Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Chip/virus a czestsza zmiana oleju...

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Zamieszczone przez Guciek
    Chciałbym sie zapytać ile kosztuje drobna zmiana programu i jakie są jej skutki(tzn.ile jest większe spalanie)czy lepjiej przypiąć sobie chip-tuning. Co jest wydajniejsze w porównaniu ze spalaniem i eksploatacjią?
    No wlasnie mnie tez interesuje te spalanie w poruwnaniu do wersji nie virusowanej
    Najlepiej silnika 1.9 tdi 110hp :diabelski_usmiech (ale i innych tez).
    TDI+ ASV 271KM&488Nm by Tune-Up
    SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O1
    SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O2

    Komentarz


    • #27
      Mikrus juz tlumaczyl, ale chyba nie na tym forum. AHF po wirusie pali mu przy takiej samej jezdzie tyle samo lub minimalnie mniej niz na serii, gdy daje :but to auto pali wiecej i to jest oczywiste. Konkretne wartosci ile l/100km to juz jego pytajcie :wink:
      Spritmonitor.de

      Komentarz


      • #28
        U mnie na programie 117/325 palil mniej niz na serii... Na obecnym programie pali wiecej, ale i napewno wiecej butuje niz na serii
        Aha i u mnie wskazania komputera zanizaja po wirusie.
        "...Amnezja to łatwo tak zapomnieć co i gdzie i jak
        Amnezja to łatwo gdzieś tak swoją chwałę na przód nieść"

        STOP ECO-TERRORISM!

        Komentarz


        • #29
          Dokladnie, jak Maicroft napisal. Mi auto prawie zawsze pali w granicach 6,5 litra. Tak bylo na serii, potem na boxie i teraz na roznych programach.

          Ostatnio, z przyczyn niezaleznych ode mnie poruszalem sie przez jakis czas na programie seryjnym i probujac utrzymac te samo tempo podrozowania, co na chipie, spalanie wzroslo prawie do 7 litrow.

          BTW: U mnie komputer rowniez przeklamuje.
          TDI 205PS

          Komentarz


          • #30
            Zamieszczone przez MiKruS
            BTW: U mnie komputer rowniez przeklamuje.
            Nie wiesz czy da sie cos z tym zrobic? Bo mimo wszystko troche to denerwujace
            "...Amnezja to łatwo tak zapomnieć co i gdzie i jak
            Amnezja to łatwo gdzieś tak swoją chwałę na przód nieść"

            STOP ECO-TERRORISM!

            Komentarz


            • #31
              Zamieszczone przez Purchawa
              Zamieszczone przez MiKruS
              BTW: U mnie komputer rowniez przeklamuje.
              Nie wiesz czy da sie cos z tym zrobic? Bo mimo wszystko troche to denerwujace
              Dużo osób się na to skarży..Ale u mnie komp pokazuje z dokładnością do 0,1 na całym baku - wiadomo, że to juz raczej błąd pomiaru...

              Zamieszczone przez Guciek
              Chciałbym sie zapytać ile kosztuje drobna zmiana programu i jakie są jej skutki(tzn.ile jest większe spalanie)czy lepjiej przypiąć sobie chip-tuning. Co jest wydajniejsze w porównaniu ze spalaniem i eksploatacjią?
              Ja mam drugi program, i dokładnie jak reszta piszę , przy normalnej jeżdzie można spoko wyjść na swoim, a nawet zaoszczędzić(i nie trzeba wcale jechać jak emeryt) a przy butowaniu to wiadom -pali więcej ...

              Zresztą na pierwszym było podobnie)

              Komentarz


              • #32
                Wszyscy w warsztatach mówili mojemu staremu że spalanie wzrasta o ok.1,5 litra i szybciej sie zużywa turbina i przez to starszy nie chce modyfikować nic w silniku,a przez pewien moment miał na to chrapkie.Szkoda ale wciąz go namawiam i może niedługo mi sie uda

                Komentarz


                • #33
                  Zamieszczone przez Purchawa
                  Zamieszczone przez MiKruS
                  BTW: U mnie komputer rowniez przeklamuje.
                  Nie wiesz czy da sie cos z tym zrobic? Bo mimo wszystko troche to denerwujace
                  Da sie skalibrowac przy pomocy vaga.
                  Mozliwa korekcja to +/- 15%, co 5%.

                  Robi sie to najprawdopodobniej w sterowniku wskaznikow -> adaptacja -> kanal 03.
                  Pisze najprawdopodobniej, bo takie info znalazlem kiedys w necie, ale u mnie ten kanal jest niedostepny.

                  Wiec, albo mam zle info o tym kanale, albo nie w kazdym samochodzie mozna to zrobic.
                  TDI 205PS

                  Komentarz


                  • #34
                    Hej , ja pomykam na wirusie ponad 130 tys km, oliwa + filtry oraz Motorlife co 10 tys km, i jest oki. i oby tak dalej..........
                    "Życie jest bezwzględne, nie lituje się nad nikim"
                    Pokój jego duszy - Kris 27-09-2003
                    Pionek znów gra.......

                    Rodzinne Combiaczki AHF i BKD by ALI oraz E 30
                    www.dynosoft.pl

                    Komentarz


                    • #35
                      Zamieszczone przez MiKruS
                      Robi sie to najprawdopodobniej w sterowniku wskaznikow -> adaptacja -> kanal 03.
                      Pisze najprawdopodobniej, bo takie info znalazlem kiedys w necie, ale u mnie ten kanal jest niedostepny.

                      Wiec, albo mam zle info o tym kanale, albo nie w kazdym samochodzie mozna to zrobic.
                      Sprawdzę u siebie i dam znać, chociaż ja nie mam problemów z komputerem - na razie ;-)

                      --
                      pozdrawiam,
                      grisza

                      Komentarz


                      • #36
                        Ja zmieniam co 15 tys, ale wlewam mobil 1 5W40, tylko że w moim ASO tego nie ma i sam muszę kupować. Virus założony u Mastersa 163km i 380 Nm.

                        Autorus
                        http://forum.muratordom.pl/showthrea...5%82a-Autorusa
                        Budowa mojego domku MURATORZE

                        ----------------------------------------------------
                        Octavia AZS TDI 130KM obecnie 407 kkm

                        Komentarz


                        • #37
                          Zamieszczone przez Guciek
                          Wszyscy w warsztatach mówili mojemu staremu że spalanie wzrasta o ok.1,5 litra i szybciej sie zużywa turbina i przez to starszy nie chce modyfikować nic w silniku,a przez pewien moment miał na to chrapkie.Szkoda ale wciąz go namawiam i może niedługo mi sie uda
                          Spalanie owszem wzrasta na początku, bo będziesz tak zajarany że but nonstop. Potem wraca do normy - wszystko zależy od kierownika wycieczki. A 1,5 litra więcej to jakaś abstrakcja. Co do turbiny to fakt musi ostrzej ganiać.
                          Tak se wspominający Octavię - byly jej posiadacz
                          teraz: stalowe A4 B7 2.0 TFSI tiptronic
                          czarna AR 156 1.8 T.Spark

                          Komentarz

                          POWRÓT NA GÓRĘ
                          Pracuję...
                          X