Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Ksenony O2 FL

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] Ksenony O2 FL

    Do mnie dzwonili z firmy Pentor na zlecenie Skody. Badają zadowolenie nowych klientów. Z przyjemnością z panią porozmawiałem :diabelski_usmiech
    Sporo szczegółowych pytań. Ocena ekspozycji w salonie, zaangażowania i wiedzy sprzedawcy, czy była propozycja jazdy próbnej itp itd. Miałem też okazje ocenić terminowość dostawy (2 miesiące opóźnienia :twisted: ) Pytali jaki inny samochód brałem pod uwagę przy zakupie i jakimi samochodami jeździłem wcześniej.
    Rozbawiło mnie troszkę pytanie czy jestem zadowolony z samochodu i czy kupiłbym ponownie skodę. Jakbym po 3 tygodniach i 900km przebiegu nie był zadowolony to bym się załamał.
    Wciąż jestem na etapie "jaki cudny samochód kupiłem" :lol:

  • #2
    [O2] Ksenony O2 FL

    Ostatnio odbyłem nocną wycieczkę i ... światła w O2 FL są do bani lekko mówiąc ...

    Czy jest problem z zamianą ich na kseony ?
    Koszty chyba coś koło 3.000 zł ??
    Pytam, aby sobie oszczędzić czasu jeżeli nie da rady.


    Wtedy proszę o rady jak poprawić oświetlenie ... bo tak jak jest, to proszenie się o poważne kłopoty.

    Komentarz


    • #3
      a może trzeba ustawić je najpierw ewentualnie poczytaj sobie w dziale polecane żarówki

      Komentarz


      • #4
        Albo załóż HID 4300K. W soczewce powinno ładnie świecić i nie powinny oślepiać innych kierowców
        O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

        Komentarz


        • #5
          Żarówki oki, a co z kseonami ?
          Da radę włożyć, czy trzeba było pomyśleć o tym na początku przy kupnie autka ??

          Czy po zamontowaniu HID 4300K nie stracę gwarancji ??

          Komentarz


          • #6
            Napewno da rade dołożyć. Jak założysz HID-y to możesz utracić nawet dowód rejestracyjny

            Komentarz


            • #7
              A czemu? Jak założy 4300K to przecież nawet nie zauważą policmajstry, bo IMO jest to najbardziej zbliżone do zwykłej żarówy i nie powinno być problemów z odbłyśnikiem.
              O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez Set
                Czy po zamontowaniu HID 4300K nie stracę gwarancji ??
                niestety stracisz gwarancję. HID lub inne wynalazki bym sobie w ogóle odpuścił. Dzisiaj na allegro znalazłem ori lampy ksenonowe do OII FL za 1050 zł szt. i prawdę mówiąc też się zastanawiam nad zmianą. nie wiem technicznie co jest jeszcze potrzebne oprócz oryginalnego całego zestawu czy np. trzeba nową instalację ciągnąć? może ktoś będzie wiedział i podpowie.

                [ Dodano: Nie 10 Paź, 10 18:18 ]
                Zamieszczone przez Mihau
                A czemu? Jak założy 4300K to przecież nawet nie zauważą policmajstry, bo IMO jest to najbardziej zbliżone do zwykłej żarówy i nie powinno być problemów z odbłyśnikiem.
                ale podczas wypadku jest pozamiatane( wina kierującego - oślepianie, problem z ubezpieczeniem )

                Seat Leon ST FR by mirek_p11

                Fotki
                Octavia II FL 1.8 TSI by mirek_p11
                Fotki

                Komentarz


                • #9
                  Może być więcej rzeźby, żeby założyć zenony w FL-ce ponieważ są skrętne
                  O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                  Komentarz


                  • #10
                    TUTAJ macie pobieżną listę potrzebnych rzeczy.
                    Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                    Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez kowal 2002
                      TUTAJ macie pobieżną listę potrzebnych rzeczy.
                      dziękuję kowal 2002 za wyczerpującą odpowiedź trochę zabawy jest, ale warto

                      Seat Leon ST FR by mirek_p11

                      Fotki
                      Octavia II FL 1.8 TSI by mirek_p11
                      Fotki

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez mirek_p11
                        warto
                        warto to zamawiać w salonie i po problemie

                        Komentarz


                        • #13
                          zamówione były, ale ostatecznie musiałem zrezygnować z zamówienia auta z fabryki i wybrać samochód z placu a tam niestety ksenonów żaden szkodnik nie posiadał

                          Seat Leon ST FR by mirek_p11

                          Fotki
                          Octavia II FL 1.8 TSI by mirek_p11
                          Fotki

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez Mihau
                            A czemu? Jak założy 4300K to przecież nawet nie zauważą policmajstry, bo IMO jest to najbardziej zbliżone do zwykłej żarówy i nie powinno być problemów z odbłyśnikiem.
                            tu bym dyskutował, jak będzie miał zły humor i słaby utarg to zaufaj mi że przyjrzy się wszystkiemu szczegółowo

                            Komentarz


                            • #15
                              oczywiście masz racje
                              O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                              Komentarz


                              • #16
                                Bez przesady, że nie zauważą różnicy między zwykłą żarówką, a 4300K, bo większość aut na ksenonach ma fabrycznie tą barwę i jakoś widać różnicę.
                                DADRL wyłącz światła - włącz myślenie

                                Komentarz


                                • #17
                                  Set, zacznij od dobrych żarówek. Ja zacząłem od wymiany na lepsze żarówki i na tym poprzestałem. Jadąc ostatnio na wakacje (7h jazdy nocą) stwierdziłem po przyjeździe, że w ogóle nie używałem świateł drogowych, właśnie po zmianie na lepsze bańki Jeżeli to Cię nie przekona to wtedy działaj w kierunku zenonów.
                                  Mój liftback scout

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez bzik13
                                    Set, zacznij od dobrych żarówek. Ja zacząłem od wymiany na lepsze żarówki i na tym poprzestałem. Jadąc ostatnio na wakacje (7h jazdy nocą) stwierdziłem po przyjeździe, że w ogóle nie używałem świateł drogowych, właśnie po zmianie na lepsze bańki Jeżeli to Cię nie przekona to wtedy działaj w kierunku zenonów.
                                    Jakie zarowki zamontowales?
                                    Respect All,Fear No One!

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Ja u siebie zmieniłem żarówki na Philipsa +30% standardowe wykonanie i poprawiły sie świadła bardzo. Jestem zadowolony, a też psioczyłem wcześniej na światła i żałowałem że nie kupiłem ksenonów. Polecam wymianę żarówek i po problemie. Jak te okażą się za słabe to są jeszcze inne wynalazki typu +50% światła więcej ale szybciej się przepalą.

                                      Pozdrawiam
                                      Marcin

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez fan
                                        Zamieszczone przez bzik13
                                        Set, zacznij od dobrych żarówek. Ja zacząłem od wymiany na lepsze żarówki i na tym poprzestałem. Jadąc ostatnio na wakacje (7h jazdy nocą) stwierdziłem po przyjeździe, że w ogóle nie używałem świateł drogowych, właśnie po zmianie na lepsze bańki Jeżeli to Cię nie przekona to wtedy działaj w kierunku zenonów.
                                        Jakie zarowki zamontowales?
                                        Osram Night Breaker (H7). Mają delikatne niebieskawe światło. Zakupu dokonałem w wyniku przewertowania tego postu - polecam żarówki. Całość tej dyskusji podsumowałbym w ten sposób: można zakupić mocniejsze żarówki ale będą działać 3-6 miesięcy, potem się przepalają i wymiana na nowe. Do tego dochodzi możliwość uszkodzenia odbłyśników. Osram Night Breaker to taki złoty środek Jak już wcześniej pisałem: przejechanie 500 km tylko na światłach mijania bez korzystania ze świateł drogowych o czymś świadczy
                                        Właśnie sprawdziłem na alledrogo, teraz można je dostać w wersji plus - dłuższa żywotność.
                                        Mój liftback scout

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Witam Was
                                          Nie chciałem wcześniej zapeszać nt ksenonów ale właśnie doposażyłem swoje autko w instalacje ksenonową. Czyli w pozycjonery, sterownik skrętu, komplet wszystkich wiązek no i lampy ksenonowe.
                                          Dogadałem się w ASO i oni mi to robili. W sumie roboty na 2 dniowki mieli, ehh....ciągnięcie wiązek itp. Ale zrobili to profesjonalnie i wsio działa. Zaczęli w poniedziałek, ale że serwisant miał potem wolne skończyli mi dziś.

                                          Światła się pozycjonują i podczas jazdy skręcają
                                          Lampy i cały nowy kompletny osprzęt załatwiłem od znajomego Czecha.....jakby co info na priv.
                                          POLECAM właśnie taką instalacje.

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            panowie podepne sie pod temat, czy tylko vagiem jest mozliwosc regulacji ksenonów góra/dół? pytam bo po obnizeniu auta o 30mm troche za krótko biją a wczesniej było miodzio.
                                            superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                                            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                            poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Nie wiem jak jest w O2 ale mi koleś na SKP regulował normalnie śrubokrętem. W O2FL też chyba są normalne regulacje Forum - Octavia Club Polska
                                              O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Tego nie wiem ale moge sie dowiedziec jutro....

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Zamieszczone przez akolo
                                                  Światła się pozycjonują i podczas jazdy skręcają
                                                  to że sie pozycjionuja to rozumiem, ale z tego co wiem, to Octavia nie ma skretnych zenonow? ja mam fabrycznie zamontowane, i sie dokladnie pytałem w wielu salonach, skretne sa w superbie.
                                                  czy sie myle?
                                                  [scroll:d077aef450]Moja Czesia 1.6 TDI CR DSG---SPRZEDANA------> Jest Lexus CT200h [/scroll:d077aef450]

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X