Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] Pytanie AMORTYZATORY

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O1] Pytanie AMORTYZATORY

    rafiki ja parę miesięcy temu miałem średnie spalanie według komputera 6.1, ale musiałem oddać turbawkę do czyszczenia bo była zawalona syfem i nie ciągnęła i po tym zabiegu spadło mi zużycie paliwa.
    Miało być 105KM i 250Nm - było 114,8KM i 278Nm - jest 140,4KM i 339Nm by V-Tech Kraków

  • #2
    [O1] Pytanie AMORTYZATORY

    Koledzy mam pytanie jakiś czas temu kupiłem od gościa komplet rocznych amortyzatorów MTS TECHNIK razem ze sprężynami -35 do przednich amorów trzeba było dospawać uchwyty na stabi bo tdi ma inaczej założyłem to wszysko i bull przód tak jak było ori w RS a tył siedzi, nadkola na kołach :shock: myśle sobie fuck założyłem na tył ori sprężyny i tak chwile jeżdziłem.
    Potem kupiłem nowe sprężyny dedykowane do 1.8T też MTS technik i przód jest deczko niżej ale to deczko a tył ładnie siedzi tak z 1cm nad opone, auto wygląda jakby miało odlecieć więc znowu dałem ori sprężyny na tył.
    Moje pytanie brzmi czy amortyzatory z TDI są inne jak w 1.8T ??? całe allegro pisze że są takie same dzwoniełem do gościa też mówi że takie same po za mocowaniem na stabi, a według mnie jednak są inne bo kumpel założył te same springi co ja mts-a do leona tyle że z amorami do 1.8T i u niego ładnie równo siedzi
    Kolejne pytanie moze ktoś podesłać linka dobrych amorków jakiś bilsteinów np bo wg mnie rs ma te same amory co zwykłe 1.8t 150km a jak pytam sprzedawców o amory do rs to mówią że nie mają :roll:
    http://picasaweb.google.com/ocp.maloslask1
    była:2006 octavia 1fl 101KM ATD
    2001 octavia 1fl RS 180KM AUQ
    JEST
    megane 3 rs 2.0T niby 250Km a chyba więcej
    octavia 1FL kombi 1.9TDI 4X4 ATD
    octavia 2 2.0TDI BKD

    Komentarz


    • #3
      Sam sobie częściowo odpowiedziałeś. W RS jest inne mocowanie łącznika stabilizatora no i TDI jest stanowczo cięższy od benzyny o jakieś 100kg, więc i zawias misi być mocniejszy. Musisz szukać zestawów do RS, S3, CupraR. Springi też są różne w zależności od zamontowanego wyposażenia, więc w używkach też trzeba dobrze szukać.
      Black Pearl, Elegance & RS LOOK
      @ by Tune-up Gdańsk
      TDI VP++ i jeszcze rośnie
      Antek

      Komentarz


      • #4
        ok czyli szukam amorków do benzynki i może wreszcie usiądzie jak trzeba
        http://picasaweb.google.com/ocp.maloslask1
        była:2006 octavia 1fl 101KM ATD
        2001 octavia 1fl RS 180KM AUQ
        JEST
        megane 3 rs 2.0T niby 250Km a chyba więcej
        octavia 1FL kombi 1.9TDI 4X4 ATD
        octavia 2 2.0TDI BKD

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez adi747
          ok czyli szukam amorków do benzynki i może wreszcie usiądzie jak trzeba
          jak znajdziesz to daj znac ... bo okazuje sie to problemem
          mówie oczywiscie o nowych
          jest O1 RS 1.8T XENON
          była O1 1.9 TDI AGR

          Komentarz


          • #6
            dzwoniłem dzisiaj do sklepu w którym zamawiam częsci I :shock:
            kumpel twierdzi że w zwykłym 1.8T są inne amortyzatory jak w RS co mnie dziwi ale mówi że katalog tak pokazuje. Z koleji katalog pokazuje że w zwykłym 1.8T są takie same jak w 1.9tdi i amory do zwykłego dobrej firmy np kyb czy bilstein są za 250zł sztuka czy tam taniej troszke a do rs-a 800zł za sztuke i kazałem mu szukać dalej bo nie mam zamiaru dawać 800 za szt ani kolejny raz kupić złych :roll:
            to jest jakieś chore
            andru jak możesz spisz mi numer seryjny z twoich amorów o ile masz seryjne bo moje seryjne poszły za złom

            dodatkowo na alegro pokazują że te same amory pasują do 1.9tdi,1.8T 150 i 1.8T 180AUQ ale w vw bora
            a w octavi nigdzie nie ma że pasuje do 180km są tylko do 150 :diabelski_usmiech
            więc ja sie kurrr pytam czym to sie różni ??

            [ Dodano: Sro 06 Lis, 13 20:56 ]
            ja też mówie o nowych
            http://picasaweb.google.com/ocp.maloslask1
            była:2006 octavia 1fl 101KM ATD
            2001 octavia 1fl RS 180KM AUQ
            JEST
            megane 3 rs 2.0T niby 250Km a chyba więcej
            octavia 1FL kombi 1.9TDI 4X4 ATD
            octavia 2 2.0TDI BKD

            Komentarz


            • #7
              adi747, w RS jest inne mocowanie łącznika stabilizatora, przez co zapotrzebowanie jest mniejsze, więc i cena inna.
              nr amortyzatora do zawieszenia sportowego z ETKA :arrow: 1J0413031CM
              Black Pearl, Elegance & RS LOOK
              @ by Tune-up Gdańsk
              TDI VP++ i jeszcze rośnie
              Antek

              Komentarz


              • #8
                adi747, jeżeli nie podchodzą ci B6 podpytaj się o B4sport. Ja miałem w mojej o1 zestaw amorów Bilstein B4 sport + sprężyny od RSa. Do tego wymienione silentbloki od cupry (pełne).
                Aktualnie jeszcze siedzą B4 sport i nie mogę narzekać. Moim skromnym zdaniem jest to tańsze, ale w cale nie gorsze rozwiązanie.
                Niestety wypowiadam się o odczuciach i dopasowaniu zawieszenia do tdi-ka, a nie benzyny.
                Po za tym jako ciekawostkę dodam, iż chcąc jeszcze bardziej obniżyć octavię, ale nie inwestując w gwint, mam aktualnie sprężyny progresywne Eibacha (z tego co pamiętam -30). W porównaniu do tych RSowych są bardziej miękkie / komfortowe.
                W ostatnich słowach dodam, że słyszałem wiele pochlebnych opinii o KYBach w wersji sportowej (nie pamiętam symbolu), ale osobiście takowych nie miałem.

                Komentarz


                • #9
                  Tony podziekował za numer seryjny jutro dzwonie
                  czarny pw
                  http://picasaweb.google.com/ocp.maloslask1
                  była:2006 octavia 1fl 101KM ATD
                  2001 octavia 1fl RS 180KM AUQ
                  JEST
                  megane 3 rs 2.0T niby 250Km a chyba więcej
                  octavia 1FL kombi 1.9TDI 4X4 ATD
                  octavia 2 2.0TDI BKD

                  Komentarz


                  • #10
                    miejscowy dostawca czesci zaoferowal mi amortyzatory TRW SPORT
                    pojeci anei mam co to jest
                    cena ok 900pln za komplet
                    przód i tyl bez oslon i odbojników

                    ceny czesci ma niższe jak nasi z forum dostawcy , tez ciekawe skad bierze , ale juz nei wnikam , na wszystko faktury sa , czesci markowe

                    tylko co to amortyzatory , one sa po VIN dobierane do auta
                    jest O1 RS 1.8T XENON
                    była O1 1.9 TDI AGR

                    Komentarz


                    • #11
                      ha dzis dzwoniłem i jeszcze lepiej wyszło w katalogu znalazły sie bilstein za 508zł sztuka na przód :roll:
                      potem zadzwoniłem do sklepu gdzie sprzedają tylko częsci do vag i koleś po vinie sprawdzał i powiedział że on nie umie mi pomóc bo nie moze znaleść :roll: tylne tak przednie nie

                      [ Dodano: Czw 07 Lis, 13 18:52 ]
                      Link
                      allegro.pl
                      Link

                      myśle czy nie kupić czegoś z tąd sklaniam sie ku bilsteinom tym zółtym
                      wie ktoś czy w bilsteinie kolor amora żółty oznacza sportowy a czarny zwykły??
                      bo mnie trafi z tymi sklepami

                      [ Dodano: Czw 07 Lis, 13 18:54 ]
                      dodatkowo w drugim aucie mam amory gazowe kyb + sprężyny apex i auto raz że ładnie siedzi a 2 przy tym jest w miare komfort niechce do skody gwintu bo obawiam sie ze bedzie za twardo

                      [ Dodano: Czw 07 Lis, 13 18:55 ]
                      andru nie wiem co powiedzieć o tych trw w tej cenie sa bilsteiny ale tylko 2 na przod
                      http://picasaweb.google.com/ocp.maloslask1
                      była:2006 octavia 1fl 101KM ATD
                      2001 octavia 1fl RS 180KM AUQ
                      JEST
                      megane 3 rs 2.0T niby 250Km a chyba więcej
                      octavia 1FL kombi 1.9TDI 4X4 ATD
                      octavia 2 2.0TDI BKD

                      Komentarz


                      • #12
                        adi747, B4 są czarne, B6 żółte aby łatwiej było z zewnątrz rozróżnić. btw, ich wewnętrzna budowa jest bardzo ciekawa, bo B6 wygląda jakby był odwrócony do góry nogami. problem polega na tym, że aby założyć zwykłe amorki /nawet te B6/, musisz mieć inny stabilizator.
                        Black Pearl, Elegance & RS LOOK
                        @ by Tune-up Gdańsk
                        TDI VP++ i jeszcze rośnie
                        Antek

                        Komentarz


                        • #13
                          to one nie mają mocować na stabi pod kielichem?? czy mają i mimo to trzeba inny
                          http://picasaweb.google.com/ocp.maloslask1
                          była:2006 octavia 1fl 101KM ATD
                          2001 octavia 1fl RS 180KM AUQ
                          JEST
                          megane 3 rs 2.0T niby 250Km a chyba więcej
                          octavia 1FL kombi 1.9TDI 4X4 ATD
                          octavia 2 2.0TDI BKD

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez adi747
                            to one nie mają mocować na stabi pod kielichem?? czy mają i mimo to trzeba inny
                            nie maja
                            jest O1 RS 1.8T XENON
                            była O1 1.9 TDI AGR

                            Komentarz


                            • #15
                              adi747, w RS i innych mocnych 1.8T stabi ma mocowanie do amorka, reszta ma mocowanie do wachacza. Różnią się kształtem i grubością.
                              Black Pearl, Elegance & RS LOOK
                              @ by Tune-up Gdańsk
                              TDI VP++ i jeszcze rośnie
                              Antek

                              Komentarz


                              • #16
                                narazie znalazłem jedne billsteiny i jest napisane pasuje do octavia RS od 2001 roku ale mają czynne tylko pn-pt więc dopiero we wtorek zadzwonie
                                http://picasaweb.google.com/ocp.maloslask1
                                była:2006 octavia 1fl 101KM ATD
                                2001 octavia 1fl RS 180KM AUQ
                                JEST
                                megane 3 rs 2.0T niby 250Km a chyba więcej
                                octavia 1FL kombi 1.9TDI 4X4 ATD
                                octavia 2 2.0TDI BKD

                                Komentarz

                                POWRÓT NA GÓRĘ
                                Pracuję...
                                X