Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Moduł bluetooth

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Moduł bluetooth

    Cześć, w swoim golfie 6 posiadam radio RNS-310 (w skodzie zdaje się odpowiednik to amundsen). Ostatnio doposażyłem je w zewnętrzny moduł bluetooth 3C8 357 730B (oryginalny został wyciągnięty z auta zanim je kupiłem). Problem jest taki - nie mogę z kierownicy przełączać utworów streamowanych przez BT, nie wyświetlają się ich tytuły na radiu ani wyświetlaczu między białymi zegarami. Przełączanie działa na każdym innym źródle mediów - karta SD, CD, stacje radiowe. Telefon przez bluetooth działa poprawnie. Wyczytałem na innym forum, że radio RNS-310 nie ogarnia tych funkcji, że potrzebny jest wyższy model. Tu moje pytania:

    - czy w radiu RNS 315 z zewnętrznym modułem BT będzie działać to sterowanie ? czy tylko rns315 z wbudowanym bt ? (występowały oba warianty)

    - na nawigacji mi nie zależy więc rozważyłbym nawet rcd510 - czy tu też były wersje z wbudowanym/zewnętrznym modułem BT ? czy będzie działać sterowanie?

    - podobnie rns510 - czy były obie wersje ? Zasadniczo zależy mi na sterowaniu z kierownicy niż wyświetlaniu tytułów, ale podejrzewam że jedno idzie w parze z drugim. Zadałem dużo pytań ale sami rozumiecie że niuansów jest dużo a nie chciałbym kolejny raz przestrzelić w temacie. Będę wdzięczny za wskazówki.
    na masce kura, pod maską bocian

  • #2
    Pytanie czy to kwestia radia czy niskiego modułu BT. Musiałbyś poszukać info jakie protokoły wspiera ten twój moduł, bo z tego co się orientowałem nie każdy BT wspierał możliwość sterowania źródłem dźwięku i przesył informacji (nazwy utworu).

    Komentarz


    • #3
      Według rozpiski na "ross tech wiki" moduł w wersji B obsługuje pożądane przeze mnie funkcje tak samo jak wyższe. Wersje D i E mają dodatkowo wifi które mnie nie interesuje. Też myślałem że to kwestia modułu, nie mam innego pod ręką na podłożenie - chyba że jest tu ktoś z Poznania i moglibyśmy na chwilę podłożyć. Na innym forum pojawił się głos że to kwestia radia, ale póki co nikt nie odpowiedział na zadane przeze mnie wyżej pytania
      na masce kura, pod maską bocian

      Komentarz


      • #4
        a może to kwestia telefonu?
        ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
        ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
        poprzednie modele:
        ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
        ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
        O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

        Komentarz


        • #5
          Rozumiem, że chodzi o moduł 3C8 035 730B. Poszukaj, czy w module jest coś o DDP/BAP. Jeśli tak, to przekoduj na BAP. Nie pamiętam jak wyglądało kodowanie tego modułu. Jak masz jak, to wstaw screeny poszczególnych bajtów kodowania BT o Radia.
          Aktualne zużycie paliwa

          Komentarz


          • #6
            krzynol raczej nie kwestia telefonu - jak miałem kilka dni założonego chińskie radio z androidem to działało to poprawnie

            majonezz oczywiście literówka dzięki za czujność. Screenów z vcds nie mam, ma tylko wydruk, może coś to da:

            Address 77: Telephone (J412) Labels:| 3C8-035-730-A.clb
            Part No SW: 3C8 035 730 B HW: 3C8 035 730 B
            Component: Telefon 011 0723
            Revision: -------- Serial number: 35909603159816
            Coding: 020000000100000000000001
            Shop #: WSC 01324 020 00200
            ASAM Dataset: EV_UHVPremi A02003
            ROD: EV_UHVPremi_A02.rod
            VCID: 2208E6FE35C5289977-8076
            na masce kura, pod maską bocian

            Komentarz


            • #7
              Cześć! Podbiję temat. Mam Octavię II FL z 2009 r., radio Columbus RNS-510. Ostatnio wymieniłem moduł bluetooth z 5N0035730A na taki z obsługą HFP i audio Bluetooth A2DP czyli 3C8035730A.

              W związku z tym mam dwa pytania:
              - co trzeba zrobić żeby podczas odtwarzania muzyki grały obydwa kanały? Obecnie gra tylko prawy.
              - zegary wyświetlają kwadraciki zamiast ikonek od zasięgu, baterii itp. Czy to jest kwestia ich przeflashowania czy trzeba je wymienić na nowsze?

              Będę bardzo wdzięczny za pomoc
              Ostatnio edytowany przez kalisz; 46888.

              Komentarz


              • #8
                Moduł 3C8 035 730 B nie obsługuje wyświetlania nazw utworów na radiu i sterownia przerzucania utworami z radia i kierownicy po BT. Dopiero moduł od literki "C" to ogarnia, mówię ze swojego doświadczenia, użytkowałem oba.

                Aby grały obydwa kanały podczas streamingu muzyki z BT należy dołożyć jeden kabelek pomiędzy modułem BT a radiem, fabrycznie w takim samochodzie był inny moduł, który w ogóle nie obsługiwał streamingu muzyki.

                Co do wyświetlania kwadracików w zegarach to za stary soft w zegarach, choć może i same zegary może są za stare i może się nie dać zmienić na nowszy soft.

                Komentarz


                • #9
                  Forum upada. Masakra

                  Komentarz


                  • #10
                    tak, są dwa przewody (masa i sygnał L) dla dzwięku mono z telefonu, trzeba jeden kanał dosztukować
                    i też tak w 2009 były raczej za słabo softowe liczniki pod taki highendowy moduł
                    ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                    ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                    poprzednie modele:
                    ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                    ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                    O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                    Komentarz


                    • #11
                      krzynol dzięki za odpowiedź. W takim razie biorę się za poszukiwanie odpowiedniej wiązki do modułu, może uda znaleźć się gotową i nie będzie trzeba nic dosztukowywać.

                      Licznik spróbuję zaktualizować do najnowszego softu zobaczymy czy to coś da, jak nie to będzie wiadomo, że to kwestia sprzętowa.

                      Postaram się informować o postępie na bieżąco

                      greg44 dobrze wiedzieć, że moduł od literki C obsługuje tytuły i przewijanie po BT. Teraz się wezmę za poszukiwanie tego modułu. Dzięki z info

                      Dla potomnych dodam, że moduł 5N0035730D także nie obsługuje sterowania i tytułów po BT.

                      Tak w ogóle te wszystkie moduły 3C8 ... A/B/C i moduł 5N0 D mają to samo oznaczenie Novero HT-4. Jestem ciekawy czy dałoby się np. wgrać do A soft od C i mielibyśmy to samo ¯\_(ツ)_/¯

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez greg44 Zobacz wpis
                        Moduł 3C8 035 730 B nie obsługuje wyświetlania nazw utworów na radiu i sterownia przerzucania utworami z radia i kierownicy po BT. Dopiero moduł od literki "C" to ogarnia, mówię ze swojego doświadczenia, użytkowałem oba.
                        greg44 a orientujesz się czy na RNS-310 to też jest tylko kwestia wersji modułu ? pytam bo znalazłem głos że musi być minimum RNS-315
                        na masce kura, pod maską bocian

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez ufolsky Zobacz wpis
                          czy na RNS-310 to też jest tylko kwestia wersji modułu ?
                          Powiem szczerze, że nie wiem. RNS-310 jest ubogi w funkcje i aktualizacje, nie wiem jakie BT obsługuje. Za to RNS-315 z wbudowanym BT to już inna bajka i pod kątem funkcjonalności to nie wiem czy nie przebija RNS-510, ale to tylko moje zdanie.

                          Komentarz


                          • #14
                            Kontynuując swój problem - zakupiłem RNS-315 z wbudowanym bluetooth i teraz sterowanie utworami przez BT działa, tak samo jak wyświetlanie tytułów na radiu/MFA. Pojawił się za to inny problem: w przypadku RNS-310 fabryczny mikrofon był wpięty do zewnętrznego modułu BT (tego pod siedzeniem) i po upgrade radia i wypięciu modułu mikrofon przestał działać. Winna jest zapewne pinologia na złączu/wiązce. Pytanie czy ktoś wie co dokładnie należy przepiąć (lub ma na to inny sposób) ? Jedyne co znalazłem to film na yt naszego południowego sąsiada, ale nie ma tam wszystkich informacji Czy zamiast się bawić w przepinanie należy zakupić mikrofon wpinany bezpośrednio do radia i podmienić go w podsufitce ?
                            Ostatnio edytowany przez ufolsky; 34761.
                            na masce kura, pod maską bocian

                            Komentarz


                            • #15
                              Wg. mnie wystarczy dwa kabelki z radia dociągnąć do modułu BT i połączyć z wyciągniętymi z wtyczki modułu przewodami mikrofonu. Piny 11 i 12. Jak się nie mylę.
                              Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                              Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                              Komentarz


                              • #16
                                Dzięki za podpowiedź, sprawa rozwiązana. Co prawda auto to Golf 6 ale zostawiam dla potomnych:

                                Krok 1. Prace w obrębie zielonego złącza z tylu radia
                                - przewód z pinu 6 przepiąć na pin 1 (u mnie to był żółty)
                                - przewód z pinu 12 przepiąć na pin 7 (u mnie to był niebieski)

                                Krok 2. Prace w obrębie złącza pod fotelem
                                - rozebrać złącze żeby mieć widok numeracji pinów
                                - wyciągać piny wyjmakami lub rozcinać przewody powyżej wtyczki
                                - połączyć przewód z pin 8 z przewodem z pin 11 (u mnie przejrzysty z niebieskim)
                                - połączyć przewód z pin 9 z przewodem z pin 12 (u mnie czarny z żółtym)
                                na masce kura, pod maską bocian

                                Komentarz

                                POWRÓT NA GÓRĘ
                                Pracuję...
                                X