Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Chip Tuning - mity i fakty

Zwiń
Ten temat jest zamknięty
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Chip Tuning - mity i fakty

    Zamieszczone przez Samiec
    Dzieki panowie
    I jeszcze jedno pytanie o anteny ,czy warto zaplacic wiecej za antene willson little wil niz za hustelr-a. Wiem ze wil... jest lepszy ,ale czy jest taka duza roznica ,ze warto doplacic prawie drugie tyle do wila? :roll:
    powiem Ci tak: Hustler ma taki sam promiennik - prent ok 100cm i tyle w temacie. roznica w stosunku do Wilsona polega na tym, ze Wilson ma troche wiekszej srednicy podstawe, sama podstawa jest wykonana z innego materialu (twardy platik powleczony jakby taka matowa masa) i wszystkie krawedzie ma zaokraglone. Hustler ma zwykly, tani plastik, mniejsza srednice magnesu.
    mam wrazenie, ze w razie zlądowania anteny z dachu, hustler poprzez niczym nie osloniety, twardy plastik moze poczynic jakies szkody (przerobilem temat na swoim Wilsonie: wjezdzalem po zadaszenie, zapomnialem o antenie, pret wygial sie w hinska osemke, zadzial jak sprezyna i jak nie wykur**lo to tylko patrzylem ile dachu mam do malowania. wysiadam, antena wisi smetnie na kablu przy tylnym zderzaku, okazalo sie jednak, ze ZERO rys czy zadrapan. promiennik lekko zgiety, ale naprostowalem kombinerkami :szeroki_usmiech . antena dziala do tej pory jak nowa.)

    IMHO - co do wlasciwosci nadawczo-odbiorczych - nie bedzie wyraznej roznicy pomiedzy tymi antenami. w innych kryteriach - pozostawiam do przemyslenia

  • #2
    Chip Tuning - mity i fakty

    Witam.
    Jestem szczesliwym posiadaczem juz drugiej (egzemplarza) OCTAVII ELEGANCE TDI 110km . Pierwsza moja Octawka byla GLX TDI 90km z virusikiem, ktory podobno dawal w sumie 124km. "Obiektywne" pomiary dawały wynik 9,4s/100km, ale no wlasnie bylo ale. W trakcie eksploatacji zauwazylem, ze wystepuja przeklamania komputera odnosnie spalania. Najmniejsza roznica miedzy przeklamaniem, a realem to 0,5l/100, a tak przeklamania siegaly nawet 1,2l/100km, a i kopcila. Dlatego tez pytam czy jest to normalna sytuacja przy chiptuningu. spalanie wzroslo tak, ze moglem zapomniec o spalaniu na poziomie 4,5l/100km przy delikatnej jezdzie. Ale kopytko miala niemilosierne - BANAN caly czas.

    Pytam o powyzsze albowiem wacham sie nad wgraniem nowego softu do obecnej perelki. Bede wdzieczny takze za obiektywne opinie dotyczace :
    - spalania,
    - kopcenia,
    - zmiany czynnosci serwisowych (okresy wymiany oleju, czy trzeba stosowac inny olej, filtr powietrza, etc.)

    A na koniec pytanie dotyczace firmy VTECH z Krakowa bo znalazlem kilka postow, ktore nie wyrazaly sie o Panu Pirowskim, a raczej jego firmie najlepiej - co jest powodem pisania tych postow?

    Pozdrawiam

    Nie ukrywam, ze robilem u nich tuning i gdyby nie powyzsze to bylem bardzo zadowolony.

    Komentarz


    • #3
      Generalnie jak nie chcesz miec potem problemow w Krakowie masz TTC. W najblizszym rejonie CompSport w Bielsku oraz w Katowicach Aligator oddzial Master's Tuning. W te miejsca udalbym sie najszybciej, firmy sa na rynku juz kilka lat i ciesza sie dobra renoma.
      Spritmonitor.de

      Komentarz


      • #4
        comcio, prawda jest taka ja powróciłem do firmy V-tech jesli chodzi o pana Pirowskiego to może mu czasem coś nie wyjść jak każdemu jak ktoś chce to może śmiało jechac tyle że dużo zatrzeżeń mam do serwisu ale to jest moje prywatne zdanie. Jesli chodzi o program to umnie robi sie coraz lepszy i w środe być może bede miał już super zestrojone podobnie jak BaPit który nie narzeka na program tyle że ja i BaPit mamy benzyne i na tym gruncie sie wypowiadam znam kilka osób które robiły diesla w Vtechu i są zadowolone wszytko zależy co kto oczekuje po progrmie. Ja nażekałem ale wtej chwili nie mam już powodów do narzekania.

        Komentarz


        • #5
          Kopcenie? To nie widziałeś mojej Octy latem przy pełnym bucie

          Spalanie - wzrasta bo nie sposób takim autem jeździć wolno. Generalnie jednak nadal zależy od kierowcy. Jadąc do 120kmh i nie przekreczając 2500 rpm Udało mu się w trasie uzyskać spalanie na poziomie 4,2 (3,6 wg wskazań komputera ). Jednak jeszcze nigdy podróż mnie tak nie zmęczyła
          Tak se wspominający Octavię - byly jej posiadacz
          teraz: stalowe A4 B7 2.0 TFSI tiptronic
          czarna AR 156 1.8 T.Spark

          Komentarz


          • #6
            comcio, jak chcesz mieć małe spalanie, to nie rób programu :wink:

            Ja polecam tak jak wspomniał Maicroft, z tym że ja z zaznaczeniem na tego z Katowic( oj zna się człowiek na rzeczy ). Ja mam 163KM i 330NM i w zime przy prędkościach 190-160 na autostradach plus jakieś miasto pali mi 7,5-8L.

            Kopcenie-każdy Dieselek potrafi strzelić bączka
            Nie zastanawiaj się i rób program, który równa się wiecznemu :szeroki_usmiech na twarzy.
            Życie jest bezwzględne nie lituje się nad nikim...
            Pokój jego duszy...KRIS 27.09.03
            BMW serii 3... Radość z jazdy.

            Komentarz


            • #7
              Coprawda u mnie nie ten silnik sytuacja wyglada tak: spalanie wzroslo o okolo 0.3-0.5l odkad mam wirusika.
              Wkurza mnie tak jak Ciebie oszukiwanie komputera, przed wirusem oszukiwal max 0.5l teraz jak jezdze w miescie to okolo 1l, jak na trasie, to okolo 0.5l. Spalanie przy jezdzie tak ~110-130 okolo 5.8l (realnie, nie z komputera).
              Co nie zmienia faktu, ze zadowolenie z jazdy wzroslo nieproporcjonalnie wiecej do zuzycia paliwa.
              Audi A7 3.0 TDI 313KM/653NM mocy dostarcza http://www.dynosoft.pl/ ;-)

              Komentarz


              • #8
                Tymon,
                w zime przy prędkościach 190-160 na autostradach plus jakieś miasto pali mi 7,5-8L.
                hmm to niezłe . comcio, ja też mam 110 i ostatnio na autostradzie poznańskiej jechałem 180 km/h i mi wykazało 7,5 -8 a zobacz Tymon ma baze 130 i jeszcze virus To chyba daje troche do myślenia
                Była O1 130/280 powered by turbodiesel.pl

                Była O2 143/305 powered by turbodiesel.pl

                Jest O1 1.6 BFQ

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez Ziomal
                  Tymon ma baze 130 i jeszcze virus To chyba daje troche do myślenia
                  Tymon ma baze 110KM :wink:
                  TDI+ ASV 271KM&488Nm by Tune-Up
                  SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O1
                  SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O2

                  Komentarz


                  • #10
                    To znaczy że kolega Tymon ma suszarke od ARL ? czy dzięki czemu tak uzyskał ?
                    Była O1 130/280 powered by turbodiesel.pl

                    Była O2 143/305 powered by turbodiesel.pl

                    Jest O1 1.6 BFQ

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez Ziomal
                      To znaczy że kolega Tymon ma suszarke od ARL ? czy dzięki czemu tak uzyskał ?
                      Tu masz : Link i tam pisze co i jak ,chyba ze juz sie cos zmienilo
                      TDI+ ASV 271KM&488Nm by Tune-Up
                      SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O1
                      SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O2

                      Komentarz


                      • #12
                        Dzięki bardzo , jestem miło zaskoczony wynikiem Tymona Sorry za OT
                        Była O1 130/280 powered by turbodiesel.pl

                        Była O2 143/305 powered by turbodiesel.pl

                        Jest O1 1.6 BFQ

                        Komentarz


                        • #13
                          Ziomal, Poszukaj wynikow Luki, to tez jest AHF, albo Darksmile to akurat z ASV - wtedy bedziesz wiedzial co mozna zrobic :twisted:
                          Spritmonitor.de

                          Komentarz


                          • #14
                            Maicroft, właśnie tak się przypatrzyłem modyfikacjom chłopaków i tylko mnie zastanawia ile kosztuje taka operacja i czy warto się pobawić , warto dla samej frajdy ale z tym idą koszty . Więc podsumowując ze 110 można zrobić bardzo dużo .
                            Była O1 130/280 powered by turbodiesel.pl

                            Była O2 143/305 powered by turbodiesel.pl

                            Jest O1 1.6 BFQ

                            Komentarz


                            • #15
                              Ziomal, Octa ma się szałowo, non stop ma jakieś zmiany i testujemy kilka rzeczy.
                              W marcu wypluje okolice 180KM, ale z potencjałem na 200 i ciut wyżej, ale z racji przebiegów zostaniemy przy 180 idą do niej klocki :twisted:
                              O wszystkie ceny i modyfikacje pytaj Wojtka - Aligator - MT-Katowice nie znam takiego drugiego tunera

                              Pozdrawiam
                              Życie jest bezwzględne nie lituje się nad nikim...
                              Pokój jego duszy...KRIS 27.09.03
                              BMW serii 3... Radość z jazdy.

                              Komentarz


                              • #16
                                Piszecie o przeklamywaniu komputera po wirusue! A jesli moj komp pokazuje tyle ile rzeczywiscie spalil to po wirusie beda przeklamania??? Dodam ze u mnie na serii dane z komputera sa prawdziwe. Pozdrawiam
                                Skoda Octavia 19-TDI Elegance 136/304NM

                                Komentarz


                                • #17
                                  No to ma takie pytanko odnosnie spalania, ile wydajecie miesięcznie na tankowanie? Ja tankuję na neste only. Konkretnie w Jankach. Zawsze co miesiąc przysyłają mi fakturkę do domciu co jest bardzo pozyteczne bo znalazłem że około roku temu takowałem za 2.9zł

                                  A odnośnie wydatków miesięcznych to jest to ok 800zł. Głównie trasy. Ale ile na tym przejechałem to nie liczyłem. Komp podaje mi 6,2 - 6.5l/100km ale w żeczywistości jest ok 0,5litra więcej

                                  AUTORUS
                                  http://forum.muratordom.pl/showthrea...5%82a-Autorusa
                                  Budowa mojego domku MURATORZE

                                  ----------------------------------------------------
                                  Octavia AZS TDI 130KM obecnie 407 kkm

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    autorus, nie trybie o co ci chodzi :? ale to pewnie z racji mega kaca :wink:
                                    Ja potrafie wydać na paliwo 400 w ciągu 1 dnia :lol:

                                    Pozdrawiam
                                    Życie jest bezwzględne nie lituje się nad nikim...
                                    Pokój jego duszy...KRIS 27.09.03
                                    BMW serii 3... Radość z jazdy.

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Ja tam wole nie patrzeć ile moja skoda wole cieszyć się spalaniem jakie komputer pokazuje :szeroki_usmiech
                                      Była O1 130/280 powered by turbodiesel.pl

                                      Była O2 143/305 powered by turbodiesel.pl

                                      Jest O1 1.6 BFQ

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Tymon, To gdzie Ty tyle jezdzisz. Chyba ze jak oba autka zatankujecie to by wyszlo. Pelny bak kosztuje mniej niz 200zl i przejedziesz jakies 600-700km gnajac ile sie da.
                                        Spritmonitor.de

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Maicroft, może Tymon leje benzyne i tylko sciemnia że ma diesla

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Albo jest udziałowcem Orlenu. :szeroki_usmiech
                                            http://forum.muratordom.pl/showthrea...5%82a-Autorusa
                                            Budowa mojego domku MURATORZE

                                            ----------------------------------------------------
                                            Octavia AZS TDI 130KM obecnie 407 kkm

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Maicroft, wlewam według dystrybutora 55-57L, jest to bliskie 200zł, praktycznie każdy mój wyjazd=dwa baki paliwa i więcej.

                                              A gdzie jeżdze, hm.... wszędzie po Polsce :szeroki_usmiech

                                              djczas, nie nie nie... moja niunia jest na ropke i jak każdy Ropniok TDi jest szybka :wink:
                                              autorus, jeszcze nie :diabelski_usmiech
                                              Życie jest bezwzględne nie lituje się nad nikim...
                                              Pokój jego duszy...KRIS 27.09.03
                                              BMW serii 3... Radość z jazdy.

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Fakt 200zl wchodzi z palcem jak jest pusty bak. Ja jeszcze nigdy jednego dnia nie zjezdilem calego baku do konca . Na serii w jezdzie 70-80% trasa przejezdzam okolo 950-1000km (paliwo wlane w zbirnik wyrownawczy) i predkosc starm sie utrzymac 140-150km/h ,na dwoch pasach to lece jak juz droga pozwala :wink:lub utrzymuje dalej wczesniejsza predkosc. wzaleznosci od czasu i natezenia ruchu. Tak sie zastanawiam ile przy mojej jezdzie moze wzrosnac spalanie po virusie :roll: (jak sie tak zastanowie ,to juz sie czaje na niego ponad 2 lata :roll: ,jak bedzie kasa to trzeba sie w koncu zdecydowac :diabelski_usmiech )
                                                TDI+ ASV 271KM&488Nm by Tune-Up
                                                SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O1
                                                SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O2

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Samiec, nie zastanawiaj się :!: :diabelski_usmiech

                                                  Róznica duża i radość z jazdy jest ogromna
                                                  Życie jest bezwzględne nie lituje się nad nikim...
                                                  Pokój jego duszy...KRIS 27.09.03
                                                  BMW serii 3... Radość z jazdy.

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X