Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Montaż haka Holowniczego

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #2
    Montaż haka Holowniczego

    Kolega ma do sprzedania hak.
    Czy do haka trzeba prowadzić nową instalację czy wystarczy podpiąć się do świateł z tyłu.
    Jak wygląda montaż? Trzeba zdjąć zderzak? Z legalizacją i wbiciem do dowodu nie trzeba chyba żadnych zaświadczeń?

    Komentarz


    • #3
      w O1 musisz zdjąć zderzak, podciąć go lub nie
      wyjąć starą belkę tylną i wsadzić nową z hakiem
      wiązkę do tylnego światła L podłączasz
      jedziesz do diagnosty po zaświadczenie
      i potem do WK z dowodem, książką pojazdu i zaświadczeniem
      ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
      ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
      poprzednie modele:
      ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
      ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
      O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

      Komentarz


      • #4
        Dzięki

        Komentarz


        • #5
          Nie chcąc rozpoczynać kolejnego podobnego tematu zadam pytanie w tym.

          Jestem na etapie montażu haka do mojej O1. Sporo tematów już przewertowałem na forum, ale niestety, nie wszystko stało się dla mnie jasne...

          Przede wszystkim - wyczytałem, że istnieje możliwość kupna jakiejś przejściówki wpinanej szeregowo w kostkę tylnej lampy dla łatwiejszego montażu instalacji elektrycznej haka (i jaki jest tego koszt). Czy nie będzie kłopotu z wpięciem wszystkiego na szybkozłączki?

          Hak wolałbym kupić w Warszawie z odbiorem osobistym, tak więc nie mam dużego wyboru:

          1) allegro.pl

          2) Link

          3) Link

          Czy któryś z nich jest godny polecenia?
          Czy do któregoś z nich da się dokupić kostkę podłączaną pod lampę, czy lepiej instalację elektryczną zrobić na częściach dostarczonych z hakiem?

          I najważniejsze pytanie, czy może ktoś z Was podjął by się pomocy mi z montażem haka? (oczywiście - Warszawa - Bemowo)
          Freshtimers.pl, czyli mój mały fanpage z samochodami na wielkim Facebooku

          https://www.facebook.com/Freshtimers

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez klekocix
            Czy do któregoś z nich da się dokupić kostkę podłączaną pod lampę, czy lepiej instalację elektryczną zrobić na częściach dostarczonych z hakiem
            lepiej by było mieć przejściówkę, bo to rozłączany element wtedy jest
            musisz kupić gniazdo+wtyk+piny i samemu zrobić
            jak podłączysz na szybkozłączkach też będzie dobrze
            ten hak BOSAL dobrze wygląda
            ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
            ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
            poprzednie modele:
            ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
            ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
            O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez krzynol
              Zamieszczone przez klekocix
              Czy do któregoś z nich da się dokupić kostkę podłączaną pod lampę, czy lepiej instalację elektryczną zrobić na częściach dostarczonych z hakiem
              lepiej by było mieć przejściówkę, bo to rozłączany element wtedy jest
              musisz kupić gniazdo+wtyk+piny i samemu zrobić
              jak podłączysz na szybkozłączkach też będzie dobrze
              ten hak BOSAL dobrze wygląda
              Chciałbym powrócić do tematu.

              Kupiłem hak Bosal, został zamontowany przez mechanika, wbity w dowód i na tym powinien być koniec problemu.

              Miałem okazję dosłownie raz ciągnąć przyczepę i całe oświetlenie działa poprawnie, wszystko niby ok.

              Później przez pół roku jeździłem z zamontowanym na stałe hakiem ale wariował mi czujnik parkowania. Pokazywał i piszczał jakbym właśnie taranował tyłem jakąś przeszkodę wrzucając wsteczny. Ale to rozumiem, ponieważ mógł właśnie go rozpoznawać jako niebezpieczeństwo.

              Ostatnio zdecydowałem się na zdjęcie haka (samej końcówki), zostało to tylko co pod zderzakiem. Niestety, czujniki parkowania nadal rozpoznają przeszkodę z tyłu auta mimo, że na 99% nie "widzą" elementu montażowego haka.

              Czy mechanik coś pokopał? Widzę tylko, że światła przyczepy podłączone są w lewą lampę (po otworzeniu boczku widać miejsce łączenia kabli do ory. instalacji).
              Freshtimers.pl, czyli mój mały fanpage z samochodami na wielkim Facebooku

              https://www.facebook.com/Freshtimers

              Komentarz


              • #8
                Sprawdz wtyczki od czujnikow bo moze ktoras sie poluzowala
                A propo haka diagnosta mnie przy przegladzie poinformowal ze w PL od jakiegos czasu jest przepis ktory nakazuje zdemontowanie koncowki haka (nie dotyczy hakow na stale montowanych kiedys) tak jak to jest w niemcowni dlatego ja zalozylem polautomat latwy w demontazu

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez maly2st
                  Sprawdz wtyczki od czujnikow bo moze ktoras sie poluzowala
                  A propo haka diagnosta mnie przy przegladzie poinformowal ze w PL od jakiegos czasu jest przepis ktory nakazuje zdemontowanie koncowki haka (nie dotyczy hakow na stale montowanych kiedys) tak jak to jest w niemcowni dlatego ja zalozylem polautomat latwy w demontazu
                  Masz na myśli każdą wtyczkę oddzielnie przy zderzaku przy czujnikach?

                  Czy już wewnątrz auta w wiązce gdzie zapewne się zbierają.

                  P.S. jeździłem z hakiem bo bałem się "strzału" w tył ale po jakimś czasie stwierdziłem że czujniki parkowania bardziej mi się przydadzą a tu taka niespodzianka...
                  Freshtimers.pl, czyli mój mały fanpage z samochodami na wielkim Facebooku

                  https://www.facebook.com/Freshtimers

                  Komentarz


                  • #10
                    Wszystkie wtyczki posprawdzaj moze sie ktoras zluzowala

                    A strzal w zad z wystawionym hakiem moze Ci wiecej szkod narobic jak bez
                    Glownie chodzi o rozlozenie sily udezenia (jak trafi w hak to sila idzie na podluznice a jak bez to sile uderzenia przyjmuje pas tylny

                    Komentarz

                    POWRÓT NA GÓRĘ
                    Pracuję...
                    X