Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

zimówki do O2: 185 czy 195?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • zimówki do O2: 185 czy 195?

    Witam Kolegę. Ja nie dawno przerabiałem właśnie podobny problem (z pomocą Piotrusia) u mnie padły obie zapalniczki, z tym że tylko bezpiecznik tylnej był przepalony. A w przedniej nie było MASY (???) obecnie mam zmostkowane obie (by nie szukać pod tapicerką) A przyczyna ? Nie wiadomo. Pozdrawiam.

  • #2
    zimówki do O2: 185 czy 195?

    Instrukcja obsługi jest pod tym względem przewrotna i odsyła do "dokumentacji technicznej pojazdu" a niczego takiego nie dostałem, albo coś przeoczyłem.
    W związku z tym, że przymierzam się do zimowych laczków, stoję przed dylematem czy wziąć 185x65x15, czy może 195... (razem ze stalowymi felgami). Niby różnica szerokości niewielka, ale ponoć na zimę lepsza węższa guma. Nie wiem jednak, jakimi prawami rządzi się relacja pojazd/opony i czy 185 są "dopuszczalne" do O2? Swoja drogą, szkoda ze w sezonie zimowym S sprzedaje te auta na letnich, hm, zwłascza że zima u nas, mimo przeciwności, ma się równie dobrze jak prezydent Kwaśniewski.

    --
    E
    --
    sen supermarketu: szanowni klienci, jestescie jeb...

    Komentarz


    • #3
      Re: zimówki do O2: 185 czy 195?

      Zamieszczone przez Rnest
      W związku z tym, że przymierzam się do zimowych laczków, stoję przed dylematem czy wziąć 185x65x15, czy może 195... (razem ze stalowymi felgami). Niby różnica szerokości niewielka, ale ponoć na zimę lepsza węższa guma. Nie wiem jednak, jakimi prawami rządzi się relacja pojazd/opony i czy 185 są "dopuszczalne" do O2? Swoja drogą, szkoda ze w sezonie zimowym S sprzedaje te auta na letnich, hm, zwłascza że zima u nas, mimo przeciwności, ma się równie dobrze jak prezydent Kwaśniewski.

      --
      E
      Opony.com.pl - Opony letnie, Opony zimowe. Felgi aluminiowe. Testy Opon.

      nie mieszczą się w zalecanych 2% różnicy :idea: minimalnie :szeroki_usmiech :wink:
      Torque Steer: The art of changing lanes with the accelerator :zlosnik:
      http://www.disi-tune.pl
      Była Mazda 3 MPS Powered by SSG & DISI-tune
      Był WRX
      Była Octa

      Komentarz


      • #4
        Na zimę zakłada sie o rozmiar mniejsze. Kupujesz zimówki na tydzień przed końcem zimy?
        Tak se wspominający Octavię - byly jej posiadacz
        teraz: stalowe A4 B7 2.0 TFSI tiptronic
        czarna AR 156 1.8 T.Spark

        Komentarz


        • #5
          Na zimę zakłada sie o rozmiar mniejsze. Kupujesz zimówki na tydzień przed końcem zimy?
          jakby nie było, pewnie łatwiej jakąś fajną promocyjke trafić a za rok i tak się przydadzą... :lol:

          Komentarz


          • #6
            Ja mam zimowki 195x65x15.
            Nie wyglada na to, zeby zima sie za tydzien skonczyla.
            U mnie (okolice Monachium) dzisiaj przez niecale 5 godzin ponad 10cm sniegu spadlo i wciaz pada .

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez Martinez
              Na zimę zakłada sie o rozmiar mniejsze. Kupujesz zimówki na tydzień przed końcem zimy?
              Jako że są teraz 205 letnie, czyli wychodziłoby że 195 na zimę k
              I tak trzeba je będzie w końcu przecież kupić a teraz można trafić na dobre oferty wyprzedaży. No i jestem bardzo ZA tym, żeby się zima za tydzień skończyła

              --
              E
              --
              sen supermarketu: szanowni klienci, jestescie jeb...

              Komentarz


              • #8
                Ale teraz masz 205/55/16, przy wiekszych jest 225/45/17 tak wiec w dol mozna zejsc do 185/65/15. Roznica 185 a 195 nie jest duza. Spytaj tam gdzie chcesz kupic jakie montuja do tej mocy silnika i wagi auta.
                Spritmonitor.de

                Komentarz


                • #9
                  Na zime im węższe oponki tym lepiej, ale wszystko zależy od szerokości felgi.
                  Poza tym zimowki nigdy nie zaszkodzą, nawet na dwa dni przed koncem zimy, w końcu zawsze można sie "poślizgnąć" nawet ostatniego dnia, a po co ?? skoro i tak i tak zimówki trzeba kupić tym bardziej że jest to do nowego auta, a w razie nie daj Boże jakiejś stłuczki lakiernik weźmie więcej niż komplet opon, nie mówiąc juz o całym kłopocie z tym związanym,
                  P.S. w zeszły weekend jeździłem OII na właśnie letnich oponach i nie ryzykował bym jazdy na czymś takim, gdyby to był mój wóz.
                  Zapraszam na www.rebel-tuning.com

                  Komentarz


                  • #10
                    jeżeli na 15" to zakładaj 195 tylko i wyłącznie ponieważ nowe samochody maja duże moce a śniegu jest zazwyczj niewiele / chociaż w tym roky..? :roll: / a potem jeżdzimy po suchym więc węższa opona ściera się szybciej i jest mniej bezpieczna przy szybkiej jeżdzie. leszek / mam zakł. oponiarski , możesz mi zaufać :wink:
                    O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                    GVI 1.4TSI
                    LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                    tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                    Komentarz


                    • #11
                      Ja kupilem swoja octe na 15kach i z oponami 195/65 wiec zalozylem takie same zimowe ,jak by nie bylo to w zime po sniegu jezdzi sie mniej lub tyle samo co po suchim/mokrym asfalcie (np. w ta zime) .Na moje na szerszej oponie na suchim bedzie sie lepiej prowadzil po zakretach :wink:
                      TDI+ ASV 271KM&488Nm by Tune-Up
                      SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O1
                      SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O2

                      Komentarz


                      • #12
                        I tak będę kupował z felgami stalowymi, nie chcę zakładać na zimę alu + niższy profil. Różnica w cenie między 195x65x15 a 195x55x16 = wartości nowej felgi stalowej. Dziękuję za pomoc, stanęło na 195tkach

                        --
                        E
                        --
                        sen supermarketu: szanowni klienci, jestescie jeb...

                        Komentarz


                        • #13
                          Obecną zimę przejeździłem na 195/65/R15 i było ok, bez problemów, ale o zasadzie, o numer mniejsze jeśli są lub nie większe niż letnie, to słyszałem.
                          Była Octavia II Turbo Diesel i Miała Power

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez mr.diablin
                            ale o zasadzie, o numer mniejsze jeśli są lub nie większe niż letnie, to słyszałem.
                            Ja tez slyszalem i ta zasade zachowalem(takie jak letnie seryjne) Jak jest droga sucha, to sie poniej pocina na zimowkach jak lato, wiec dlatego wole nie miec wezszych
                            TDI+ ASV 271KM&488Nm by Tune-Up
                            SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O1
                            SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O2

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez mr.diablin
                              Obecną zimę przejeździłem na 195/65/R15 i było ok, bez problemów, ale o zasadzie, o numer mniejsze jeśli są lub nie większe niż letnie, to słyszałem.

                              według mnie róznicę tego jednego numeru przy zaminie na mniejsze /zwieksza sie w tedy nacisk na cm2 opony/ można wyczuć tylko przy ekstremalnie sporowj jezdzie a w normalnej eksploatacji zero różnic , próbowałem. leszek
                              O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                              GVI 1.4TSI
                              LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                              tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                              Komentarz

                              POWRÓT NA GÓRĘ
                              Pracuję...
                              X