Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Przelacznik swiatel auto

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Przelacznik swiatel auto

    Jest wiele podobnych tematow ale nie znalazlem konkretnej odpowiedzi. Posiadam w aucie czujnik zmierchu/deszczu. Chce wymienic wlacznik na ten z auto, uruchomilem juz LH/CH przez obd11 i odpalilem w MD. Ale dziala tylko LH(po strzeleniu dlugimi przy wysiadaniu). Czy jak wymienie wlacznik to musze cos jeszcze robic? Wlacznik ori

  • #2
    Zamieszczone przez Mak_Ar Zobacz wpis
    Ale dziala tylko LH(po strzeleniu dlugimi przy wysiadaniu).
    To co opisujesz to jest CH czyli Coming Home w trybie manualnym. Jeżeli masz czujnik zmierzchu to powinieneś mieć zakodowane działanie w automacie.

    Czyli Bajt 12 Bit 2 powinien być odptaszkowany..

    Możesz sprawdzić też ustawienia CH/LH w adaptacjach..
    Ostatnio edytowany przez georgg; 28340.
    SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
    ​​​
    Grzegorz

    Moja Ambitna Czarnula

    Komentarz


    • #3
      jak masz RLS, a nie masz włącznika auto to jest szansa, że włącznik podejdzie P&P
      w przypadku innym musisz dołożyć przewód między włącznikiem a BCM'em
      ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
      ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
      poprzednie modele:
      ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
      ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
      O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez Mak_Ar Zobacz wpis
        Jest wiele podobnych tematow ale nie znalazlem konkretnej odpowiedzi. Posiadam w aucie czujnik zmierchu/deszczu. Chce wymienic wlacznik na ten z auto, uruchomilem juz LH/CH przez obd11 i odpalilem w MD. Ale dziala tylko LH(po strzeleniu dlugimi przy wysiadaniu). Czy jak wymienie wlacznik to musze cos jeszcze robic? Wlacznik ori
        Temat był już opisywany (sam wklejałem nawet filmik z youtube) - ale jest problem z wyszukiwarką na forum więc rzeczywiście mogłeś nie znaleźć.

        Tak jak koledzy powyżej już pisali, jeżeli masz czujnik zmierzchu/deszczu pod lusterkiem a fabrycznie nie było włącznika świateł auto - to na 99% masz już pełną instalację do włącznika pociągniętą.
        Dokładałem włącznik auto znajomym w ich Octavkach z takim wyposażeniem i zawsze wszystkie przewody już były.
        Kolejność
        1. Wyciągnij włącznik świateł i sprawdź czy kostce wiązki od włącznika masz obsadzone wszystkie piny, jeżeli masz wszystkie piny zajęte (powinno być 10 przewodów, a na 99% tak będzie) to sprawa prosta - wkładasz włącznik auto i to koniec zmian w hardware
        2. Kodowanie - nie wiem jak jto się robi w OBD11 (używam VCDS) - ale musisz zakodować RLS (jest jako subpart modułu centralnej elektryki 09) no i sam moduł 09
        3 Dopiero jak zakodujesz, że masz czujnik zmierzchu to możesz zacząć ustawiać funkcje komfortowe CH, LH, itp


        Komentarz


        • #5
          Wlacze dalej, zmienilem przelacznik na ten z auto(ori) mam 10 przewodow podpietych we wtyczce sprawdzilem to co pisaliscie, wszystko wyglada na ustawione,,co moge jeszcze sprawdzic?Screenshot_2021-09-30-12-43-08-911_com.voltasit.obdeleven.jpg

          Komentarz


          • #6
            Tu jeszcze bajt 21
            Ostatnio edytowany przez Mak_Ar; 9994159.

            Komentarz


            • #7
              Screen
              Załączone pliki

              Komentarz


              • #8
                Swiatla nie zmieniaja sie automatucznie, przy ustawieniu na Auto,czyli cos jeszcze mam nie odpalone

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez Mak_Ar Zobacz wpis
                  Swiatla nie zmieniaja sie automatucznie, przy ustawieniu na Auto,czyli cos jeszcze mam nie odpalone
                  To jeszcze zaptaszkuj w module 09
                  LC 17,4

                  Komentarz

                  POWRÓT NA GÓRĘ
                  Pracuję...
                  X