Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

I problem z Octavia II

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • I problem z Octavia II

    Kinzi,

    doszedl

    Zoltar,
    poprosze adres na PW, do grzeszyna juz poszla smycz...

  • #2
    I problem z Octavia II

    Witam Nowy z tej strony

    Może ta informacja się komuś przydać....
    Mam nową Octavię II...

    W styczniu wymieniłem zawór recyrkulacji spalin bo padł...
    Silnik 1,9 TDI 105 KM.

    Wczoraj padł ponownie
    Objawia się to tym że przy łagodnym przyspieszaniu z niskich obrotów silnik nie ma płynności (lekko "rwie"). Jak się mocno depnie to nie ma tej "dolegliwośi".
    Po pierwszej wymianie było ok...do wczoraj
    Podobno winna jest słabej jakości ropa...zawsze tankujęna Shell-ach wiec nie wiem...może tam jest słaby olej...?
    Wymiany dokonało ASO na Grochowskiej w Wawie...i przypuszczają że jest to I feler Octavii II...tym bardziej że odwiedzę ich w tej samej sprawie drugi raz...i znowu wymiana
    Czy ktoś miał lub ma podobny problem?
    Jeśli ktoś zauważył takie "objawy" u siebie to przynajmniej nie będzie szukał powodu...mnie to zajęło 2 tygodnie czasu

    Pozdrawiam,
    Jędrek

    Komentarz


    • #3
      Re: I problem z Octavia II

      Zamieszczone przez Jędrek
      Wymiany dokonało ASO na Grochowskiej w Wawie...i przypuszczają że jest to I feler Octavii II...tym bardziej że odwiedzę ich w tej samej sprawie drugi raz...i znowu wymiana
      Jesli mialby to byc jakis powtarzajacy sie feler to raczej nie tyle samej Octavii co silnika 1.9 105KM, ktory jest tez w innych modelach samochodow...

      Problemy z EGR zdarzaja sie, ale ciekaw jestem czy rzeczywiscie jest to slaba strona tego silnika... w sumie nie slyszalem chyba, zeby ktos jeszcze na to sie skarzyl.

      W domu mam Golfa z tym motorem i jak na razie auto jest (odpukac) bezproblemowe, a juz kilkadziesiat tysiecy km zrobilo... tfu, tfu.
      TDI 205PS

      Komentarz


      • #4
        Re: I problem z Octavia II

        Zamieszczone przez MiKruS
        W domu mam Golfa z tym motorem i jak na razie auto jest (odpukac) bezproblemowe, a juz kilkadziesiat tysiecy km zrobilo... tfu, tfu.
        Golf IV czy V ,bo w IV byly chyba 1,9tdi pd 101hp? :roll:
        TDI+ ASV 271KM&488Nm by Tune-Up
        SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O1
        SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O2

        Komentarz


        • #5
          Re: I problem z Octavia II

          Zamieszczone przez Samiec
          Golf IV czy V ,bo w IV byly chyba 1,9tdi pd 101hp? :roll:
          Co Ty ze mnie za dyletanta robisz? :lol:

          Chodzi o Golfa V BKC. :wink:
          TDI 205PS

          Komentarz


          • #6
            Re: I problem z Octavia II

            Zamieszczone przez MiKruS
            Co Ty ze mnie za dyletanta robisz? :lol:
            Chodzi o Golfa V BKC. :wink:
            Tak sprawdzam :szeroki_usmiech : i przy okazji precyzuje wypowiedz :wink:
            TDI+ ASV 271KM&488Nm by Tune-Up
            SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O1
            SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O2

            Komentarz


            • #7
              nie mam tego problemu... zazwyczaj depcze mocno :twisted: :twisted: :twisted:

              [ Dodano: Wto 19 Kwi, 05 02:13 ]
              a tak powazeni to wydaje mi sie ze to kweratia PD105 a nie ogolnie O2 :wink:
              A4 B7 TFSI Quattro S-Line by MT | O2 2.0TDI by MT | Jeep XJ 4.0L | PF 125p 1971

              Komentarz


              • #8
                załamujecie mnie tymi postami o awaryjności O II... :shock: chociaz moj tata chce zmienic na O II wlasnie na 1.9 za rok wiec moze wszelakie niedogodności beda usunięte...

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez adik_s
                  załamujecie mnie tymi postami o awaryjności O II... :shock: chociaz moj tata chce zmienic na O II wlasnie na 1.9 za rok wiec moze wszelakie niedogodności beda usunięte...
                  Eeee... nie przejmuj się, to nie są masowe przypadki, IMHO jak na nowy model, to jest super.
                  Ja trafiłem dobrze (1.9) i poza zupełnymi drobnostkami nie ma się do czego przyczepić - autko jest super.
                  Ostatnio miałe bliskie spotkanie z sarną i na czas naprawy dostałem Vectrę 1.8 - powiem krótko, OII rozpieściła mnie - co za hebel z tego opla... niby 122km, a osiągi porównywalne i oczywiście słabsza elastyczność (co diesel to diesel), w środku tandetnie i brzydko, na dziurach telepie i zgrzypi (a tylko 18tys.km), jedyny plus, to wygodne fotele (ale i tak w OII są lepsze - bo dłuższe). Ale ulga po odebraniu jedynego słusznego samochodu )))
                  A niektórzy przeciwnicy Skody psy wieszają na kimś, kto porównuje Octavię do takich samochodów - i niesłusznie.

                  Pozdrawiam i życzę szybkiego zakupu

                  Komentarz

                  POWRÓT NA GÓRĘ
                  Pracuję...
                  X