Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

skoda 4x4 1,8T

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • skoda 4x4 1,8T

    Moja Octa też ma efekt opisywany w tym wątku. Pojawiło się około 5kkm przejechanych i wtedy sie niepokoiłem. Uspokoilem sie troche jak przejechalem sie autem znajomego tez z ASV i bylo to samo. Obaj kupilismy auto w marcu 2004 i oba tak samo charczą przy spadku obrotów. Wtedy powiedziałem sobie ten typ tak ma, ale teraz to mi rura mięknie...

    Zastanawia mnie czy to nie rzeczywiście nie zwiastuje końca turbiny. Ostatnio miałem jeszcze atrakcje w postaci wskakiwania turniny w NOTLAUF - fajna nazwa podana przez szanownych kolegow o czym pisałem/pytałem w Forum - Octavia Club Polska
    Może to ma jakiś związek...

    Pozdrawiam,

  • #2
    skoda 4x4 1,8T

    Witam
    jestem tutaj nowy, nie dawno kupilem skode octavie 1,8T 4x4 ma przebieg 157 tys. Ma tez zalozona instalacje gazowa. i od samego poczatku swieci mi sie kontrolka check, jezdizlem po servisie skody i co. wymienili jakis przeplywomierz potem jakis zawor co nibynadmiar cisnienia puszcza bokiem od turbiny i co,kontrolka dalej sie swieci, jak podlaczalem go pod komputer wyskoczylo cos ze kat jest nie wydajny jak tzreba, poprzedni wlasciciel powiedzial ze to sie pali bo ma instalacje gazowa, ale mnie sie wierzyc nie chce, moze ktos mi cos doradzi, aha i jezcze jedno powiedzcie mi jak dlugo pojezdze na takim silniku??
    Goldens vel Kris o poranku

    Komentarz


    • #3
      Silnik jest bardzo dobry i przebiegiem bym się nie martwił, raczej moje zainteresowanie skupiłoby się na skrzynce biegów i oleju w niej zawartym. Mając 4x4 z takim mocnym motorem trzeba pilnować wymian i dbać o skrzynke. Co do kontrolki powody mogą być różne,( katalizator, sonda lambda, jakieś dzikie powietrze dostające się po drodze do kolektora) ale na pewno jest coś źle i trzeba do tego dojść bo teraz silnik pracuje w trybie awaryjnym !! Miałem kiedyś samochod na gaz i czasem również się zaświecała ta kontrolka,ale gasła ( to był błąd kompa który, coś przekombinował z mieszanką) ale to było DAEWOO, a ty masz SKODE k
      ASV + Aligator MT K-ce 150 KM 320Nm
      www.wasilewski-foto.pl
      KIA 2,2 d (245KM i 523Nm)

      Komentarz


      • #4
        Model bardzo fajny ,idealny do modyfikacji 8) bylo by bez problmow z trakcja k
        Tylko ten gaz szpeci ,ale za to wmiare tanio mozna smigac :wink:
        TDI+ ASV 271KM&488Nm by Tune-Up
        SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O1
        SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O2

        Komentarz


        • #5
          Re: skoda 4x4 1,8T

          Zamieszczone przez goldens
          Witam
          jestem tutaj nowy, nie dawno kupilem skode octavie 1,8T 4x4 ma przebieg 157 tys. Ma tez zalozona instalacje gazowa. i od samego poczatku swieci mi sie kontrolka check, jezdizlem po servisie skody i co. wymienili jakis przeplywomierz potem jakis zawor co nibynadmiar cisnienia puszcza bokiem od turbiny i co,kontrolka dalej sie swieci, jak podlaczalem go pod komputer wyskoczylo cos ze kat jest nie wydajny jak tzreba, poprzedni wlasciciel powiedzial ze to sie pali bo ma instalacje gazowa, ale mnie sie wierzyc nie chce, moze ktos mi cos doradzi, aha i jezcze jedno powiedzcie mi jak dlugo pojezdze na takim silniku??
          jak coś zostało spieprzone przy montażu LPG to się będzie swieciło... zgaduję ze to druga generacja :?: :?
          Torque Steer: The art of changing lanes with the accelerator :zlosnik:
          http://www.disi-tune.pl
          Była Mazda 3 MPS Powered by SSG & DISI-tune
          Był WRX
          Była Octa

          Komentarz


          • #6
            No wlasnie ktora generacja tej instalacji i czy po wykasowaniu bledow w kompie i przelaczeniu na jazde tylko na benzynie tez sie swieci czy tylko na LPG. Podobno montuja emulatory sond lambda (chyba dwie) i wtedy cos sie poprawia. Ja bym raczej szukal serwisu ktory robi tylko gaz bo salon Skody to ma blade pojecie.

            Aha, ile on tego gazu pali??
            Spritmonitor.de

            Komentarz


            • #7
              W poprzednich autach - Punto i Vectrze mialem tez ten problem, i to byl bledny odczyt sondy lambda na gazie. Zaklada sie emulator sondy lambda - w Punto robil mi to sam serwis Fiata i problem znikal. Po prostu na gazie sonda dostaje bledne dane i zapalala kontrolke zbyt ubogiej lub zbyt duzej mieszanki.

              [ Dodano: Wto 22 Mar, 05 11:24 ]
              Ale do silnika 1.8T instalka drugiej generacji to morderstwo dla silnika Musisz bardzo uwazac na swiece i przewody WN bo jak beda kiepskie i Ci strzeli, to sie moze zle skonczyc
              Pozdrawiam
              Radek

              Komentarz


              • #8
                W takiej Octavi nie ma przewodów wysokiego napięcia i jak jest instalacja 4-tej generacji to nie ma w niej żadnych emulatorów sondy lambda. Check się czasem zapala ale od przekroczonej max liczby obrotów (szczególnie jak jest podkręcona i ktoś nie potrafi nią jeździć), da się też zauważyć szybsze zużycie opon kół tylnych które przenoszą większą część napędu a tak po za tym to fajne cudo.

                Komentarz


                • #9
                  A prad do swiec iskrowych dochodzi czym??

                  Instalacja 2 a 4 generacji maja tyle ze soba wspolnego ze sa zasilane LPG to fakt.
                  Spritmonitor.de

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez Maicroft
                    A prad do swiec iskrowych dochodzi czym??
                    moze dochodzić listwa zapłonowa jak w Feli 1.3 / Fabii 1.4

                    Zamieszczone przez Maicroft
                    Instalacja 2 a 4 generacji maja tyle ze soba wspolnego ze sa zasilane LPG to fakt.
                    dokładnie k
                    Torque Steer: The art of changing lanes with the accelerator :zlosnik:
                    http://www.disi-tune.pl
                    Była Mazda 3 MPS Powered by SSG & DISI-tune
                    Był WRX
                    Była Octa

                    Komentarz


                    • #11
                      W 1.8T są oddzielne cewki na każdej ze świec :wink:
                      Piotruś
                      AGR(RIP) + ALH

                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X