Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Climatic w OII

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Climatic w OII

    Gratki przedewszystkim za bialy kolor, bo takich na subaru jest mniejszosc
    Osobiscie jestem bardziej fanem EVO, wedlug mnie ladniejsze :P i mniej sie ich kreci po drogach :diabelski_usmiech Ale grunt, ze kierownik zadowolony

    Co to za czarna plama na przednim zderzaku wyszla na zdjeciach ? :roll: Mam nadzieje, ze to zabrudzenie.... :roll:

  • #2
    Climatic w OII

    Pytanie do znawców tematu: czy w przypadku klimatyzacji półautomatycznej normalne jest, że po jej włączeniu (obawiam się, że tylko dioda w guziku mi działa :wink:, a sama klima już nie bardzo) nie wzrastają obroty na biegu jałowym/nie wzrasta ani o jotę spalanie chwilowe pomimo zabawy pokrętłem ciepło/zimno??

    Komentarz


    • #3
      teraz przy niskich temperaturach na zewnatrz, klima nie dziala, wiec wydaje sie to byc normalnym.
      saport techniczny baj DGW
      była BKD+DSG '05 120kkm
      była BXE '08 190kkm
      no i nie ma :-)

      Komentarz


      • #4
        Sory za być może lamerskie pytanie - jak w taki razie usuwa wilgoć skoro nie włącza sprężarki??

        Komentarz


        • #5
          tak jak zwykle ogrzewanie IMHO
          saport techniczny baj DGW
          była BKD+DSG '05 120kkm
          była BXE '08 190kkm
          no i nie ma :-)

          Komentarz


          • #6
            Mógłbyś w takim razie mi w dwóch słowach wytłumaczyć jak się to suche powietrze tworzy?? :wink:

            Komentarz


            • #7
              Ważne jest przy jakiej temperaturze odpalasz klimę. Jeśli jest około 5 stopni ( lub mniej ) to teoretycznie klima pracuje ( utrzymuje zadaną temperaturę ) ale nie jest załączana sprężerka ( klima nie schładza powietrza ), a to właśnie sprężarka powoduje znaczący wzrost obciążenia silnika co skutkuje podniesieniem obrotów.

              No i proszę tyle odpowiedzi prawie jednocześnie ...
              Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
              Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

              Komentarz


              • #8
                Czyli reasumuąc - sprężarka odpowiada tylko za chłodne powietrze?? za suche i niekoniecznie zimne już nie?

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez tomekjmopl
                  Czyli reasumuąc - sprężarka odpowiada tylko za chłodne powietrze?? za suche i niekoniecznie zimne już nie?
                  Nie do końca. Układ klimy ( chłodzenia ) i grzania powietrza to powiedzmy odseparowane obwody. Za ogrzewanie odpowiedzialna jest nagrzewnica włączona w obwodzie wody chłodzącej silnika. Za chłodzenie jest odpowiedzialny układ klimy w którego obwodzie znajduje się specjalny czynnik ( Rxxx ). Powietrze z zewnątrz najpierw przechodzi przez chłodnicę klimatyzacji, tam zostaje ochłodzone ( co powoduje skroplenie się pary wodnej zawartej w powietrzu ) a potem przechodzi przez nagrzewnicę gdzie jest ogrzewane do zadanej temperatury. W momencie gdy nie pracuje sprężarka ( >= 5 stopni ) powietrze nie jest osuszane, dlatego gdy jest mokro a tem. na zewnątrz wacha się w granicach 5 - 0 stopni nawet przy włączonej klimie występuje czasem zaparowywanie szyb. Gdy temp. na zewnątrz spada poniżej 0 stopni problem nie występuje, bo mróz wiąże wilgoć z powietrza.
                  Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                  Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                  Komentarz


                  • #10
                    Dziękuję bardzo - już teraz kumam czaczę ! Kolega Kowal 2002 jak zwykle pomocny - myślę, że topic można zamknąć...

                    Komentarz

                    POWRÓT NA GÓRĘ
                    Pracuję...
                    X