za
                wiecej bede mogł puzniej sprzedac samochod.
                WPR 40X9 Nowy zawodnik

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez gsm-raf
                  Witam Kupiłem na dniach octavie 1.6 55kw i
                  Pytanie w kwestii formalnej to jakie w końcu kupiłeś auto?
                  1. w tytule posta jest: 1.7 55 kw
                  2. w tereści posta: 1.6 55kw z 1997
                  3. w profilu wersję silnika (pod avatarem) masz 1.6FSI, a te są montowane dopiero w Octavii 2 od 2005 roku)

                  Czy to druga Octavia w Twojej stajni czy małe nieścisłości?

                  Jeśli nieścisłości to proponowałbym zedytować profil i tytuł posta by nie wprowadzać w błąd.
                  Pozdr.
                  O2 1.6 MPI BGU (102KM/148Nm) '04 Amb. - pierwsza sztuka?
                  "Now we are free and we will see you again but not yet, not yet!"


                  Uniden Pro 510XL+Hustler IC100

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez gsm-raf
                    wiesz ja robie okoo 30tys km w roku wiec po roku sekwencja by sie zwrocila i zawsze za
                    wiecej bede mogł puzniej sprzedac samochod.
                    Nie jestem przekonany, czy przy obecnej proporcji ceny LPG/noPB taka instalka (koszt około 3000) zwróci ci się.

                    A w mozliwosc sprzedazy auta z gazem za wyzsza cene nie wierz. Nie jest tak, że autko z gazem osiąga wyższa cene. Jest grupa ludzi która woli kupic samochod i samemu załozyc gaz niz kupowac samochod z gazem np. z niepewnym montazem.


                    Jesli chcesz nia zrobic 30.000 w 2 lata to naprawde policz to jeszcze raz. Moja instalka pali 10l LPG po miescie (w zimie i w lecie), nie za bardzo jest roznica, bo po prostu w zimie pali wiecej benzyny zanim sie przelaczy. Mam inst. TARTARINI (seq)
                    .:SKODOVKA-CLUB:.
                    F1 1,4 16V BKY - Tour de France (kombi)
                    .:KREWNIACY:. 0 Rh+

                    Komentarz


                    • #11
                      Link
                      tu jest link do fajnego kalkulatorka zeby przeliczyc czy gas sie oplaca
                      najpierw zuc okiem na to a pozniej zakladaj
                      pzdr

                      Komentarz


                      • #12
                        Link

                        Bardzo faina stronka. Z obliczen tego kalkulatora wynika ze po 7mc nastapi zwrot kosztow instalacji. Zobaczymy jak skodziana bedzie sie sprawowała to pojezdzenie dluzej niz te dwa lata.
                        Pozdrawiam
                        WPR 40X9 Nowy zawodnik

                        Komentarz


                        • #13
                          Witam
                          Dołączę swoje trzy grosze.
                          Od miesiąca mam zamontowaną instalację LPG ( Stag300)
                          Koszt 2600 zł, fakt mam silnik 1,8 20V, ale różnicy w jeździe nie widzę żadnej.
                          Mam bardzo lekką nogę i spalanie na benzynie wynosiło około 8 litrów , natomiast na gazie wynosi około 9 do 10 litrów na 100 km.
                          Nie mam żadnych wystrzałów, przełączanie z LPG na benzynę i odwrotnie jest nie zauważalne.
                          Dziennie robię około 100 km, z tego trasa to 80%, a miasto 20%.
                          Potwierdzam że istotny jest gazownik który to montuje.
                          Instalację którą mam polecam, trzy miesiące szukałem odpowiedzi jaką instalację zamontować.( oczywiście tylko sekwencja).
                          Pozdrawiam Jacek
                          Biała Kombi teraz z LPG

                          Komentarz


                          • #14
                            jacek2407, z calym szacunkiem ale instalacja sekwencyjna za 2600zl to troche malo
                            (za 2000zl sa sredniej jakosci zwykle instalacje)

                            ale najwazniesze ze tobie sie podoba i oby sluzyla dluuuugo

                            [ Dodano: Wto 13 Lut, 07 18:28 ]
                            Zamieszczone przez gsm-raf
                            Bardzo faina stronka. Z obliczen tego kalkulatora wynika ze po 7mc nastapi zwrot kosztow instalacji. Zobaczymy jak skodziana bedzie sie sprawowała to pojezdzenie dluzej niz te dwa lata.
                            bedzie napewno sie super sprawowac czego tobie i nam zycze :szeroki_usmiech !!

                            Komentarz


                            • #15
                              A moze znacie jakies warsztaty godne polecenia, ktore solidnie zakładaja sekwencje Jestem z Pruszkowa i wolał bym załorzyc ja w miare blisko by miec dobry dostep do serwisu Tak na wszelki wyadek.
                              WPR 40X9 Nowy zawodnik

                              Komentarz


                              • #16
                                Witam
                                chester121- montowałem instalację w okresie kiedy stosunek ceny LPG do PB był najmniej korzystny, i zakłady montujące instalację chciały jakoś przeżyć.
                                Jaka jest cena na dzień dzisiejszy niewiem, ale sprawdzałem ceny i w kilku firmach ceny oscylowały w okolicach 2600 - 3400, w zależności od instalacji.
                                Pozdrawiam Jacek
                                Biała Kombi teraz z LPG

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez jacek2407
                                  Witam
                                  Dołączę swoje trzy grosze.
                                  Od miesiąca mam zamontowaną instalację LPG ( Stag300)
                                  Koszt 2600 zł, fakt mam silnik 1,8 20V, ale różnicy w jeździe nie widzę żadnej.
                                  Mam bardzo lekką nogę i spalanie na benzynie wynosiło około 8 litrów , natomiast na gazie wynosi około 9 do 10 litrów na 100 km.
                                  Nie mam żadnych wystrzałów, przełączanie z LPG na benzynę i odwrotnie jest nie zauważalne.
                                  Dziennie robię około 100 km, z tego trasa to 80%, a miasto 20%.
                                  Potwierdzam że istotny jest gazownik który to montuje.
                                  Instalację którą mam polecam, trzy miesiące szukałem odpowiedzi jaką instalację zamontować.( oczywiście tylko sekwencja).
                                  Pozdrawiam Jacek
                                  Mam ten sam motor, ale LPG II generacji (założony przez poprzedniego właściciela). Jak dotąd było parę wystrzałów, pokrywę filtra sklejałem już dwa razy. Przebiegi dzienne identyczne, ale spalanie ok. 11 l gazu (może mam lekko za ciężką nogę :diabelski_usmiech ). Przez 20 miesięcy tylko dwa razy tankowałem benzynę.
                                  Dwuoctaviusz
                                  starsza O1 1,8 `98 + LPG
                                  i nowsza O2 1,6 `08

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez tomi98
                                    wybrałem landi renzo omegas, bo to najlepsza instalka.
                                    dobre :-)
                                    Powered by VSI PRINS

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez tomi98
                                      wybrałem landi renzo omegas, bo to najlepsza instalka
                                      rozumiem, że przetestowałeś wszystkie dostępne na naszym rynku i wybrałeś właśnie tę.... :diabelski_usmiech
                                      ponieważ jest:
                                      najbardziej bezawaryjna :!:
                                      najoszczędniejsza :!:
                                      najtańsza :!:
                                      i w ogóle super :!:
                                      a tak naprawdę chciałeś napisać, że po prostu jesteś z niej bardzo zadowolony i ponownie wybrałbyś taką samą nie mając zaufania do tych, których nie wypróbowałeś.

                                      Komentarz

                                      POWRÓT NA GÓRĘ
                                      Pracuję...
                                      X