Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Szarapanie podczas ruszania

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Szarapanie podczas ruszania

    D7FASOL, mam dwie wlepy na zbyciu

  • #2
    Szarapanie podczas ruszania

    Ponieważ drążę ten problem od około roku i owszem są takie tematy na forum ale bardzo szybko się urywają i pozostają bez odpowiedzi, pozwole sobie "odgrzać ten kotlet". Dla przypomnienia: rano, szczególnie jak jest zimno a zwłaszcza po deszczu, w czasie ruszania -końcowa faza uszczania sprzęgła - auto dość mocno szarpie. Jeśli dodam więcej gazu (ok. 1200-1300) rusza raczej gładko. Po przejechaniu paru kilometrów i po kilku takich ruszeniach nie szarpie (bez względu na sposób ruszania).

    Czy fakt, że szarpie na zimno a potem nie, może wykluczać awarie koła dwumasowego?

    Czy może być to spowodowane dostaniem się (podczas stygnięcia mechanizmów) wilgotnego powietrza do skrzyni i tam następuje korozja (tak jak tarcze hamulcowe po deszczu albo umyciu brązowieją) elementów sprzęgła?

    Wpadłem tu na forum na informacje o akcji serwisowej skody dotyczącej feralnego zaworu odpowietrzającego skrzyni biegów. Niestety nie wezwano mnie na taką akcje (auto kupine w aso w 2005r).

    Problem dotyczy auta jak w opisie: O2 Combi 4x4 1.9 TDI bkc (z programem), przebieg 60 tys. Użutkowanie auta bardzo rozsądne od nowości.
    Audi A6 allroad, 300KM, 570Nm
    ttp://www.modpro.pl/ - Engine Tuning
    http://www.termowizja.bielsko.pl/

    Komentarz


    • #3
      o widzisz kolego mam to samo tylko w OI silnik ALH z 2005 roku przebiegkoło 48 000. objawy takie same jak u Ciebie..zakładałem temat na naszym forum, rozmawiałem z kilkoma mechanikami i jakoś nikt nie potrafi zgadnąć cóż to jej dolega...
      "urodzilem się z kierownicą w dłoni i ołowianą stopą" ;]

      176Km 343Nm
      hamulce 312mm przód i 256mm tył

      Komentarz


      • #4
        maialem to samo w jedynce - fachman powiedział ze mało dostaje w "dupe" to auto to raz a dwa częsciej jezdzić - twierdzi ze cos tam pokrywa sie delikatna rdzą (chyba chodzi o caly docisk"i zanim to sie wyszlifuje to szarpie ale generalnie raz w tgodniu odpowiednio dac mu w d... - PO TYCH RADACH USPOKOIłO SIE SZARPANIE WYSTEPOWALO RAZ W MIESIACCU ZAMIAST CO DRUGI DZIEń !

        Komentarz


        • #5
          No to by tłumaczyło ustępowanie tego szarpania po pewnym czasie. Nie wiem czy dobrym pomysłem byłoby na próbę zostawienie wciśniętego sprzęgła na noc? Poza tym dlaczego niektóre tylko auta tak mają a inne nie?
          Audi A6 allroad, 300KM, 570Nm
          ttp://www.modpro.pl/ - Engine Tuning
          http://www.termowizja.bielsko.pl/

          Komentarz


          • #6
            nie wskazane !!

            Komentarz


            • #7
              Dzisiaj po całej nocy odpaliłem Octavkę i przed ruszeniem zaciągnąłem ręczny, włączyłem 1-szy bieg i troszeczkę przytarłem sprzęgło. Co ciekawe, ruszanie po takim zabiegu przebiegło gładziutko!!! Próbowałem różnie ruszać i mniej i więcej gazu i żadnego szarpania. W takim razie to chyba nie dwumasa tylko jakaś korozja tarczy. Może przyczyną jest niesprawny zawór odpowietrzający?
              Audi A6 allroad, 300KM, 570Nm
              ttp://www.modpro.pl/ - Engine Tuning
              http://www.termowizja.bielsko.pl/

              Komentarz


              • #8
                Maciek_H ale jaki zawór odpowietrzający masz na myśli?.. nie bardzo pasuje mi ta teoria korozji ponieważ objaw szarpania miałem prawie co dzień latem, a teraz gdy jest wilgotno, zimno występuje tak średnio raz w tygodniu..
                "urodzilem się z kierownicą w dłoni i ołowianą stopą" ;]

                176Km 343Nm
                hamulce 312mm przód i 256mm tył

                Komentarz


                • #9
                  Panowie ja też mam identyczne objawy. Jak zapalę samochód i ruszam to szarpie, przy kolejnym razie ustaje to szarpanie. Zmieniłem płyn hamulcowy i odpowietrzyłem sprzęgło ale nadal jest to samo. Macie jakieś propozycje?.

                  Komentarz

                  POWRÓT NA GÓRĘ
                  Pracuję...
                  X