Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] Zawieszenie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O1] Zawieszenie

    dziwne ja myję tym preparatem co najmniej pół roku i nigdy cos takiego nie przytrafiło..
    superb 2.0 tsi

  • #2
    [O1] Zawieszenie

    Szukałem w ''szukaj'' ale nic konkretnego nie znalazłem. Chcę wymienic sprężyny w OI Combi TDI na sprężyny od RS-a. Ale niestety w ASO twierdzą, że combi nie było OI RS.
    Moze posada ktos nr. katalogowe sprężyn RS do Combi

    Komentarz


    • #3
      Zapytaj nexusa ona chyba ma kombi i jeździ na sprężynach od RS
      Perfect Service by DobryGrześWawa
      Octavia 1,9 BXE 105 KM
      Uniden PC68XL+SIRIO AS-100

      Komentarz


      • #4
        No to widać jak kompetentni ludzie pracują w ASO z resztą wiem to nie od dziś :szeroki_usmiech
        Sprężyna na przód do kombi RS ma numer 1J0 411 105 AT - 1 pasek fioletowy 4 paski białe a na tył 1J0 511 115 AA - 1 pasek srebrny 3 paski niebieskie.
        P.S Jakbym sie mylił to mnie poprawcie Pozdrawiam
        1,8T AGU RS Look
        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=34565

        Komentarz


        • #5
          prodriveteam, Podawałem w ASO te nr. to mówili ze to do sedana.

          Komentarz


          • #6
            Być może sie mylę ale z tego co wiem to limuzyna ma numery 1J0 411 105 AJ a tył dla kombi i limo jest taki sam. Kilka rożnych serwisów ASO Skoda odwiedziłem i jak narazie nigdzie nie błysnęli wiedzą co dobitnie potwierdza Twój przypadek " w ASO twierdzą, że combi nie było OI RS" :shock:
            1,8T AGU RS Look
            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=34565

            Komentarz


            • #7
              Ma ktoś u siebie w Combi sprężyny RS-a :?:
              Jake są tam nr. katalogowe a przynajmniej kolory ze sprężyn potrzebne mi są!!!

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez prodriveteam
                Ma ktoś u siebie w Combi sprężyny RS-a :?:
                Nexus6 ma - możesz uderzyć do niego.
                TDI 205PS

                Komentarz


                • #9
                  MiKruS dzięki, już z nim rozmawiałem, niestety nie może mi pomóc, bo nie pamięta, a oznaczenia na sprężynach są nieczytelne.

                  Komentarz


                  • #10
                    januszdg, jak tylko będe miał chwile to sie dowiem jakie jest oznaczenie bo mam dostęp do kompetentnych ludzi co wiedza gdzie i jak szukać

                    Komentarz


                    • #11
                      Try this:
                      1J0511115AP


                      Powinno byc okej.
                      TDI 205PS

                      Komentarz


                      • #12
                        djczas, Dzięki jak cos będziesz wiedział to daj znać.

                        MiKruS,w Etce 1J0511115AP Wyskakuje mi ze to do sedana tył do wersji z hakiem.

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez januszdg
                          MiKruS,w Etce 1J0511115AP Wyskakuje mi ze to do sedana tył do wersji z hakiem.


                          Jestes pewien, ze dobrze patrzysz?

                          Powinno byc tak:
                          coil spring / 1 paint mark / 3 paint marks / F 1U-1-498 635>>* / F 1U-3A006 219>>*
                          silver blue / "RS": PR-1JC/1D0 "IND"
                          (1) 1J0511115AP

                          Ten sam numer znalazlem tez na czeskim forum w odpowiedzi na pytanie o numer sprezyny do Combi RS.

                          Upewnij sie wiec.
                          TDI 205PS

                          Komentarz


                          • #14
                            MiKruS, (1) 1J0511115AP Etka pokazuje ze to do sedana tył,
                            wkładac jak myslisz?
                            A co do przodu?

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez januszdg
                              wkładac jak myslisz?
                              Kurcze nie.
                              Trzeba mieć pewność.

                              Masz możliwość wklejenia printscreena z tej ETKI, bo naprawdę zgłupiałem?
                              TDI 205PS

                              Komentarz


                              • #16
                                Dzieki wszystkim za pomoc, zdobyłem nr sprężyn OI RS combi

                                Komentarz


                                • #17
                                  Czyli... :evil:
                                  Spritmonitor.de

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    A czy da sie zmienic na sprezyny twardsze, ale bez obnizania zawiasu ? Wnerwia mnie zjezdzanie z kraweznika i nasluchiwanie czy znow zaszuralem zderzakiem czy tym razem bylo ok :evil:

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Da się ale takie sprężyny to chyba tylko na zamówienie bo się nie spotkałem żeby jakiś producent oferował sztywniejsze sprężyny które nie obniżają, albo kombinowanie ze sprężynami od innego auta które będą sztywniejsze ale będą miały taka samą wysokość ewentualnie zostaje regulowany sportowy zawias ale to dużyyyy koszt
                                      1,8T AGU RS Look
                                      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=34565

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Maicroft,
                                        Przód 1J0 411 105 AT
                                        tył 1J0 511 115 AP
                                        Tak pokazała ETKA po wprowadzeni nr nadwozia OI RS combi.

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          januszdg,
                                          Spritmonitor.de

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            prodriveteam, a da sie cos zrobic zeby nie bylo tych gibniec mniejszym kosztem ? normalne sprezyny + jakies "twardsze" amortyzatory moze ? Pytam na razie czysto teoretycznie bo auto ma rok i 30kkm, wiec na razie nic robic nie bede, ale moze za jakies 2-3 lata amorki sie zuzyja i bedzie trzeba wymienic.

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Piotr_T, no właśnie można kupić sportowe amortyzatory, "sztywniejsze" np. Bilstein B6
                                              1,8T AGU RS Look
                                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=34565

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                O1 Tour Liftback 1.6 LPG - zawieszenie

                                                Moj ojciec ma samochod, jak w tytule. Zawias jest komfortowy, ale auto zachowuje sie na drodze niezbyt pewnie.

                                                + w zakretach na nierownosciach myszkuje, tyl potrafi troche uciekac
                                                + przy predkosciach autostradowych potrafi nieco zmieniac kierunek jazdy

                                                Zbieznosc jest swiezo ustawiona, opony sa niemal nowe, auto jest bezwypadkowe, wiec pewnie ten typ tak ma. Osobiscie do niedawna jezdzilem Audi A4 B7 1.9 TDI, teraz VW Golfem Plus 2.0 TDI Sportline, wiec porownuje do aut z wyzszej polki, ale juz Golf IV 1.9 TDI 130, ktorym tez dosc czesto jezdze zachowuje sie lepiej.

                                                Sledze wszelkie tematy, w ktorych poruszacie podobne kwestie. Chcialbym zrobic cos z zawieszeniem, ale BEZ OBNIZANIA, auto ma byc do codziennego uzytku. Zalezy mi na zwiekszeniu poczucia panowania nad autem, na zwiekszeniu poczucia bezpieczenstwa, na lepszym prowadzeniu. Czy wystarcza inne amortyzatory o bardziej "sportowej" charakterystyce?

                                                Zapraszam do dalszej merytorycznej dyskusji a sam zaczynam szperac na allegro za Bilstein'em B6...

                                                Pozdrawiam!
                                                www.motooferty.net

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Witam ma ktoś z was założone BILSTEIN B6 Sport + Seryjne Sprężyny ? co mogę się spodziewać po takim zawiasie bo nie chce dawać na -mm i czy taki zestaw zrobi coś na - MM, ew. B4 z seria sprężyna, proszę o pw co do info
                                                  Była O1 i Superb 1 jest AUDI S3 8L Quattro
                                                  Jest 235 KM kolejne konie czekają
                                                  Nowy Projekt http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=84113

                                                  http://www.pro-tune.pl - Polecam

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X