Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2FL] Line Assist + Light Assist + Sign Assist Montaż i Wiedza

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Niestety nie tylko 3q współpracuje zarówno z RNS jak i z Mib jak masz zakładać kamerę 3aa nie wiem czy nie będzie lepsze rozwiązanie jak założysz 3q0 między obiema kamerami jest przepaść oczywiście na korzyść tej drugiej kamery

    Wysłane z MI 10 pro przy użyciu Tapatalka


    Ostatnio edytowany przez loko34; 16738.

    Komentarz


    • Na korzyść 3q0?. Patrząc po różnych forach to 3aa działa od kopa i zawsze bez błędów. Z 3q0 raczej ludzie mieli problemy. Ale też może być tak, że czegoś jeszcze nie doczytałem.
      Kamerę chciał bym zamontować pod czujnikiem deszczu. W razie czego to adaptację/kalibrację ogarnę VCDSem albo VASem?

      Komentarz


      • 3q0 = sto pro kalibracja ODIS-em. Kamera 3aa dużo wybacza i przewaznie nie trzeba jej kalibrować, 3q0 jak lekko zauwazy ze jest w innym miejscu trzeba ją kalibrować programem odis do tego trzeba sobie wydrokować szablon.

        Komentarz


        • W 3Q0 kalibrację statyczna robi sie na początku a potem już idzie dynamiczna i tak jak piszesz jak sie rozjedzie dynamiczna to trzeba ją kalibrować lub wystarczy zresetować dynamiczną i na nowo zaczyna "zbierać " dane do dynamicznej i nie potrzeba tablicy )))
          ByŁ Leonsio 1.8T 200 km. Jest Szkodnik 140km

          Komentarz


          • W innych kamerach (3AA) też można kasować dynamiczną? W jaki sposób to zrobić, żeby nie popsuć?
            Zmieniłem kamerę 3C0 (Passat B6/Passat CC) wraz z mocowaniem na tą z Passata B7 (3AA) ale zanim zrobię kalibrację chciałbym ją zresetować ale nie chcę przedobrzyć.

            Komentarz


            • Witam, jestem pod wrażeniem walk z szybą. Jestem przed wymianą szyby przedniej i mam prośbę o udzielenie info na jaką wymienić. Po przeczytaniu tematu skłaniam się nad kupnem zwykłej bez czujnika bo moim zdaniem różnica jest tylko w cenie szyby.
              Octavia sedan L&K

              Komentarz


              • 403 — Доступ запрещён

                Tutaj jest post jak ktos zaktualizował 654D na 654E (audi Q3) ponoc line assist stara sie bardziej trzymac srodka pasa troche jak 3q0. Ktos chetny zeby wgrac ?

                Komentarz


                • A masz softa?
                  Software dla "E" nie jest nigdzie dostępny, poza tym nic nie piszą o parametrach a ostatnio się dowiedziałem, że kamery 3AA podpobni jak 3Q0 również posiadają parametryzację i pewnie te dla 3AA_D nie podejdą do 3AA_E.
                  Do tego dochodzi (o ile mnie pamięć nie myli) możliwość pracy Sign Assist bez RNS.

                  Soft 3AA_E od drsedoy'a jest zmodyfikowany w jakiś jemu znany sposób.

                  Najtańsza obecnie kamera 3AA980654E jaką znalazłem to ponad 400 PLN. Przy tej cenie to już wolę 3Q0, bo wersję 3AA_E też by było trzeba kalibrować.
                  Ostatnio edytowany przez radekrp90; 35891.

                  Komentarz


                  • Właśnie softa szukam, ale bez skutecznie we wszystkich pobranych zbiorach plików jest tylko 654D, napisałem do ludzi na drive2 którzy taki plik posiadają ale narazie bez odzewu.

                    Ten zmodyfikowany tez bym mogł wgrać, mam jedną kamere na smieci która ma stały błąd komponentu nie do skasowania działa Fla oraz sign bez lane assist.
                    No nic narazie szukam.

                    Jeden typek na drive2 pisał ze wgrał "E" i nie musiał kalibrować wszystko zostało.

                    Komentarz


                    • To jak Ci który wyślę to daj znać (mi się nie udało uzyskać żadnego info). Na dniach dostanę interfejs, tablice mam więc mogę spróbować.
                      Ostatnio edytowany przez radekrp90; 35891.

                      Komentarz


                      • Witam, proszę o podpowiedź bo jestem w trakcie kompletowania części. Czy magiel 1K0909144M wystarczy czy proponujecie inne (jakie macie i działają). Podobno ten magiel już ma wbudowany czujnik kąta skrętu i czy nie koliduje to z tym w kierownicy. Pompę ABS mam 1K0907379BL i to pewnie wystarczy. Zamierzam założyć kamerkę do modów jak w temacie oraz PLA2.0
                        Octavia sedan L&K

                        Komentarz


                        • maszynistapawel taki magiel wystarczy, ja mam 1K0 909 144 R ale ten z indeksem M da się przeflashować na R. Co do czujnika kąta skrętu to nie będzie problemu, bo możesz wyłączyć ten w maglu.
                          Na VCP pojawiły się pliki z parametrami do kamer 3Q0 wydłużające czas jazdy na lane assist z 15 sekund do 60 sekund. Ciekawa sprawa, trzeba będzie sprawdzić. Do tej pory miałem wsad od Tiguana i nie bardzo mi to wszystko działało. Nawet przy kalibracji trzeba było dodać po centymetrze na koło żeby się w ogóle kalibracja powiodła. W przeciwnym wypadku wołało, że wysokość umiejscowienia kamery poza zakresem.

                          Aktualne zużycie paliwa

                          Komentarz


                          • Ja w mojej Octavi robiłem kalibarcję pod passat CC 2016r i nic nie trzeba było dodawać ładnie przyjęło wszystkie wartości dla kół.
                            Dataset też mam od passaa i ładnie działa trzyma auto w pasach.
                            ByŁ Leonsio 1.8T 200 km. Jest Szkodnik 140km

                            Komentarz


                            • Ja niestety utknąłem na kodowaniu pompy ABS-u. Kodowanie pompy 1K0907379CC pokazuje same zera i za groma nic innego nie przyjmuje. Jaki vin należy podać w kodowaniu? Ten od sterownika silnika czy zegarów bo to były 2 różne auta kiedyś? Chyba że przesadziłem z pompą i jest za nowa.
                              Octavia sedan L&K

                              Komentarz


                              • Witam. Panowie potrzebowałbym szablonu na szybę pod kamerkę 3Q0. Gdzieś mi wcieło mój szablona musze zrobić poprawkę bo podkład zaczął odpadać i pewnie za niedługo odpadnie kamerka.
                                Jak by ktoś podesłał na [email protected] to będę wdzięczny
                                ByŁ Leonsio 1.8T 200 km. Jest Szkodnik 140km

                                Komentarz

                                POWRÓT NA GÓRĘ
                                Pracuję...
                                X