toretto3, witamy i zapraszamy na spoty
nieprzyjemne odgłosy tarcia
Zwiń
X
-
nieprzyjemne odgłosy tarcia
Hej
Niedawnoi zakupiłem Octavie z 200 roku i po rozpoczeciu użytkowania wyczułem pojawiający sie hałas pochodzący z komory silnika podczas jazdy miejskiej
. Polega to na stopniowym tarciu jakby metal o metal z pewną częstotliwosci wprost proporcjonalną do prędkosci samochodu. Jest to wyczuwalne w zakresie szybkosci 20-50 km/h. Póżniej inne opory sa głośniejsze. Oczywisći po wciśnieciu sprzęgła następuje brak tego odgłosu. Myśle jednak iż nie jest to wina skrzyni biegów bo samochód ma przejechane 114 tyś. km.
Prosze o cenne wskazówki. Dzieki. :!: A czy istnieje regulacja sprzegła?? :?:
-
-
W Octavii sprzęgło sterowane jest hydraulicznie, więc typowej regulacji nie ma. W niektórych samochodach z hydraulicznym układem wysprzęglania można to było robić trzpieniem sterującym pompką sprzęgła. Czy podobna jest możliwośc w Octavii tego nie sprawdzałem.Zamieszczone przez MareczekA czy istnieje regulacja sprzegła??
więc sprawa jest jasma. Coś nie tak ze skrzynią. Można sprawdzić, czy nie ma wycieków. Jeśli są warto uzupełnić olej pod warunkiem jak już nie jest zapóźno.Zamieszczone przez MareczekOczywisći po wciśnieciu sprzęgła następuje brak tego odgłosuO I złota w kombi 1.6 BFQ - od tego Tu się zaczęło
KIA Carens 2.0 CRDI - przerwa na kawę ....
O III czarna liftback - reaktywacja
Komentarz
-
-
Wycieków nie ma.Zamieszczone przez -Piotr-Można sprawdzić, czy nie ma wycieków.
Skrzynia czysta-z zewnątrz idealna. Podobnie z miska olejowa silnika. Wiec to chyba nie ilosc oleju-aczkolwiek bede starał sie sprawdzic jego stan w najblizszym czasie-chyba jest jakas miarka :?: .
Dzieki za wskazówki :!:
[ Dodano: Czw 03 Maj, 07 21:09 ]
Zamieszczone przez koja86Mareczek, a tego przebiegu pewny jesteś :?:
Wyacz mi koja86, ale odpowiem nieco zartobliwie:
Ja wiem jedno o pewności - jak ktoś jest pewien to musi kupić wózek dla dziecka
sam jestem elektronikiem wiec wiem jak to z wskazaniami licznika jest-ale przeglady serwisowe wskazuja na taki stan rzeczy :chytry
bo silniczek to pracuje idealnie
Komentarz
-
Komentarz