Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Kalibracja / Wyskalowanie licznika w OI

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Kalibracja / Wyskalowanie licznika w OI

    Highspeed, Forum - Octavia Club Polska

  • #2
    Kalibracja / Wyskalowanie licznika w OI

    Witam

    Jako, ze postanowiłem zaminić kolor zegarów musiałem zdjąć wskazówki. Po złożeniu wsztystkiego niestety prędkość podaje zawyżoną - po podbięciu VAGa wskazowka podaje 0, potem 220 i na koniec rowne 100.
    Ale podczas jazdy predkosc na wskazowkach jest o okolo 15 km/h za duza.

    I tu moje pytanie - jak można wykalibrować zegary? Nie tylko prędkościomierz, ale także obruty, temp i paliwo?

    Pzdr
    Medyk

    Komentarz


    • #3
      Medyk, bbyło na tym forum licznik w octavi zawyza około 10 km/h

      Komentarz


      • #4
        Szukałem najpierw na forum ale nigdzie nie znalazłem co w tej sytucacji zrobić.

        Mozesz mi podać link?
        Dodam, że do wczoraj nie miałem problemu - ewidentnie jest to połączone z tym, że zdejmowałem wskazówki.

        Komentarz


        • #5
          Medyk, wpadnij jutro na spota zobaczymy i weź ze sobą brata

          Komentarz


          • #6
            Ale wiesz moze czy da sie cos z tym zrobic?
            Napisz bo nie zasne ze cos zepsulem...

            Kiedys na VAGu ustawiałem (poprawiałem) wskazanie prędkości. Ale dzisiaj nie mogłem tego nigdzie znaleźć...

            Komentarz


            • #7
              Medyk, to jest normalne ze przekłamuje z tego co pamitam byc moze kolega MisiekWaw bedzie zanł odpowiedź na twoje pytanie jesli nie to pokombinujemy na spocie jutro

              Komentarz


              • #8
                Jak pokazuje na 0 , 220 i dokladnie na srodku to nic nie zrobisz. Tak ma byc. Co innego gdyby wskazowka w stanie spoczynku na postoju byla ciut ponizej 0, wtedy mozna ja podniesc na sile ale nie wydaje mi sie, aby tu tak bylo, bo pokazuje rowno na polowie.
                Spritmonitor.de

                Komentarz


                • #9
                  Maicroft, bedziesz jutro
                  ja pamiętam że Misiek kiedyś pisał czy mówił o tym że sie ponoć da

                  Komentarz


                  • #10
                    Raczej nie, ale jeszcze zobacze.
                    Spritmonitor.de

                    Komentarz


                    • #11
                      kołacz mi sie to ze związkiem ze licznik zawyżał
                      P.S. będziesz jutro

                      Komentarz


                      • #12
                        podjedz do kogos kto ma KTS albo do ASO na VAS i tam masz w w sekcji wskazniki kalibracje, zrobia CI test/ustawienie.

                        Mozesz tez recznie testujac GPS lub VAG/klimatronic

                        Zamieszczone przez Medyk
                        Ale podczas jazdy predkosc na wskazowkach jest o okolo 15 km/h za duza
                        w stosunku do wskazań z.... ?

                        przy jakiej predkosci masz to przeklamanie 15km/h ? jak wczesniej napisano fabrycznie licznik juz przeklamuje, ale nie przy kazdej predkosci jednakowoż, bład wskazania rośnie liniowo wraz z predkoscia. Dla przykladu 60km/h licznikowo to faktycznie jakies 54km/h. 100 licznikowe to ok 92 faktycznie, 220 licznikowe to jakies 203-205 faktyczne.

                        Natomiast ja mam w tej chwili tak ustawione zegary ze 5 na zegarze to 5 w rzeczywistosci, 100 na zegarze to 98 w rzeczywistosci, a dalej tez juz mam liniow na łeb/na szyje az to roznicy wskazan wynoszacej 20km/h.

                        Komentarz


                        • #13
                          U mnie do wczoraj bylo wszystko dobrze. Teraz to jak jade 60 km/h wg zegarow to mniej wiecej bedzie to 45 km/h normalnie.... osobiscie nie wiem co sie moglo stac, robilem wszystko zgodnie z instrukcja zdejmowania strzalek i nic tam raczej fizycznie nie uszkodziłem...


                          podłączyłem auto do vaga dzisiaj ale nie moge znalezc tego gdzie sie kalibruje... a juz kiedys to na tym samym vagu bylo robione... jest tam opcja w oprzyrzadowaniu "dostosuj nowy licznik" czy cos takiego ale niestety nie chce wejsc do niej...

                          dodatkowo wydaje mi sie, ze komputer zle podej dystans do konca paliwa... ale narazie nie mam tego jak dokladnie sprawdzic... chyba ze mi auto zgasnie z braku paliwa a zegary beda jeszcze pokazywac...

                          Komentarz


                          • #14
                            Medyk, ale poczym wiesz że są takie różnice

                            Komentarz

                            POWRÓT NA GÓRĘ
                            Pracuję...
                            X