Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

O2 FL Mint- montaz halogenow.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #76
    Wojtenio, Nie ma różnicy czy kodowanie ze sterownika czy moje kodowanie przepisane ze starego modułu. W obu przypadkach nie działa centralka

    Komentarz


    • #77
      Sprawdź czy masz te piny w nowym sterowniku , są to piny odpowiedzialne za działanie centralnego w MINT-ach

      Wtyczka A:
      30, 38, 40, 41, 48, 49

      Wtyczka B:
      7, 8, 26, 27

      Komentarz


      • #78
        Witam, sprawdź jeszcze to kodowanie jest z mojego auta:
        40000AB8A00508B040100080110081E4430000AE524D89605C 8440000040
        Bordnetz 1K0 937 087 R

        Komentarz


        • #79
          jasiek2905, Ok super, to już mam 2 na test ,
          Wojtenio, Moduł posiada wszystkie piny, zgodnie z tutorialem Enriquez , tylko brakuje w kostce A: 7,8 ale są w C:48,49 - ale one odpowiadają za dzienne

          Komentarz


          • #80
            Czyli powinno być wszystko OK , a co się dzieje jak wklejasz swoje stare kodowanie do nowego sterownika normalnie przyjmuje i akceptuje je ? , bo powinno wszystko chodzić na twoim kodowaniu .

            Komentarz


            • #81
              Wojtenio, Tak bez problemu przyjmuje kod i zapisuje.
              Jak będę w domu to podeśle jeszcze 2 błędy które się pojawiły, ale to chyba związane ze światłami, więc raczej nie powinny mieć wpływu.
              Zauważyłem również że jak zamknąłem samochód poprzez kluczyk nie zadziałały kierunki, drzwi kierowcy zostały zamknięte (reszta otwarta), następnie otworzyłem poprzez kluczyk kierunki się zapaliły i słyszałem jakby centralny się uruchamiał we wszystkich drzwiach.

              Komentarz


              • #82
                kristofer55, pzałożeniu nowego modułu w adaptacjach wybierz kanał 00 - to jest reset wartości fabrycznych
                ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                poprzednie modele:
                ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                Komentarz


                • #83
                  kristofer55, udało Ci się w końcu uruchomić ustrojstwo na 87K ?

                  Komentarz


                  • #84
                    iFi, wczoraj nie miałem czasu żeby wymienić na nowy moduł, jutro będę próbować lub w sobotę więc na pewno dam znać jak przebiegła adaptacja.

                    Komentarz


                    • #85
                      No bo ja właśnie mam w rękach 87K i muszę go w sobotę wsadzić, żeby sprawdzić czy działa... Także jestem bardzo ciekaw jakie będą Twoje rezultaty. Czekam na jakieś info. Swoje także na pewno wrzucę w tym temacie.

                      Komentarz


                      • #86
                        iFi, jak czytałeś wyżej posty to miałem/mam problemy z zamkiem centralnym w nowym module, więc jak podłączysz to sprawdź w pierwszej kolejności czy samochód się zamyka, bo to raczej bardzo ważna funkcja .

                        Komentarz


                        • #87
                          Właściwie to chyba tylko o to wszystko się rozbija w Mintach... Ja mam zdalne sterowanie centralnego. Zobaczymy - trzymam kciuki za Ciebie i jak tylko coś uda mi się zaobserwować u siebie wrzucę jakieś info.

                          Komentarz


                          • #88
                            iFi, A co za problem zrobić to na szybko w aucie , nie musisz wypinać swojego modułu z samochodu tylko odpiąć wtyczki i podpiąć do nowego modułu kodowanko ,adaptacja pilotów i już wszystko wiesz , jak tak u siebie zrobiłem jak miałem wcześniej moduł a nie miałem instalacji do halogenów .
                            Ściągasz tylko tą piankową osłonę nad pedałami i już masz dostęp do sterownika .
                            Pamiętaj o kluczyku by nie było go w stacyjce .Co do reszty to już było opisane to wyżej , a jak sprawdzisz i nie będziesz chciał jeździć na nowym sterowniku to tylko wpinasz wtyczki z powrotem do starego i kasujesz błędy .
                            Operacja z kodowaniem i podpięciem max 10 minut .

                            Komentarz


                            • #89
                              Wojtenio, jeśli znajdę owe 10 min kiedy na dworze jest jeszcze jasno to na pewno spróbuję. Najbliższy możliwy termin - sobota

                              [ Dodano: Pią 15 Lut, 13 13:26 ]
                              No więc siedzę właśnie w samochodzie.

                              Póki co tył nie działa

                              Pojawił się tylko błąd:

                              Address 09: Cent. Elect. Labels: 1K0-937-08x-09.clb
                              Control Module Part Number: 1K0 937 087 K HW: 1K0 937 087 K
                              Component and/or Version: BCM PQ35 H+ 103 0615
                              Software Coding: 46000AB8A00508B040100084110000A4430000AE524D896037 C440000040

                              1 Fault Found:

                              02195 - Dimmer Switch Instrument Panel & Switch Lighting (E20)
                              002 - Lower Limit Exceeded
                              Freeze Frame:
                              Fault Status: 01100010
                              Fault Priority: 5
                              Fault Frequency: 1
                              Reset counter: 117
                              Mileage: 32070 km
                              Time Indication: 0
                              Date: 2012.14.28
                              Time: 13:11:18

                              Freeze Frame:
                              Term 15 On
                              Voltage: 11.75 V
                              ON
                              ON
                              Term 50 Off
                              OFF
                              OFF



                              ale rozumiem, że chodzi o regulacje podświetlenia deski rozdzielczej więc to jakiś pikuś jedynie...

                              Komentarz


                              • #90
                                Tu znalazłem moduł z końcówką P.
                                Piny odpowiednie ma, więc można moim zdaniem kupować:

                                Link
                                Pozdrawiam
                                Marcin

                                Komentarz


                                • #91
                                  iFi, jednak nie działa tył w tym module ? :> To dziwne, przecież moduł posiada wszystkie wymagane piny... oprócz w kostce: A: 7.8.
                                  Ja dzisiaj będę weryfikował jak będzie u mnie z tym samym modułem.

                                  Komentarz


                                  • #92
                                    No, nie działa... Alarm się uzbraja... jak nacisnę otwórz no to wyłącza alarm, słychać kliknięcie centralnego ale nie działa zamykanie...

                                    Otwieranie bagażnika z pilota też działa...

                                    Kupiłem ten 087P co podał Enriquez, zobaczymy jak przyjdzie co z niego będzie... Najwyżej będę miał zapas BCMów :evil:

                                    Komentarz


                                    • #93
                                      To dziwne:
                                      Link
                                      "Witam , przedmiotem aukcji jest , ORYGINALNY sterownik/moduł komfortu o numerze 1K0 937 087 K (jest to nowsza wersja sterowników E/H ICH ODPOWIEDNIK - posiada PIN-y odpowiedzialne za sterowanie centralnym zamkiem drzwi tylnych w autach MINT/Classic!!!) umożliwiający między innymi podłączenie halogenów z funkcją jazdy dziennej do Skody Octavii 2 ( Octavia II ) po liftingu 2008>"

                                      Dzisiaj weryfikuje u siebie, jak coś to zwrócę

                                      Komentarz


                                      • #94
                                        Koledzy kristofer55 i iFi , a możecie podać jakie mieliście sterowniki w oryginale ?.

                                        Komentarz


                                        • #95
                                          Stary modul to 085 D, przed chwila bylem i kolejny raz próbuje zakodować zamykanie centralnego i niestety nie działa... ;/

                                          Resetowanie ustawień w adaptacji 00 nie pomaga, próbowałem po innych kodowaniach które wcześniej był podawane i cały czas jest to samo ;/. Po prostu zamykanie drzwi nie działa, nawet wewnątrz samochodu poprzez przycisk.
                                          Idę dalej kombinować może coś mi się uda

                                          Komentarz


                                          • #96
                                            kristofer55, Sprawdzałeś moje kodowanie ?

                                            Komentarz


                                            • #97
                                              Czyli K nie działa? Może być tak, że pomimo istnienia pinów odpowiedzialnych za tylne drzwi - soft tego nie obsługuje
                                              Ja bym musiał ten samochód w rękach mieć...
                                              bo to kodowanie co podałem to jest do H i na pewno działa
                                              ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                              ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                              poprzednie modele:
                                              ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                              ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                              O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                              Komentarz


                                              • #98
                                                Według ETKI zamiennikiem 085D jest 87H ale jest już potwierdzenie na tym forum że kolega mający sterownik 85 bez litery zastosował 87AB i też działa a ETKA dla niego typowała 87H .
                                                Coś mi się wydaje że tylko te sterowniki z typu uniwersalnego będą działały w mintach :

                                                1K0 937 087 H
                                                1K0 937 087 AB
                                                1K0 937 087 P
                                                No i ten sprawdzony 1K0 937 086G .

                                                Komentarz


                                                • #99
                                                  Sprawdź jeszcze piny we wtyczce B pin 49 i 52 jest to zacisk 31(minus) Bo może trzeba je zamienić. W Bordnetz 087 R jest na pinie 52

                                                  Komentarz


                                                  • U siebie miałem 85L a ETKA typowała 87AB , a zastosowałem 86J i działa super , a zamiennym dla niego według ETKI jest 87P

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X