Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] Cos strzelilo w silniku

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O1] Cos strzelilo w silniku

    mam silnik 2.0 fitr paliwa jest na jakis patentowanych zaciskach - jak go zdjec zeby nie zniszczyć zacisków?

    Grześ
    octavia 2000r. ELEGANCE 1,9 TDI AHF

  • #2
    [O1] Cos strzelilo w silniku

    Witam
    Dzisiaj rano kiedy chcialem odpalic moja octe uslyszalem tylko jeden strzal pod maską silnika i
    "zima". Kiedy przekrecam kluczyk wszystkie kontrolki sie zapalaja normalnie, slychac pompe paliwa ale samochod nie kreci. Co to moze byc za awaria ??. Silnik 1,6 benzyna + LPG. Rocznik 1998.

    Komentarz


    • #3
      Sprawdź pasek rozrządu :cry:
      Takie zwykłe Ambiente

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez tomkal
        ale samochod nie kreci.
        rozumiem że nie kręci się rozrusznik? jeśli nie to może z nim coś nie tak? bo gdyby nawet rozrząd to i tak silnik by sie kręcic chciał a tutaj z opisu wynika że cisza...
        Sprzedam [S] Superb II FL Kombi 2.0TDI 170KM DSG kraj, 2014 345,9kkm

        Komentarz


        • #5
          tomkal, tak jak napisał orzel720, to najprawdopodobniej rozrusznik , zacznij od tego

          Komentarz


          • #6
            Dzieki za szybka odpowiedz. Sprawdze rozrusznik ale ten strzal mnie troche martwi. Czy taki wybuch to z rozrusznika moze być??

            Komentarz


            • #7
              tomkal, a czy silnik choć na chwilę odpalił czy strzał nastąpił podczas kręcenia rozrusznikiem i wtedy nastała zima?

              Komentarz


              • #8
                Paf z tego co pamiętam to silnik nie odpalił,nastąpiło to podczas kręcenia rozrusznika

                Komentarz


                • #9
                  Mróz chwycił i zablokował pompe wody, a ta mogła zerwać pasek rozrządu i zawory oparły się o tłok, dlatego rozrusznik nie może obrócić silnikiem. To tylko moje przypuszczenia.
                  Zrzuć osłone paska i zobacz czy pasek jest cały.
                  DigiTech PROMOCJA na chiptuning ZOBACZ
                  www.chiptuning.katowice.pl
                  DIAGNOSTYKA, CHIPTUNING, HAMOWNIA OBCIĄŻENIOWA

                  Komentarz

                  POWRÓT NA GÓRĘ
                  Pracuję...
                  X