Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wałeczek

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wałeczek

    Czesc
    sorki - dawno nie czytałem - więc przegapiłem troche wątek

    - w sprawie pisma o utratę wartości - oczywiście kto tylko chetny mogę mu przesłać, lub ktoś kto już ma niech rozsyła do woli

    - jeśli chodzi o % - to sprawa wygląda tak, że rzeczoznawcy mają instrukcję wyliczania tego procentu, główne założenia w tej instrukcji są takie, że auto musi być nie starsze jak 3 lata, nie bite wcześniej, pierwszego właściciela, szkoda musi być chyba powyżej 5 tysięcy, maksymalnie instrukcja przewiduje 7% utraty wartości, % jest wyliczany w zależności od uszkodzeń, tzn czy są uszkodzenia: szkieletu i ramy, punktów mocowania zawieszeń itp. - TK w swoim wyroku pisze, że to wszystko nie jest prawdą i utrata wartości należy się w zasadzie wszystkim

    - posiadam tą instrukcję - jak by co to na priv
    - dopiszę jeszcze, że sprawa według moich informacji się nie przedawnia i można dochodzić wypłaty utraty wartości nawet po kilku latach

    - jeśli chodzi o auto zastępcze - ja załatwiłem to tak podjechałem do ASO i się pytam czy chcą zarobić naprawiając moje auto - oni że chcą - no to ja na to -a co za to dostane - oni co bym chciał - no to ja wyłożyłem swoją listę życzeń - skończyło się na tym że dostałem gratisy za 4 stówki, auto zastępcze na cały okres naprawy bez żadnych formalności - oni to sobie potem sami załatwiali żeby ubezpieczyciel im za to zwrócił - oczywiście prawda jest taka że auto zastępcze należy się każdemu kto naprawia auto z ubezpieczenia sprawcy wypadku

    - no i już jak się tak rozpisałem to się jeszcze pożale - mi moją niunie gość rozbił (cały bok) jak stałem na rondzie - skubaniec wjechał pod prąd tu muszę powiedzieć, że auto mam naprawione profesjonalnie przez ASO Danelczyk Lublin oraz, że na całej imprezie zarobiłem pare tysiączków

  • #2
    Wałeczek

    No i nadszedł czas rozmyślań na temat doprzężenia jeszcze parę koni do mojej fury.
    Wałek panowie, czas na wałek.
    Tylko teraz co razem z wałkiem do wymiany, panewki, szklanki???
    Macie jakąś wiedzę w tym temacie?
    Potrzebuję przewidzieć jakie bedą wydatki, ponieważ też w zamyśle do 1 V jest także wymiana sprzęgła które niestety zwiększenia mocy już nie przyjmie.
    A czy są wałki jednego rodzaju do PD, czy może sa różne?
    No i znowu turbina okaze się najsłabszym ogniwem, celuje w 220-230KM.
    Pozdro

    Komentarz


    • #3
      Co do turbiny to celuj w Hybryde, o info możesz pytać Aligatora.
      Z tego co się orientuje to wymieniasz tylko sam wałek, ale moge się mylić.
      Życie jest bezwzględne nie lituje się nad nikim...
      Pokój jego duszy...KRIS 27.09.03
      BMW serii 3... Radość z jazdy.

      Komentarz


      • #4
        Bond, W kwesti walkow to u nas na forum chyba nikt nie wkladal, Autorus ma lub mial w planie. Czas wykonac chyba kilka telefonow do Patryka i Szymka w BB i omowienie szczegolow :wink:
        Znow polecam forum leonclubu, bo Leon uchodzi za autko do sciagania i jego wlasciciele ciagle cos w nich modza (tu nie jestesmy gorsi :twisted: ) Tam jest kilka wykresikow autek z walkami

        Aha jak juz walek bedzie zrzucony to odrazu pasek mozna wymienic i rolki, bo po co dwa razy wszystko rozpinac
        Spritmonitor.de

        Komentarz


        • #5
          Re: Wałeczek

          Zamieszczone przez Bond
          No i nadszedł czas rozmyślań na temat doprzężenia jeszcze parę koni do mojej fury.
          Wałek panowie, czas na wałek.
          Tylko teraz co razem z wałkiem do wymiany, panewki, szklanki???
          Macie jakąś wiedzę w tym temacie?
          Potrzebuję przewidzieć jakie bedą wydatki, ponieważ też w zamyśle do 1 V jest także wymiana sprzęgła które niestety zwiększenia mocy już nie przyjmie.
          A czy są wałki jednego rodzaju do PD, czy może sa różne?
          No i znowu turbina okaze się najsłabszym ogniwem, celuje w 220-230KM.
          Pozdro
          Chyba wystarczy wymienić tylko wałek. Z tego, co pamiętam, Marek mówił, że do PD 101 i 130KM wałki są identyczne. Dość popularna jest opcja wysyłki ori wałka do Compów, a później odebrania zmodyfikowanego (robi im to chyba ktoś w Niemczech). Nie pamiętam, ale u Ciebie chyba siedzi ARL ?? Jeśli tak, to obstawiałbym zdecydowanie bliżej 220KM, a może nawet mniej. Pogadaj z Purchawą, lub Markiem o hybrydzie - bez tego raczej dużo nie wyrzeźbisz ops: :cry:

          Pozdrawiam i powodzenia!! Informuj na bieżąco co i jak
          Bartek
          była mocna Octa, a jest konik
          Greckie Delikatesy

          Komentarz


          • #6
            Compoty walki maja Grundlera - 403 Forbidden
            Jest wersja street i sport. Bierz sport.
            Mysle, ze mozna sie z nimi dogadac, zeby Ci wyslali juz zrobiony, a Ty im odeslesz swoj ori.
            "...Amnezja to łatwo tak zapomnieć co i gdzie i jak
            Amnezja to łatwo gdzieś tak swoją chwałę na przód nieść"

            STOP ECO-TERRORISM!

            Komentarz


            • #7
              Koledzy z BB mi pisali że wałek sportowy zwiękrzy moc ok 10KM w PD. Zreszta oni są dystrybutorami wałków. Jakby co to jednak najlepiej u nich. Odnośnie rozrzadu to u mnie sytuacja jest taka że jak zrobie zmiany to akurat się załapię na zmianę w ASO po 90kkm. Więc zero problemów. Maicroft, powiedział że zamierzam zrobić modyfikację, zgodnie z prawdą. Ostatnio miałem wydatki bo kupiłem drugie autko a moja modyfikacja będzie kosztowała ok 7kzł. Ale bedę się starał. :szeroki_usmiech Przydało by się nastepne autko na grupie powyżej 200KM.
              http://forum.muratordom.pl/showthrea...5%82a-Autorusa
              Budowa mojego domku MURATORZE

              ----------------------------------------------------
              Octavia AZS TDI 130KM obecnie 407 kkm

              Komentarz


              • #8
                Jak juz bedziesz wiedział wiecej to podaj szczegóły.
                "Życie jest bezwzględne, nie lituje się nad nikim"
                Pokój jego duszy - Kris 27-09-2003
                Pionek znów gra.......

                Rodzinne Combiaczki AHF i BKD by ALI oraz E 30
                www.dynosoft.pl

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X