Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Ksenony O2 FL

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • andrzej111, jaki koszt u grygy :?:
    kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

    SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

    Komentarz


    • a nowe to superbman
      ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
      ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
      poprzednie modele:
      ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
      ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
      O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

      Komentarz


      • No i niestety ale sterownik AFS nie jest winny opisanym przeze mnie problemom. :evil:
        Po zmianie sterownika na inny egzemplarz i zakodowaniu nic się nie zmieniło. Także pozostaje sprawdzić same lampy i ew. instalację.

        Komentarz


        • Zamieszczone przez LUKI
          andrzej111, jaki koszt u grygy
          Nie wiem ale u grygy wszystko jest tańsze, zderzaki rs, kierownice, BT. Nie spotkałem się żeby ktoś kto jeździ do Czech miał coś taniej niż Martin.
          Sprzedam silikon do pokrywy rozrządu CDAA, CDAB, CCZA - D174003A2 - info na PW

          Komentarz


          • Zamieszczone przez andrzej111
            Zamieszczone przez LUKI
            andrzej111, jaki koszt u grygy
            Nie wiem ale u grygy wszystko jest tańsze, zderzaki rs, kierownice, BT. Nie spotkałem się żeby ktoś kto jeździ do Czech miał coś taniej niż Martin.
            Pisalem do Grygiego i komplet lamp z malutkim przebiegiem 1300zl.
            No i lampy zamowione
            Kondziu

            OCP

            Komentarz


            • Koledzy, czy moglibyście zapodać kawałek schematu lub objaśnienia jak przełożyć kable z 10 pinowej wtyki reflektora halogenowego do 14 pinowej xenona dla O2FL?

              W przypadku tymczasowego braku autopoziomowania jest możliwe wykorzystanie połączeń od ręcznej regulacji zasięgu?

              Komentarz


              • KulfonP,


                Ręczna regulacja jest niemożliwa.
                Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                Komentarz


                • kowal 2002 dziękuję.

                  To będzie mój kolejny mod jak tylko zgromadzę wszystko co trzeba

                  Komentarz


                  • Mam pytanie czy taka wiązka podejdzie do O2 FL?

                    Link

                    Cena rozsądna, tylko mam wrażenie ze jest przeznaczona do xenonów bez doświetlania.

                    Komentarz


                    • wydaje się być OK
                      w O2FL nie ma ksenonów bez doświetlania
                      Pozdrawiam
                      Marcin

                      Komentarz


                      • Koledzy - pytanie z innej beczki ale też ze śledziami :

                        Mam O II FL z fabrycznym xenonem dynamic - chciałbym mieć Bixenon ( jestem już ślepy i często jeżdżę nocą )

                        Czy to tylko kwestia kodowania , czy muszę wymienić lampy i zrobić kodowanie ?

                        Jeśli gdzieś było to sorki ale przeglądam już forum kolejny raz i nie mogę znaleźć jasnej odpowiedzi.
                        Elegance By Skoda

                        Komentarz


                        • W O2 FL nie możesz mieć biksenonu, ponieważ lampa nie ma ruchomej przesłony, więc światła drogowe realizowane są przez żarówki H7.

                          Nie wiem czy wiesz co oznacza bi-ksenon - jest to realizacja funkcji mijania i drogowe przez jeden palnik za pomocą ruchomej przesłony.
                          Pozdrawiam
                          Marcin

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez Enriquez
                            Nie wiem czy wiesz co oznacza bi-ksenon - jest to realizacja funkcji mijania i drogowe przez jeden palnik za pomocą ruchomej przesłony.
                            Dziękuję za jednoznaczną odpowiedz.

                            Wiem doskonale co oznacza bi-xenon , ale wielu producentów ( np: Golf V /Audi A3 /A4) mimo posiadania przesłony w reflektorze xenonowym doświetla drogę standardowa żarówką , stąd moje pytanie.

                            :lol:
                            Elegance By Skoda

                            Komentarz


                            • silver_leon zapodaj dobre żarówki w miejsce długich, np. H1 OSRAM Cool Blue Intense i będzie git, nawet barwa podobna do D1s standard ~4100-4300K.

                              BTW - zakończyłem u siebie moda O2FL z doposażeniem w ori Xenon. Mogę polecić zaopatrywanie się w części do tej modyfikacji na Aliexpress. Włącznie z zaciskarkami pinów jak ktoś nie posiada.
                              - w czujniki poziomowania przód/tył - ten z osłoną z blachy aluminiowej
                              - w nowy sterownik zasięgu 5M0...
                              - w wiązkę od GVI GTI - co prawda kilka kabli trzeba poprzekładać w konektorach a w przelotce 10-14 pin trzeba zmienić jeden przekrój przewodu i jeden przewód dodać ale nie ma problemu z długością kabli, wręcz trzeba skracać. Co ciekawe dostałem od sprzedawcy gratis wiązkę drugiego czujnika poziomowania (standardowo w GVI jest tylko jeden czujnik).
                              Dla zainteresowanych na PW mogę podesłać linki z Aliexpress.

                              Mam tylko jedną wątpliwość - może ktoś się wypowie - co do ustawienia świateł po zakończeniu moda. Otóż zapodałem nastawy podstawowe, obniżyłem nieco światła imbusem bo była noc już i chciałem dojechać na stację diagnostyczną nie waląc po niebie szperaczami, po czym kliknąłem DOne i pojechałem ustawić światła. Serwisant na SKP podniósł je z powrotem do przyrządu i powiedział że jest git. Kręcił tylko jedną śrubą góra-dół, powiedział że zez na boki jest OK. Z tego co sam wyczaiłem do światła mijania są dwie śruby w reflektorze, trzecia jest do długich. Ktoś wie jak powinna wyglądać pełna prawidłowa procedura regulacji xenona?

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez KulfonP
                                Ktoś wie jak powinna wyglądać pełna prawidłowa procedura regulacji xenona?
                                Ja udałem się stacji kontroli pojazdów - robią to za free

                                Komentarz


                                • wsiadasz za kierownicę i robisz nastawy podstawowe w sterowniku
                                  potem od razu reguluje się wiązkę światła na przyrządzie w stacji i tyle
                                  ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                  ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                  poprzednie modele:
                                  ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                  ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                  O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                  Komentarz


                                  • Krzynol,
                                    Od razu regulować to znaczy z laptopem w OBD i uruchomionymi nastawami podstawowymi przed nacisnięciem Done w VCDS czy moge zrobić nastawy podstawowe, kliknąć Done, odpiać kabel i pojechac na stację regulować światła?

                                    Komentarz


                                    • nie, zanim majster się dorwie do regulowania, zrobić nastawy podstawowe, a jak skończy kliknąć DONE.
                                      Nie rozumiem, po co w ogóle jeździć na stację - samemu można wyregulować - stanąć przed ścianą, zmierzyć odległość do soczewki, wynik w metrach zamienić na centymetry (np. 11,53m = 11,53cm) i o tyle ma być niżej punkt odcięcia względem wysokości soczewki. Najprościej to zrobić używając dalmierza laserowego.
                                      Pozdrawiam
                                      Marcin

                                      Komentarz


                                      • Marcin,
                                        Ano dlatego że trudno jest znaleźć ścianę w takiej odległości na idealnie poziomym terenie szczególnie jeśli mieszka się w mieście bez parkingów podziemnych itp.. na stacji za 10zł światła są wyregulowane.

                                        Aczkolwiek skoro mam już wyregulowane na stacji to teraz teoretycznie mogę wjechać na poziomy teren, zrobić jeszcze raz nastawy podstawowe bez ruszania imbusowych pokręteł i też powinno być git co nie?

                                        Komentarz


                                        • KulfonP, te "nastawy podstawowe" w ksenonach to trochę co innego niż Basic Settings np. w Climatronicu.

                                          Ta procedura w ksenonach powoduje ustawienie silniczków w położeniu środkowym ( powiedzmy, że silniczki poziomujące mają 720 możliwych kroków od min <dół> do max<góra> - komp ustawia je w pozycji 360 ) i dodatkowo zapisuje bieżące położenie czujników wysokości na wahaczach przód/tył - uznając je jako zerowe ( środkowe ). Teraz Ty ustawiasz mechanicznie ( przy pomocy śrub regulacyjnych góra-dół i lewo-prawo ) lampy tak, żeby świeciły tam gdzie powinny ( tak ja napisał Enriquez, opadanie wiązki na -1% ). Po wszystkim kończysz procedurę ( Done ) i światła masz ustawione a komp pamięta zapisane ustawienia i traktuje je jako startowe.

                                          Światła można oczywiście ustawić bez tej procedury, ale istnieje niebezpieczeństwo, że np. w chwili, w której robisz regulacje ( bez procedury ) silniczki są ustawione blisko jednego z krańców regulacji, co może spowodować, że po dociążeniu/odciążeniu przodu/tyłu komp będzie próbował podnieść/opuścić lampy i dojdzie do mechanicznego "krańca" zakresu regulacji, choć według zapisanych w sterowniku danych powinien mieć jeszcze zapas. Po to jest ta procedura...

                                          Jeśli masz dobrze ustawione światła i uruchomisz tą procedurę ( ale nie będziesz nic kręcił śrubami ) to nic się w ustawieniach nie zmieni.

                                          Zresztą jeśli chcesz mieć naprawdę dobrze ustawione światła, to trzeba to zrobić "organoleptycznie", na ciemnej prostej drodze; ustawienie na przyrządzie to dla mnie kicha - nigdy nie byłem z tego zadowolony. Poświęcam na takie ustawienie ( na drodze ) ok. 30-45 minut, ale światła świecą idealnie tak jak powinny.
                                          Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                                          Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                                          Komentarz


                                          • Koledzy, powiedzcie tak szczerze - czy jesteście zadowoleni z jakości oświetlenia drogi po dołożeniu zenonów? Nie mam tutaj na myśli funkcji skrętnych soczewek ale jakości oświetlenia drogi.
                                            Czy w porównaniu do markowych żarówek klasy premium, jest jakaś porażająca różnica, która uzasadniałaby wydanie ok 2.5kzł na założenie zenonów?

                                            Skąd takie pytanie - poobserwowałem sobie ostatnio światła jakie mają samochody spod znaku zielonej kury. Ostatnio miałem okazję jechać w nocy za OIII. Po wjechaniu na dwupasmowy odcinek drogi baaardzo spokojnie rozpocząłem manewr wyprzedzania i przyznam szczerze - zwykłe światła w moim służbowym yeti były porównywalne do zenonów tej octavii. Podobne wrażenie odniosłem przy porównaniu swoich świeczek z zenonami superb II i III. Niestety nie miałem okazji przyobserwować w nocy zenonów OII FL. Jakoś mało tych samochodów jeździ z ksenonami.

                                            Komentarz


                                            • kadmar, Miałem O1 i O2 do każdej dokładałem xenony i nie żałowałem tego

                                              W deszczu Twoje lampy nie świecą a xenon tak
                                              Była O1 130/280 powered by turbodiesel.pl

                                              Była O2 143/305 powered by turbodiesel.pl

                                              Jest O1 1.6 BFQ

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez kadmar
                                                czy jesteście zadowoleni z jakości oświetlenia drogi po dołożeniu zenonów
                                                Osobiście sobie chwalę tego moda i uważam za najlepszy jaki zrobiłem, różnica w świeceniu jest znaczna.
                                                Zamieszczone przez kadmar
                                                zwykłe światła w moim służbowym yeti były porównywalne do zenonów tej octavii
                                                Proponuję przejażdżkę autem z i bez "zenonów", dopiero wtedy zobaczysz różnicę.
                                                Zamieszczone przez kadmar
                                                Nie mam tutaj na myśli funkcji skrętnych soczewek
                                                A to już jest wisienka na torcie, fajna sprawa, bardzo poprawia widoczność łukach.
                                                Zamieszczone przez kadmar
                                                wydanie ok 2.5kzł na założenie zenonów
                                                Myślę, że jeśli startujesz do moda (w ori wykonaniu) od zera to raczej nie masz szans zmieścić w tej kwocie. Troszkę gratów trzeba kupić, chyba, że sam wykonasz montaż całości na aucie to może dasz radę. Co innego jak konfigurujesz nowe autko. Generalnie polecam i trzymam kciuki

                                                Komentarz


                                                • Ja sobie nie wyobrażam kolejnego auta bez ksenonów, choć są takie auta (np. stare Vito) gdzie oświetlenie standardowe jest po prostu wystarczające. Nie mniej jednak w przypadku O2FL jest to przepaść. Jak nie wierzysz - załóż sobie na chwilę jakieś HIDy - poczujesz różnicę.
                                                  Pozdrawiam
                                                  Marcin

                                                  Komentarz


                                                  • Panowie wyjaśnijcie mi jedną rzecz - dlaczego na rynku wtórnym jest mnóstwo lamp i sterowników AFS, a prawie wcale czujników poziomu (oczywiście mam na myśli Oct II FL) :?:

                                                    Planuje zrobić sobie moda, lampy już mam, ale odpowiednich czujników za choinkę nie mogę znaleźć

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X