Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Tuning benzynowego RS-a.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Tuning benzynowego RS-a.

    wyczyscilem styki ,,, od kilku dnie jest Ok ,, moze to tylko zbieg okolicznosci :|

  • #2
    Tuning benzynowego RS-a.

    Wiem, że firma Masters jest bardzo dobra we wzmacnianiu diesli, ale czy możecie ją
    z czystym sumieniem polecić do silnika benzynowego?
    Jakiś czas temu ( dawno ) firma zastanawiała się czy nie zrezygnować z silników benzynowych.
    A jakie macie zdanie o Kocar'ze z Poznania?

    Komentarz


    • #3
      Kaszana, a co chcesz zmieniac morzesz uderzyc do vtg lub vtechu

      Komentarz


      • #4
        Vtech trochę daleko.
        Trochę podnieść moment i moc.

        Komentarz


        • #5
          Kaszana, to zapytaj w vtg i unitronicu

          Komentarz


          • #6
            VTG

            Komentarz


            • #7
              Chyba na chwilę obecną tylko Andrzej w Unitronic Chip tuning samochodów Warszawa – Unitronic Poland Chiptuning

              Komentarz


              • #8
                Masters modyfikuje TFSI. Wykres jednego jest chyba na forum tdi-tuning.pl

                Co do VTG, to z tego co kojarze, to jeden z wlascicieli trafil do Mastersa wlasnie dlatego, ze wyslal go do niego GS z VTG.
                Czyli wygladaloby na to, ze oni jeszcze nie robią, ale sam nie wiem...

                W kazdym razie Masters "robi" te silniki.
                TDI 205PS

                Komentarz


                • #9
                  Kaszana, jest kilka firm i kilka opini, ja mam znajomych co mają programy od Unitronica i bardzo sobie chwalą, na naszym forum jest również kilku użytkowników co mają w 1.8T zrobione programy w V-Techu i też są zadowoleni.
                  Życie jest bezwzględne nie lituje się nad nikim...
                  Pokój jego duszy...KRIS 27.09.03
                  BMW serii 3... Radość z jazdy.

                  Komentarz


                  • #10
                    Re: Tuning benzynowego RS-a.

                    Zamieszczone przez Kaszana
                    Wiem, że firma Masters jest bardzo dobra we wzmacnianiu diesli, ale czy możecie ją
                    z czystym sumieniem polecić do silnika benzynowego?
                    Jakiś czas temu ( dawno ) firma zastanawiała się czy nie zrezygnować z silników benzynowych.
                    A jakie macie zdanie o Kocar'ze z Poznania?
                    Ja bym bez watpienia robil w Unitronic. Robilem tam 1.8T i bylo szybko, fachowo i dobrze. U mastersa tez probowalem ale nie wyszlo, pisalem o tym kiedys wiec nie bede powtarzal by nie wzbudzac niepotrzebnych emocji.

                    PS. Ciekawe ile realnie mozna wyciagnac z 2.0 TFSI :?:

                    PS.PS. Ciekawe ile mozna jeszcze wyjac z 2.0TFSI w Leonie CupraR (240km) :twisted: Notabene jego cena w porownaniu do Octy II RS (200) jest MOCNO konkurencyjna - by nie powiedziec bezkonkurencyjna
                    Pozdrawiam
                    perfex

                    Octavia HTP

                    Komentarz


                    • #11
                      Re: Tuning benzynowego RS-a.

                      Zamieszczone przez perfex
                      [

                      PS. Ciekawe ile realnie mozna wyciagnac z 2.0 TFSI :?:

                      PS.PS. Ciekawe ile mozna jeszcze wyjac z 2.0TFSI w Leonie CupraR (240km) :twisted: Notabene jego cena w porownaniu do Octy II RS (200) jest MOCNO konkurencyjna - by nie powiedziec bezkonkurencyjna
                      Rzeczywiście cena Seata jest bardzo konkurencyjna w stosunku do Octavii.
                      Bodajże w ostatnim "Auto Motor i Sport" jest króciutki opis Leona z tym silnikiem.
                      Przynajmniej z tego co piszą ( nie pamiętam już dokładnie szczegółów, a gazetę wyrzuciłem) w silniku są dość poważne różnice w porównaniu z tym 200-konnym.

                      Z innej beczki: wiadomo, o gustach się nie dyskutuje, ale stylistyka Leona BARDZO mi nie odpowiada.

                      Komentarz


                      • #12
                        Rzeczywiście cena Seata jest bardzo konkurencyjna w stosunku do Octavii.
                        Dobrze to okresliles - cena jest konkurencyjna w stosunku do Octavii. Nic poza tym.
                        TDI 205PS

                        Komentarz


                        • #13
                          Masters ma chip w swojej ofercie do tego silnika:

                          http://www.streetracing.pl/forum/vie...=38537&start=0

                          195KM/315Nm :arrow: 236KM/367Nm - jest to mod w aucie ze skrzynią DSG.
                          EGT 780°
                          AFR 11,2
                          Forum Leasing.pl

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez KruPin
                            195KM/315Nm 236KM/367Nm - jest to mod w aucie ze skrzynią DSG.
                            EGT 780°
                            AFR 11,2

                            Jakie są róznice między 2.0 TFSI w O2RS a Seacie ? Chodzi mi o sprzęt silnika.

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez MiKruS
                              Rzeczywiście cena Seata jest bardzo konkurencyjna w stosunku do Octavii.
                              Dobrze to okresliles - cena jest konkurencyjna w stosunku do Octavii. Nic poza tym.
                              no wygląd chyba tez :wink: ......octavia nawet w wypaśnej wersji RS wyglada jak kloc przy Leonie...żeby nie powiedzieć koślawa stodoła :lol: ...ale to tylko moje zdanie... :lol:


                              co do programu pytałbym w Unitronicu

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez
                                no wygląd chyba tez :wink: ......octavia nawet w wypaśnej wersji RS wyglada jak kloc przy Leonie...żeby nie powiedzieć koślawa stodoła :lol:
                                bo to troche inny target rynkowy - wiec i wyglad inny.
                                fakt ze roznica w cenie jest spora bo za cene RS'a mozna miec juz Cupre R - ktorej nie trzeba tuningowac bo ma 240KM i kosztuje okolo 100k pln (opieram sie na artykule w WRC - nie mam przed soba oficjalnych cennikow Seata)
                                nasza droga: www.wpzs.pl

                                Komentarz


                                • #17
                                  Seat Leon Cupra 99900 wg cennika ze strony Error 404 dodatkowo 1990 PLN dopłaty za lakier czarny metalic :diabelski_usmiech czyli 102.000 PLN

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez Bazyli76
                                    Seat Leon Cupra 99900 wg cennika ze strony Error 404 dodatkowo 1990 PLN dopłaty za lakier czarny metalic :diabelski_usmiech czyli 102.000 PLN
                                    Plus dopłata za światła ksenonowe, których Leon w standarcie nie ma, a RS tak.
                                    A co do wyglądu: fakt, Octavia nie jest jakąś pięknością, ale Leon wygląda przy niej
                                    jakoś tak "ciotowato".

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez Kaszana
                                      Octavia nie jest jakąś pięknością, ale Leon wygląda przy niej
                                      jakoś tak "ciotowato".
                                      O2 RS wygląda "powściągliwie" i "stabilnie eocjonalnie".... Mi się to podoba osobiście.

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        po skompletowaniu wyposazenia w Leonie do poziomu RS'a (albo i lepiej) wychodzi 118k pln. Do tego oczywiscie mozna cos wynegocjowac u obu dilerow. Jesli ktos nie potrzebuje ponad 500l bagaznika - a wystarczy mu 360 to nie ma sie co zastanawiac :
                                        zawieszenie,
                                        hamulce,
                                        silnik,
                                        design (subiektywne odczucie)
                                        nasza droga: www.wpzs.pl

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez Kaszana
                                          A co do wyglądu: fakt, Octavia nie jest jakąś pięknością, ale Leon wygląda przy niej
                                          jakoś tak "ciotowato".
                                          ja mam zgoła odmienne odczucia :szeroki_usmiech . Leon wygląda ostro a OII RS wygląda tak dość statecznie.
                                          życie zaczyna się powyżej 4000 rpm

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Jabar1975, Pewny jestes ze heble sa inne, cos jak Golf R32?? Bo to nie jest chyba pakiet Brembo jak w starym, gdzie klocki nie starczaja od przegladu do przegladu, a kosztuja jak 3 komplety do tarcz 312mm
                                            Spritmonitor.de

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              345mm :diabelski_usmiech
                                              nasza droga: www.wpzs.pl

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Zamieszczone przez bezduszny
                                                Jakie są róznice między 2.0 TFSI w O2RS a Seacie ? Chodzi mi o sprzęt silnika.
                                                W Seacie są dwa silniki 2.0tfsi, ale podobno Cupra 240KM ma jakiestam roznice w porownaniu do 200KM - jakie? Nie mam pojecia.
                                                Wiem tylko, ze Audi S3 265KM ma m.in. turbosprezarke K04 z twin-scroll'em i innymi modyfikacjami, ktora w serii laduje 1,2bara (EGT w serii 1050° :shock: ). Softem Niemcy robia 305-310KM, wiec jesli Leon Cupra jest osprzetowo do S3 podobny, to jest to material na tani roadkiller...

                                                Troszke info o S3:
                                                http://www.audi-speed.com/faq/f289/faq.html

                                                Tutaj fragment o roznicach miedzy 265KM, a 200KM (do tłumaczenia):

                                                Änderungen gegenüber dem 200 PS TFSI-Basisaggregat im Audi A3 Sportback, Audi A4 usw.

                                                Neuer BorgWarner K04 Twin-Scroll Turbolader mit grösserem Turbinen- und Verdichterrad
                                                1,2 bar Ladedruck (Serie)
                                                Kolben mit stärkeren Bolzen und Ringen
                                                Verstärkte, neu gelagerte Pleuel
                                                Versteifter Zylinderblock an Hauptlagerstühlen und am Hauptlagerdeckel
                                                Zylinderköpfe aus neuer, hochwarmfesten Aluminium-Silizium Legierung
                                                Steuerzeiten der Auslassnockenwelle und der Hochdruck-Einspritzventile wurden der gestiegenen Leistung angepasst
                                                Hochdruck-Einspritzventile mit grösserem Querschnitt
                                                Geänderter Aluminium-Ladeluftkühler mit erhöhter Netztiefe, mit 10% höherem Wirkungsgrad wie beim Basisaggregat
                                                Forum Leasing.pl

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Zamieszczone przez Mr T.
                                                  Zamieszczone przez Kaszana
                                                  A co do wyglądu: fakt, Octavia nie jest jakąś pięknością, ale Leon wygląda przy niej
                                                  jakoś tak "ciotowato".
                                                  ja mam zgoła odmienne odczucia :szeroki_usmiech . Leon wygląda ostro a OII RS wygląda tak dość statecznie.
                                                  Przecież stateczność jest właśnie zaprzeczeniem ciotowatości.

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X