Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Alufelgi

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #51
    g3rsu, mniejsze o niecałe 4 cm. Najbliższe wymiarem do 195/65R15 to 225/45R17 (różnica -0,2 mm)
    رافال
    Spoty
    Cause freedom is a lonely road
    My O2FL

    Komentarz


    • #52
      rafiki, dzięki
      Nie będę ukrywał ale w tych sprawach to jestem laikiem.
      A to jest duża różnica? Mocno wpłynie to na osiągi i na przekłamania?
      rafiki, a podasz mi jeszcze wymiary najbliższe dla 18?

      Komentarz


      • #53
        g3rsu, 0,2 mm to żadna różnica, ale 4 cm to już trochę 295/30R18 (0,3 mm mniejsze) - ale takie kapcie to nie do wolnossącej 100 konnej benzynki. Pamiętaj też, że przy większym (średnica) kole prędkościomierz będzie mocniej zaniżał, czyli będziesz jechał szybciej niż pokazuje. Co do osiągów to największe znaczenie ma szerokość - opory toczenia.
        رافال
        Spoty
        Cause freedom is a lonely road
        My O2FL

        Komentarz


        • #54
          Zamieszczone przez g3rsu
          ak takie felgi by wyglądały na skodzie
          Felunek całkiem ładny, tylko jeszcze jakie ma ET ??

          g3rsu, rafiki, o czym piszecie, przecież zwiększając rozmiar felgi zmniejszasz wysokość gumy, czyli zakładając prawidłowe opony (zachowując stosowne proporcje), zgodne z homologacją nie będzie żadnych przekłamań itp. (bo został zachowany taki sam obwód koła) W temacie osiągów, cóż nie ma co się oszukiwać, im szersze gumy tym większe zużycia paliwa i gorsze osiągi itp. itd.

          Komentarz


          • #55
            mrfazi, no właśnie zachowując proporcje tylko, że nie ma 17 i 18 idealnych średnicą do 195/65 R15 wiadomo, że przy różnicy 0,2 mm to są przekłamania niezauważalne, ale zakładając takie opony jak w tym ogłoszeniu to już będzie widać
            رافال
            Spoty
            Cause freedom is a lonely road
            My O2FL

            Komentarz


            • #56
              rafiki, do 17-tek powinny być gumy 225/45

              Komentarz


              • #57
                No właśnie dlatego was pytam jakie gumy będą najlepsze żeby zachować obwód bo widzę że ogarniacie :-)
                Co do szerokości to zdaję sobię sprawę co to daje, myślałem że 17 bądź 18 nie będą dużo szersze

                Komentarz


                • #58
                  g3rsu, optymalne 18 masz 10 cm szersze
                  رافال
                  Spoty
                  Cause freedom is a lonely road
                  My O2FL

                  Komentarz


                  • #59
                    No to pójdźmy w drugą stronę
                    Na 17 i 18 jakie należy założyć gumy aby obwód koła był delikatnie większy od standardowych 15?

                    Komentarz


                    • #60
                      g3rsu, 255/40R17 - +1,3 mm, 255/35R18 - +1,2 mm, ale 225/45R17 - -0,2 mm, 295/30R18 - -0,3 mm

                      [ Dodano: Pon 16 Lut, 15 15:56 ]
                      tylko jeśli chodzi o 1.6 myślę, że 225/45R17 będą najlepsze, 255 i 295 będą za szerokie
                      رافال
                      Spoty
                      Cause freedom is a lonely road
                      My O2FL

                      Komentarz


                      • #61
                        rafiki, dzięki za pomoc :-)
                        Teraz wiem za czym się rozglądać na wiosnę.
                        No właśnie byłem bardziej skłonny do 17 bo jednak przy codziennym użytku będzie po prostu bezpieczniej dla samych felg.

                        [ Dodano: Pią 20 Lut, 15 10:18 ]
                        No i pierwsze pytania
                        Jak myślicie, które felgi będą najlepiej pasować?
                        Link
                        Link
                        Link
                        Osobiście jestem najbardziej nastawiony chyba na te z pierwszego linku.
                        A jeszcze takie pytanie, otwór centrujący wszystkie felgi mają ten sam? Czy na to też trzeba uważać przy wyborze

                        Komentarz


                        • #62
                          Z tych 3 to wybrałbym pierwsze, choć sam chcę założyć u siebie z felgi z AUDI nazywane potocznie PARABOLAMI.

                          Życie to nie je..bajka

                          Komentarz


                          • #63
                            lukasz_vip, piękne są :shock:
                            Dasz więcej info o nich? Zgaduję że to są 18 i chyba nie mają rozstawu 5x100 bo wcześniej nie rzuciły mi się w oczy

                            [ Dodano: Pon 23 Lut, 15 17:44 ]
                            Poszukałem trochę to są one od tt, dość rzadkie bo na allegro z oponami jest tylko jedna aukcja z dość wysoką ceną ale z rozstawem 5x112 a wychodziły też chyba z 5x100 ale na allegro brak

                            Komentarz


                            • #64
                              Na tablicy jest kilka ogłoszeń. Jest to 17'' 5x100 więc bez przeróbek podchodzą do O1. Mam foto O1 przed FL na takich felach jak jest zainteresowany.
                              Życie to nie je..bajka

                              Komentarz


                              • #65
                                lukasz_vip, no oczywiście że tak
                                Wal zdjęciami

                                Komentarz


                                • #66
                                  Witam serdecznie, odkopuję temacik ze względu na chęć wyposażenia swojego szkodnika w alusie na lato. Obecnie po kupnie autka mam tylko komplet stalowych, a że sezon się zbliża to chciałbym sprawić mojej 1.6 mały prezent.
                                  Chciałbym spytać na co szczególnie zwracać uwagę przy kupnie felg, nowe czy polować na używki? Czy kierować się czymś więcej niż tylko 5x100 ET 38 ? Oponki mam 195/65/R15. I czy może polecacie jakieś modele (choć, to rzecz gustu) lub sklepy (jak fizyczne, to najlepiej w pomorskim/trójmiasto).

                                  Pozdrawiam serdecznie i z góry dzięki za sugestie/potwierdzenie.

                                  Komentarz


                                  • #67
                                    Witaj Kavalorn. Proponowałbym szukać felg uznanych producentów, unikać tanich wytworów małych chińskich rączek.
                                    Wolałbym sprawdzone w dobrym warsztacie alufelgi używane dobrego producenta, niż nowe no-name. Nawet tańsze.

                                    Komentarz


                                    • #68
                                      A 205/50/17 informacyjne podejscie do OI? Bo planuje zakup Spiderow wlasnie z takim rozmiarem opon

                                      Komentarz


                                      • #69
                                        Uznanych firm tzn? I czy do dyskwalifikuje te wszystkie allegrowe bajery? Nie, żebym chciał z tamtąd zamawiać, ale pytam informacyjnie.
                                        "Okazyjnie" są też vertex'y Link

                                        Komentarz


                                        • #70
                                          Kavalorn, tak jak kolega Voit, pisał, nigdy nie kupuj tanich chińskich felg, koło to jedna z ważniejszych rzeczy w samochodzie, jak nie masz kasy na nowe to kup używane. Ja na lato kupiłem rok temu porządne używki, (były jak nowe) borbety LV5 (siedemnastki) za 1.3 tysia za komplet. Na zimę kupiłem borbety PS7 (szestnastki) za 600zł komplet, z tym że były troszkę porysowane, ale za to idealnie proste i nie naprawiane.

                                          Komentarz


                                          • #71
                                            Chciałbym wyhaczyć coś koło 1,2koła na zakup felg. Właśnie dlatego pytam, gdyż zależy mi na tym, aby nie wtopić kasy w coś, co nie tylko będzie nietrwałe, ale i może po prostu stanowić ryzyko czy obniżyć bezpieczeństwo

                                            Komentarz


                                            • #72
                                              A ja tak trochę z innej beczki, na "ochłodzenie" nastrojów. Po co te wszystkie zabiegi z super felgami? Jeżdżę Octavią już 16 lat. Na początku też mnie trochę kręciło aby zmienić koła na "aluminiowe", jednak z biegiem lat poprostu odpuściłem sobie. Po co marnować kilka tysięcy złotych na coś, o co trzeba bez przerwy dbać, i drżeć czy czasami niema jakiejś tam wżery, czy odprysku, ewentualnie zgięcia/pęknięcia po najeżdzie na krawęznik. Dobre, pełne kołpaki, nie udające szprych rozwiązują estetykę kół stalowych, zawsze są czyste, i dobrze wyglądają. Stalowe koła są wieczne, nie wymagają żadnego zachodu. Łudzenie się, że na aluminiowych są jakieś lepsze osiągi, to tylko złudzenia .

                                              Komentarz


                                              • #73
                                                Osobiście kieruję się zamiłowaniem do własnego samochodu i walorami estetycznymi. W teorii alusie latem odprowadzają też część ciepła od klocków przedłużając ciut ich żywotność. Dla jednych felgi mogą być kłopotliwe w utrzymaniu lub nawet popadają w ruinę (patrząc choćby po okolicznych osiedlach) ale są i tacy, którzy dbanie o autko traktują jako hobby i przyjemnością jest dla nich dbanie o nie Sam aktualnie mam kołpaczki i uważam, że na zimę pozostanę przy stalowych + kołpaki

                                                A wracając do tematu, mam na stalowych ET 38, czy muszę mieć takie samo na Alu? Gdzieś czytałem, że może być trochę mniejsze/większe - ale wolę spytać czy, i jeśli tak, to ile to jest 'trochę'? I czy ktoś poleci jakieś konkretne sprawdzone modele i/lub sklepy?

                                                @mrfazi fajnie wyglądają te czarniutkie bobrety

                                                Komentarz


                                                • #74
                                                  Kavalorn, a dziękuję, miło mi a Czarnuli zwłaszcza
                                                  zerknij na to :wink:
                                                  Link

                                                  Komentarz


                                                  • #75
                                                    Kavalorn, ET nie musi być dokładnie takie samo, ale trzeba je spasować z szerokością i średnicą felgi żeby nie było problemów. W O1 standardowo były felgi 6 i 6,5J z ET 38 (6J) i 42 (6,5J). 403 Forbidden
                                                    رافال
                                                    Spoty
                                                    Cause freedom is a lonely road
                                                    My O2FL

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X