Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Nawiew na nogi - update

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Nawiew na nogi - update

    Co się okazało - lewy amortyzator "wybity" jak określił mechanik (nie odbija) więc do wymiany były oba. Sprężyny były ok. Przy okazji trzeba było wymienić łączniki stabilizatora. Trafione - zatopione! Żadnych dźwięków! Amorki są Kayaby (podobno dobre) lecz mam teraz wrażenie, że jeżdżę francuzem.
    PS Niestety zabolało po kieszeni

  • #2
    Nawiew na nogi - update

    Latem pucując ogórka, zauważyłem że wykładzina auta od strony pasażera i kierowcy jest nacięta. W związku z tym że Skoda to "gorsza" i tańsza marka, producent zaoszczędził na kratce i pozbawił nas dodatkowego nawiewu na nogi - przynajmniej tak mi się wydaje
    Chodzi dokładnie o kratkę jak na zdjęciu: ImageShack - 89024049.jpg
    Domniemam że tunel który biegnie pod podłokietnikiem ma zaślepione jedno wyjście, a więc cały mod sprowadzą się do kupna 2tuneli lub odetkania ich i wykończenia kratka taką jak na zdjęciu. Zastanawiał się ktoś nad tym? Prośba do posiadaczy ETKI żeby sprawdzić jakie są różnice między Audi3/GolfemVI a OII,myślę że etka nam pokaże co trzeba wymienić żeby mieć dodatkowy nawiew na nogi - chyba że tak kratka służy do czegoś innego?

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez kross12
      jest nacięta
      ale czy ona u Ciebie jest drożna?
      nie wiem czy już kiedyś nie było o tym mowy, że tu chodzi o oświetlenie ale nie pamiętam.

      fajnie byłoby gdyby to był nawiew bo ten na stopy jest po prostu beznadziejny...
      saport techniczny baj DGW
      była BKD+DSG '05 120kkm
      była BXE '08 190kkm
      no i nie ma :-)

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez szkoda
        fajnie byłoby gdyby to był nawiew bo ten na stopy jest po prostu beznadziejny...
        między innymi dlatego myślę że jest to nawiew
        Wydaje mi się że po prostu zaślepili ten tunel, czy jest drożna to nie sprawdzałem,nie chciałem zostać z dziurą w wykładzinie :P

        Komentarz


        • #5
          nie wiem czy chodzi o ten nawiew widoczny koło wykładziny ale u mnie jest on drożny i dmucha





          edit: teraz zauważyłem że chodzi o OII
          Byłe...:
          Skoda S100L, rok produkcji: 1974
          Skoda 120L, rok produkcji: 1988
          Skoda Felicia, rok produkcji: 1995
          Skoda Fabia I, rok produkcji: 2000
          Skoda Octavia 1U, rok produkcji: 2005

          Jest
          Octavia 2, rok produkcji 2010

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez kross12
            Chodzi dokładnie o kratkę jak na zdjęciu: ImageShack - 89024049.jpg
            poprawcie jeżeli się mylę ale to kratka obiegu zamkniętego
            O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

            Komentarz


            • #7
              w etce a3 widac te nawiewy, tylko nie bardzo wiadomo ktore to kanały.
              Trzeba by chyba w tych naszych rozebrać te boczki i zobaczyc jak tam to wyglada.
              Załączone pliki

              Komentarz


              • #8
                tylko, że jak zauwazysz w etce jest to opisane jako kratka wyciągu powietrza a nie nawiewu, a więc chyba nici z ogrzewania

                Komentarz


                • #9
                  W O1 czy passacie b5 i podejrzewam ze golfach ta kratka jest. Nie widzialem zeby byly w niej jakies otwory, a kumpel twierdzi ze ten plastik wyskakuje podczas zderzenia i to jest odciecie pradu, uwierzylem, tym bardziej ze nigdy nie sprawdzalem czy cos tam dmucha, zreszta nie jezdze po tamtej stronie. Wiec piszecie ze to czesc nawiewow, a czy na nogi nawiew nie jest umieszczony gdzies w okolicy schowka, przeciez u kierowcy wieje od gory na nogi.

                  [ Dodano: Sro 12 Sty, 11 20:10 ]
                  cholera musze to sprawdzic jutro

                  [ Dodano: Czw 13 Sty, 11 13:05 ]
                  dzis sprawdzilem, faktycznie to nawiew, w O1 dmucha stamtad, a nie wyciaga powietrze przez nia jak to widnieje w skanie Etki odnosnie O2.

                  Komentarz


                  • #10
                    dzisiaj troche posprawdzałem i o dziwo w mojej o2 po odchyleniu wykładziny ukazał sie otwór , gdzie tak mysle wchodzi ta kratka. Wyglada to tak jakby wszystko bylo przygotowane , tylko z oszczednosci po prostu skoda tego nie dała. jest to otwor o wymiarach 3,5cm x7,5 cm, tak około bo ciezko tam dojśc. ciekawe czy taka kratka z A3 pasowała by do zamontowania. Ten otwor wychodzi z tunelu nawiewu idacego na nogi do tyłu. Zrobiłem pare zdjec , może sie to przyda.Troche tez tam wieje. Kosztuje to raptem 9,32zł. za szt - kratka.
                    Załączone pliki

                    Komentarz


                    • #11
                      Panowie u mojej żonki w Leonie ta kratka występuje ale po stronie pasażera i z tego co kojarzę to jest to do pobierania powietrza z wewnątrz kabiny przy włączonym obiegu wewnętrznym a dlaczego takiej w O2 nie ma no nie mam pojęcia.
                      O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

                      Komentarz


                      • #12
                        sprawdzilem jeszcze w trybie zamknietym, dmucha mi z tego tak samo jak zaciagajac powietrze z zewnatrz.

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez Golas27
                          rawdzilem jeszcze w trybie zamknietym, dmucha mi z tego tak samo jak zaciagajac powietrze z zewnatrz.
                          to sam nie wiem w O2 jest to opisane jako krata wyciągu powietrza
                          O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

                          Komentarz


                          • #14
                            no nie powiedziane przeciez ze musi tam byc tak samo :wink: chyba ze u mnie cos jest skopane :szeroki_usmiech

                            [ Dodano: Nie 16 Sty, 11 20:17 ]
                            Loru przyznaje ze moglem sie pomylic, ale sprawdze jeszcze to dokladnie, bo jeszcze raz sprawdzalem przy zamknietym obiegu i ciezko jest wyczuc przykladajac reke czy to wieje czy wciaga (wkoncu nie ciagnie jak odkurzacz), ale dzis sprawdzajac dluzej niz ostatnio mialem wrazenie ze to chyba moze wciagac, wezme kawalek nitki i przyloze w poblize tego nawiewu, wtedy bedzie najwiarygodniej

                            Komentarz


                            • #15
                              Numery kratek:
                              8E0-819-275-A-4PK
                              8E0-819-276-A-4PK
                              Cena ASO: 14,00 szt

                              Numer elementu mocującego:
                              8E0-819-851
                              Cena ASO: 1,5 szt

                              Kolega qieu wykonał modyfikację:
                              Forum - Octavia Club Polska

                              Jeśli ktoś jeszcze wykonywał montaż ww. elementów będę wdzięczny za praktyczne uwagi związane z tematem.
                              www.prostetorodo.pl

                              Komentarz

                              POWRÓT NA GÓRĘ
                              Pracuję...
                              X