Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zmiana licznika z UK na Europe dramat rozpacz szok jakas resztka nadziei

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zmiana licznika z UK na Europe dramat rozpacz szok jakas resztka nadziei

    WItam jestem posiadaczem od kilku dni skody octavi ll FL 1.9tdi automat auto kilkanascie lat temu było przerabiane na europe ale został po tym wszystkim licznik UK chciałem na poczatku zmienic sam FIS z mpg na litry mile na kilometry itp. ale klops auto łaczy sie z vcds i innymi komputerami ale z pozycja 17 instruments w vcds itp. cos takiego juz nie wchodzi a ponoc tam sie zmienia koduje tą zmiane probowało kilku elektryków nie wiadomo czego nie trybi (komputer delphi sie łaczy ale nikt nie wie jakie kodowanie wpisac zmienic ) . moze ktos ogarnie pomoze moze ktos mial tak samo. To pierwsze teraz 2 jak bym chciał licznik wymienic a nie idzie wejsc w te kodowanie i co wtedy pomocy bo juz deprecha łapie pozdrawiam.

  • #2
    Poszukaj licznika 1Z0920843S (najwyższy soft do O II FL TDI wersja europejska). Na alle.... jest kilka szt.
    Napisz do spacewalker - on wykonywał kodowania immo w licznikach (nie wiem czy jeszcze robi)

    PS - popraw pisownię (interpunkcja!!) - bo oczy bolą.

    Komentarz


    • #3
      Gdzie mieszkasz?
      Spacewalker robi też wysyłkowo.
      Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
      Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez Miczas Zobacz wpis
        WItam jestem posiadaczem od kilku dni skody octavi ll FL 1.9tdi automat auto kilkanascie lat temu było przerabiane na europe ale został po tym wszystkim licznik UK chciałem na poczatku zmienic sam FIS z mpg na litry mile na kilometry itp. ale klops auto łaczy sie z vcds i innymi komputerami ale z pozycja 17 instruments w vcds itp. cos takiego juz nie wchodzi a ponoc tam sie zmienia koduje tą zmiane probowało kilku elektryków nie wiadomo czego nie trybi (komputer delphi sie łaczy ale nikt nie wie jakie kodowanie wpisac zmienic ) . moze ktos ogarnie pomoze moze ktos mial tak samo. To pierwsze teraz 2 jak bym chciał licznik wymienic a nie idzie wejsc w te kodowanie i co wtedy pomocy bo juz deprecha łapie pozdrawiam.
        haos , tyle pisania i nic nie wiadomo ......

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez spacewalker Zobacz wpis

          haos , tyle pisania i nic nie wiadomo ......
          No to może w skrócie chce zmienić licznik z UK na Europe jestem z Dolnego Śląska okolice Wrocławia. Próbowaliśmy zmienić same wartości z mpg na litry i mile na km ale VCDS nie łączy się z 17-deska wskazników (żeby zakodować) nie wiadomo dlaczego i czy to nie będzie przeszkodą żeby zakodować nowy licznik.

          Komentarz


          • #6
            skoro auto odpala i jest immo - to auto się łaczy z licznikiem
            a to ze Ty sie z nim nie łączysz to juz nie wiele ma dogadania
            numer starego licznika, numer nowego licznika podaj ,

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez spacewalker Zobacz wpis
              skoro auto odpala i jest immo - to auto się łaczy z licznikiem
              a to ze Ty sie z nim nie łączysz to juz nie wiele ma dogadania
              numer starego licznika, numer nowego licznika podaj ,
              nowego nie mam bo nw jaki kupić i czy wgl. Da się to ogarnąć. Jutro wyciągnę swój to spisze numery tego co mam.

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez spacewalker Zobacz wpis
                skoro auto odpala i jest immo - to auto się łaczy z licznikiem
                a to ze Ty sie z nim nie łączysz to juz nie wiele ma dogadania
                numer starego licznika, numer nowego licznika podaj ,
                Dobrałem się do numerów licznika a więc jest ich kilka:1Z0 920 903D następny 1Z0 920 kolejny 903D

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez Miczas Zobacz wpis

                  Dobrałem się do numerów licznika a więc jest ich kilka:1Z0 920 903D następny 1Z0 920 kolejny 903D
                  To teraz kup licznik obojętnie jaki do diesla, byle wersja europejska. Jak już zmieniasz to tak jak było napisane wcześniej kup 1Z0920843S. Będziesz miał wyświetlacz maxidot i menu z językiem polskim. A spacewalker to zakoduje :-)

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez pejo Zobacz wpis

                    To teraz kup licznik obojętnie jaki do diesla, byle wersja europejska. Jak już zmieniasz to tak jak było napisane wcześniej kup 1Z0920843S. Będziesz miał wyświetlacz maxidot i menu z językiem polskim. A spacewalker to zakoduje :-)
                    a będzie różnica automat manual czy tylko disel zeby był?

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez Miczas Zobacz wpis

                      a będzie różnica automat manual czy tylko disel zeby był?
                      Nie ma znaczenia.

                      Komentarz


                      • #12
                        Podaj jeszcze czy masz prawą manetkę z przyciskami do sterowania komputerem lub czy masz kierownice z multifunkcją?
                        Licznik z MAXI-DOT wymaga sterowania.

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez kowaltom99 Zobacz wpis
                          Podaj jeszcze czy masz prawą manetkę z przyciskami do sterowania komputerem lub czy masz kierownice z multifunkcją?
                          Licznik z MAXI-DOT wymaga sterowania.
                          Z prawej strony są guziczki pd komputera z lewej mam tempomat i kierownica bieda bez przycisków
                          To tymi przyciskami nie posteruje manetki? Nie mów że musze kupic jeszcze kierownice
                          Ostatnio edytowany przez Miczas; 9997904.

                          Komentarz


                          • #14
                            Nie, nie musisz zmieniać kierownicy.
                            Jak masz prawą manetkę z przyciskami do komputera, to te przyciski obsłużą też MAXI-DOT w liczniku. Kupuj licznik jak podałem.

                            Tu masz najtaniej. Tylko ma szybkę wyszczerbioną.
                            Szybkę możesz przełożyć od swojego starego licznika.
                            allegro.pl
                            Ostatnio edytowany przez kowaltom99; 6234.

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez kowaltom99 Zobacz wpis
                              Nie, nie musisz zmieniać kierownicy.
                              Jak masz prawą manetkę z przyciskami do komputera, to te przyciski obsłużą też MAXI-DOT w liczniku. Kupuj licznik jak podałem.

                              Tu masz najtaniej. Tylko ma szybkę wyszczerbioną.
                              Szybkę możesz przełożyć od swojego starego licznika.
                              allegro.pl
                              Ok całe szczęście że nie trzeba kiery zmieniać ok kupuje już go i czy będzie pasował on numery itp. On chyba z 2.0 disel a ja mam 1.9? I czy maxi dot tam bedzie czy moze byc ten podstawowy fis czy to wgl ma znaczenie
                              a co po zakupie? pisałem do spacewalker ale nie ma kontaktu jak narazie.
                              Ostatnio edytowany przez Miczas; 9997904.

                              Komentarz


                              • #16
                                ten z końcówką S będzie pasował, ma MAXI-DOT, pasuje do każdego diesla.
                                Kontaktuj się z kolegą spacewalker.

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez kowaltom99 Zobacz wpis
                                  ten z końcówką S będzie pasował, ma MAXI-DOT, pasuje do każdego diesla.
                                  Kontaktuj się z kolegą spacewalker.
                                  Ok dzięki szukam
                                  takiego licznika bo ten linka po moim telefonie do sprzedającego odrazu ściągnęli aukcje nw czemu

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Screenshot_20220816-160245_Messenger.jpg gość miJest to licznik w wersji angielskiej przerobiony na wersję europejską. Działa normalnie tak jak wersja europejska. I nw co o tym myśleć
                                    Ostatnio edytowany przez Miczas; 9997904.

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Kupuj. Spacewalker Ci wszystko ustawi
                                      Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                                      Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez Miczas Zobacz wpis
                                        Screenshot_20220816-160245_Messenger.jpg gość miJest to licznik w wersji angielskiej przerobiony na wersję europejską. Działa normalnie tak jak wersja europejska. I nw co o tym myśleć
                                        To jest mój licznik. Tak jak pisałem jest przerobiony z Anglika ale wszystko jest pozamieniane na wersję Europa.

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Mam w końcu licznik i takie pytanie jest szansa ze jak przełożę nowy do auta to zatrybi ? czy może ogólnie imo itp. zblokować ze wgl. juz nawet na starym nie odpali? czy lepiej nie próbować bez speca od adaptacji go?

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Jak założysz nowy licznik to możesz go tylko na chwilę odpalić, potem gaśnie bo musisz zakodować immo. Zanim podmienisz liczniki to zapisz długie kodowanie z ABS, bo założeniu starego licznika nie będzie go pamiętał.
                                            ABy nowy licznik działał musisz go dać do zakodowania.

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              a jest ktos kto to ogarnie wymiane kodowanie i kalibracja z mil na km/h Dolnośląskie Wrocław Legnica Środa Śląska okolice?

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Nowy licznik masz w km/h czy w milach?

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  km/h i o tych numerach co pisałeś wczesniej

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X