Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Felgi na lato.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Felgi na lato.

    to chyba ta sama gorka co jechalem lecialem od jena na dresden

  • #2
    Felgi na lato.

    Sprzedałem swój komplet letnich kół i przymierzam się do kupna nowego zestawu. Padło na felgi firmy "XYZ" :diabelski_usmiech w rozmiarze 8,5x18'' 5x112. Mam pytanie co do osadzenia i dopasowania felg. Producent proponuje do 1Z osadzenie (ET) 45 - na to jest TUV.
    Ale jak wszyscy użytkownicy OII wiedzą na tylnej osi można by wypchnąć felgi troszkę na zewnątrz. W wybranym przeze mnie wzorze można zamówić felgi 8,5x18'' z ET 30 - tzn. koła z ET 45 na przód i ET 30 na tył.

    W szukaj'ce wpisywałem "ET" i "osadzenie" ale dużo się nie dowiedziałem. Nie chcę kupować felg i dodatkowo montować dystansów. Dlatego moje pytanie jest takie:

    Jeździ ktoś na ET 30 z szerokością felgi 8,5 ?
    Ma ktoś wiedzę lub doświadczenie na ten temat czy szerokość felgi (8,5) i osadzenie ET 30 będzie ocierać o nadkole?

    Z góry dzięki i pozdrawiam

    Komentarz


    • #3
      [ Dodano: Pon 11 Sty, 10 21:10 ]
      OctaviaRS TDi, ja jeździłem na 8" i ET 35 i przy ciężkich pasażerach z tyłu miałem raz obtarcie :idea:

      więc:
      Zamieszczone przez OctaviaRS TDi
      szerokość felgi (8,5) i osadzenie ET 30 będzie ocierać o nadkole?
      na 99% przy obciążeniu tyłu będzie....

      Komentarz


      • #4
        a czy felga 7.5/17 et 35 też bedzie obcierać?
        superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

        poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

        Komentarz


        • #5
          Pewnie nas zaraz szkoda "zwinie" , ale ja też przyłączę się do pytania o optymalne ET dla felgi 7x16. Wiem, że oryginały mają wymiary 6,5x16 ET50, ale:
          1. felgi, które wchodzą w rachubę są szersze o pół cala, czyli dobrze rozumiem, że ~6mm. (podział symetryczny, czyli połowa z połowy ) zbliżone do zawieszenia w stosunku do oryginałów, czyli już wypadałoby zmniejszyć ET z 50 do powiedzmy 45.
          2. wszyscy wiedzą, że ET fabrycznych felg nie powala wizualnie, w związku z czym kolejne 5mm. do 40, bo 35 to już IMVHO przesada w drugą stronę.

          Teraz podsumowując, wszystkie brane przeze mnie pod uwagę felgi mają wymiar 7x16 i ET mieszczące się w zakresie 35 - 50, czy któreś z nich (np. krańcowe) powinienem odrzucić ze względów bezpieczeństwa, czy mogę kierować się jedynie producentem i walorami estetycznymi felgi?
          Pozdrawiam,
          Andys

          Komentarz


          • #6
            piramida, powinno być ok.

            Komentarz


            • #7
              Andys, porównaj sobie:
              fabryczne 7,0J x 17", ET 54
              i moje 7,5 x 17, ET 48
              wchodzi bardzo fajnie, nie ma problemów (bicie) i jest ładnie odsadzone.

              Just a moment...
              saport techniczny baj DGW
              była BKD+DSG '05 120kkm
              była BXE '08 190kkm
              no i nie ma :-)

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez Andys
                Pewnie nas zaraz szkoda "zwinie"
                szkoda, Cie zawstydził, nie "zwinął" a pomógł

                Sorrrrry ale nie mogłem się powstrzymać :lol:

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez piramida
                  a czy felga 7.5/17 et 35 też bedzie obcierać?
                  2,5cm na zewnątrz, nie wiem czy będzie obcierać ale bardzo bałbym się bicia
                  saport techniczny baj DGW
                  była BKD+DSG '05 120kkm
                  była BXE '08 190kkm
                  no i nie ma :-)

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez szkoda
                    Zamieszczone przez piramida
                    a czy felga 7.5/17 et 35 też bedzie obcierać?
                    2,5cm na zewnątrz, nie wiem czy będzie obcierać ale bardzo bałbym się bicia
                    zapytałem bo akurat fajne fele znalazłem własnie z takim et ale widze ze bezpieczniej bedzie poszukać z et około 45-50
                    superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                    poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                    Komentarz


                    • #11
                      szkoda, jeździłem problemów nie zaobserwowałem :wink:

                      Komentarz


                      • #12
                        miguello, dzięki Jakie opony miałeś na feldze 8'' szerokości?
                        To mail, który dostałem od warsztatu gdzie zawsze wyważam koła :

                        WYMIAR ET OZNACZA GŁEBOKOŚC WSUNIĘCIA LUB WYSUNIĘCIA FELGI DO WEWNĄTRZ BĄDZNA ZEWNĄTRZ. IM MNIEJSZE ET TO WYCHODZI NA ZEWNĄTRZ, DO PAŃSKIEJ SKODY NIE MA STAŁEGO ET ZALEŻY TO MIANOWICIE OD SZEROKOŚCI FELG. IM SZERSZA FELGA TO
                        MUSIMY JĄ WYSUNĄĆ NA ZEWNĄTRZ ŻEBY NIE OBCIERAŁA.

                        ET MOŻĘ SIE WACHAC OD 28-50. NATOMIAST CO DO ROZMIARU OPON NA FELGI 8-9'' TO OPONA MIN 245.
                        DO PAŃSKIEGO AUTA HOMOLOGOWANY JEST ROZMIAR 225/40R18 CZYLI FELGA MAX 7.5''
                        ZEBY BYŁO OK,NATOMIAST NA 8, 8,5 TEŻ WEJDZIE ALE OPONA PÓJDZIE DO STOŻKA I
                        BEDZIE PO FELDZE.

                        Komentarz


                        • #13
                          Mam pytanie, a czy takie coś z ET42 pasowało by do O1??

                          Link
                          O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                          Komentarz


                          • #14
                            OctaviaRS TDi, ja miałem 225/40 i robił sie lekki stożek. Jak miałbym kupować 18" jeszcze raz poszukałbym 18x7,5" :wink:

                            Komentarz


                            • #15
                              Skoda będzie jeździć na 245/40 z przodu i z tyłu czy od razu podarować sobie ten pomysł, a ten post skasować?

                              Komentarz


                              • #16
                                245 to juz sporo :!: na takich walcach bedzie sie cięzko jezdzic
                                superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                                Komentarz


                                • #17
                                  piramida, 245 nie robi problemu, większy problem robi Ci profil który zrobi sie przeogromny, pojawi Ci się balon, wielkie spalanie, wcale nie większa przyczepność, problem z doborem ciśnienia do takiego koła, zwiększona średnica koła, przekłamania na liczniku itp itd

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    piramida ja zakładam na sezon felgi 8 x 18" przód i 9 x 18" tył z ET 35, zobaczę co sie będzie działo, ale według konfiguratora DOTZ, a takie mam felgi powinno byc ok.
                                    Opony - przód 225/40 R18 tył 245/35 R18.
                                    Pzdr.
                                    Octavia RS TDI in Race Blue 205KM/443Nm by Tune-up
                                    H&R springs |OZ Crono HT wheels | EBC brakes on.

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez pato.TDi
                                      Mam pytanie, a czy takie coś z ET42 pasowało by do O1??

                                      Link
                                      przy takim et opona z felga schowa sie i bedzie to wygladac jak polonez na waskim moscie z seryjnymi kolami...
                                      taka tam octavka kombi 1.8T 250 km.. byla... Corsa B V6 225 km.. jest... ale jeszcze wciąż w fazie ogarniania - teraz w fazie generalnego remontu..
                                      sponsored by HydroTransfer hydrografika Warszawa www.hydrotransfer.pl

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        tak sobie siedze i licze:
                                        fela 16 i opona 205x55 = średnica koła 600,43mm, promień 300,215mm
                                        fela 17 i opona 225x45 = srednica koła 619,41mm, promień 309,705mm
                                        fela 17 i opona 215x45 = srednica koła 614,91mm, promień 307,455mm
                                        fela 18 i opona 225x40 = srednica koła 608,17mm, promien 304,08mm

                                        czyli:
                                        opona 215 bedzie wyzsza od 205 o 7,5mm
                                        opona 225 bedzie wyzsza od 205 o 9,7mm (prawie 1cm)

                                        Czyli jak dobrze licze to oprócz oporów zwiazanych z szerokoscią opony dochodzi jeszcze wielkosc.
                                        Z początku myslałem ze tylko jest róznica na szerokosci gumy, zastanawiam sie czy w moim przypadku nie lepiej kupic gum 215x45x17, profil gumy bedzie troszke mniejszy niz przy 225x45 i opona troszkę węzsza ale za to szersza niz obecnie 205mm.


                                        Natomiast opona 225x40 bedzie nizsza od 215x17 tylko o 3,5mm

                                        I tak z moich wyliczen wychodzi ze na oponie 225x45 zrobie 2460m więcej na odcinku 100km niz na oponie 205x16

                                        Nie wiem czy dobrze policzyłem ale może komuś sie przyda
                                        Jeżeli moje obliczenia są o dupe rozbić to wykasujcie moje wypociny


                                        pojeba...o mi sie cos z jednostką miary, cal ma 25,4 a nie około 30 tak jak przyjąłem, sorry za zamieszanie ops:
                                        superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                        poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Opony.com.pl - Opony letnie, Opony zimowe. Felgi aluminiowe. Testy Opon.
                                          saport techniczny baj DGW
                                          była BKD+DSG '05 120kkm
                                          była BXE '08 190kkm
                                          no i nie ma :-)

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Jestem świeży na forum więc proszę o wyrozumiałość. Za kilka tygodni przejmę w posiadanie służbowe OII 1.9 TDI (105KM) z 2006 roku która teraz ma stalówki 16 cali i planuję założyć takie oto felgi: Link ; 7,5 x 17 ET 35 z oponami 225/45/R17. Wg wszystkich dostępnych tabeli zamienników wychodząc od oryginalnego rozmiaru koła wszystko powinno być dobrze, ale proszę mnie upewnić że się nie mylę w wyborze rozmiarów. Myślałem o oryginalnych PEGASUSACH (7 x 17 ET 54) ale za drogo wychodzą jak dla mnie.
                                            Pozdrawiam
                                            H.

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              hotrain, Jestem ciekaw czy przeskok z et 54 na et35 nie jest za duży. Felga wyjdzie na zewnątrz aż 2 cm. Takie ET chciałem założyć z tyłu, bo tylko z tyłu w OII potrzeba takiego zabiegu takie jest moje zdanie.
                                              Forum - Octavia Club Polska -> chodzi mi o to co widać na zdjęciach. Przód jest okay, ale tył przydało by się wyciągnąć. Na zdjęciach jest felga 7,5x17'' z oponami 225/45

                                              Ktoś mnie może sprawdzić :P
                                              opona 225/45 ma wysokość 45% z 225 = 45*225/ 100 = 101,25 mm
                                              opona 225/40 ma wysokość 40% z 225 = 40*225/ 100 = 90 mm
                                              opona 245/40 ma wysokość 40% z 245 = 40*245/ 100 = 98 mm
                                              opona 235/40 ma wysokość 40% z 235 = 40*235/ 100 = 94 mm

                                              Dobrze licze?

                                              Teraz felgi. 1 cal to 2,5 cm czyli 25 mm
                                              17'' = 425 mm
                                              18'' = 450 mm

                                              np. opona 17'' z oponą 225/45 daje razem średnice 526 mm. Na stronie podanej przez szkoda średnia wynosi 634 mm - gdzie popełniłem błąd? Zły wzór stosuję do obliczenia wysokości opony?

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                cal miedzynarodowy ma 25,4mm wiec teoretycznie fela 17 powinna miec wymiar 431,8mm a 18 457,2mm, wydaje mi sie ze dobrze policzyłeś
                                                superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                                poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Zamieszczone przez piramida
                                                  tak sobie siedze i licze:

                                                  fela 17 i opona 225x45 = srednica koła 619,41mm, promień 309,705mm
                                                  No ale Tobie wyszło inaczej :?:
                                                  Między naszymi obliczeniami jest 10 cm różnicy.

                                                  619 - szkoda 634 - moje obliczenia 526 :?:

                                                  i kto ma racje?

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X