Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Montaż radia-chińczyka z dużą ramką (np. Erisin)

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Montaż radia-chińczyka z dużą ramką (np. Erisin)

    Być może ktoś z Was ma zamontowane chińskie radio z duża ramką (256 mm szerokości), takie jak np. Erisin.

    Z tego co rozumiem, to ramka radia wypełnia całą "dziurę" i nie ma możliwości przykręcenia tego radia od przodu, tak jak to się robi z radiami o mniejszej szerokości ramki (np. 220mm), które to mają z przodu metalowe elementy do przykręcenia.

    Jak więc takie cudo ma się trzymać? Na tych "plastikowych wypustkach" z góry i dołu?
    Wystarczy docisk oryginalnej ramki Skody?
    Nie używa się tutaj żadnych śrub?


    Erisin Mix.jpg

  • #2
    Panel który widzisz z przodu to maskownica (po ściągnięciu go pozostają przyciski, potencjometry) pod nim są miejsca na śrubki, montuje się tak jak oryginalne radio na 4 śrubki
    Wirus -> 136 KM 310 Nm
    https://forum.octaviaclub.pl/forum/m...kombi-by-szere

    Komentarz


    • #3
      Piszesz z własnego doświadczenia?

      Nie mam przy sobie fotek jak to radio wygląda od tyłu (widok na panel od tyłu), ale wydawało mi się, że tam jest tylko "pełny" plastik i nie ma żadnych dziur montażowych.

      Komentarz


      • #4
        Posiadam takie:
        Skoda Octavia II ENko-IT
        nawet zdjęcia z IIFL są z montażu u mnie. Ze Swinga wymiana P&P, mocowanie na 4 śruby
        Wirus -> 136 KM 310 Nm
        https://forum.octaviaclub.pl/forum/m...kombi-by-szere

        Komentarz


        • #5
          Tak jak napisał szere . Sciągasz przedni panel i przykręcasz radio tak samo jak było zamontowane oryginalne. Na 4 wkręty.
          SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
          ​​​
          Grzegorz

          Moja Ambitna Czarnula

          Komentarz


          • #6
            Wielkie dzięki!

            Rzeczywiście panel ściąga się, tylko wymagało to anielskiej cierpliwości i siły Herkulesa Strasznie ciężko było wygiąć te zaczepy.
            Wrzucam fotkę dla potomnych.

            Photo 04-10-2022, 18 27 12.jpg

            Komentarz


            • #7
              Zamierzałem podłączyć radio w weekend i przeglądam różne tematy/informacje w sieci i trochę się przeraziłem
              Bo:

              1. Zacząłem od "standardu", czyli od tego, że w "kostce" powinno być napięcie po stacyjce i z akumulatora i to powinno wystarczyć do wysterowania radia (czytaj: wyłączenia go po stacyjce)
              ale
              2. Potem natrafiłem na informacje, że w Skodzie napięcie jest zawsze na kostce... i niektórzy gdzieś tam w internetach sugerują pociągnięcie napięcia po stacyjce ze skrzynki bezpieczników...
              ale
              3. Natrafiłem na następne info: To dobrze, że jest ciągłe napięcie, bo włączaniem/usypianiem radia steruje CANBUS i radio odczytuje odpowiednie sygnały z magistrali i wie co zrobić...

              Ale.. W moim samochodzie nie było nigdy fabrycznego radia. Poprzedni właściciel miał zainstalowanego jakiegoś "analogowego" grajka, więc pewnie na 99% w aucie nie ma zakodowanego żadnego radia...

              I teraz już widzę, jak nowy "chińczyk" albo w ogóle nie działa albo działa ale nie wyłącza się bo nie dostaje sygnału.

              Dobrze kombinuję?
              Dokładał ktoś z Was radio do auta bez fabrycznego radia? Wymaga to kodowania?


              Komentarz


              • #8
                W powyższym za dużo nie pomogę bo byłyby to w większości moje domysły, zakodować coś zapewne będzie trzeba, może i wymieć jeszcze jakiś sterownik. koleś mógłbyś podpowiedzieć coś koledze?
                Wirus -> 136 KM 310 Nm
                https://forum.octaviaclub.pl/forum/m...kombi-by-szere

                Komentarz


                • #9
                  Ja na Twoim miejscu podłączył bym radio i będzie widać jak to wszystko działa. Wtedy można coś doradzać.
                  Ostatnio edytowany przez georgg; 28340.
                  SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
                  ​​​
                  Grzegorz

                  Moja Ambitna Czarnula

                  Komentarz


                  • #10
                    Podłączyłem.
                    Radio się włącza i usypia po wyłączeniu zapłonu. Zobaczymy, czy jutro rano będzie jeszcze akumulator
                    Widzi też czujki parkowania, więc generalnie coś tam z CAM-a zczytuje.

                    Nie podłączyłem tylko sygnału radiowego, bo radio ma podwójne wejście (chyba podwójna fakra?) a w Skodzie jest pojedyncza.
                    Pewnie muszę kupić jakiś "rozdzielnik" czy inne cudo...



                    Radio_tył.jpg

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez bozydar Zobacz wpis

                      Nie podłączyłem tylko sygnału radiowego, bo radio ma podwójne wejście (chyba podwójna fakra?) a w Skodzie jest pojedyncza.
                      Pewnie muszę kupić jakiś "rozdzielnik" czy inne cudo..
                      Coś takiego - Link
                      SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
                      ​​​
                      Grzegorz

                      Moja Ambitna Czarnula

                      Komentarz


                      • #12
                        Dzięki.
                        W starej instalacji był jeszcze jakiś separator czy wzmacniacz zakończony standardowym DIN-em, więc postanowiłem podjąć próbę wykorzystania go
                        Ta tę okazję kupiłem przejściówkę gnizdo DIN-wtyk dual fakra... zobaczymy, czy się uda

                        Komentarz


                        • #13
                          Cześć. Szukam już trochę i postanowiłem tu się podpiąć.
                          Mam chińczyka JUNSUN.Ogólnie radio działa ok - widzi CAN, sterowanie dźwiękiem, otwieranie drzwi, wizualizacja czujników parkowania, itd.
                          Natomiast w oryginale był Columbus i sound system z cyfrowym wzmacniaczem sterowanym po CAN. I teraz pod demontażu Columbusa, i po włączeniu stacyjki odpala radio ale dźwięk słychać tylko przez ok 1 min (60sek) i potem wzmacniacz się wygasza. Oczywiście są błędy, bo nie widzi zmieniarki CD, mikrofonu, itd. Ktoś może mógłby pomóc zdalnie albo jest z Łodzi lub okolic??

                          Komentarz


                          • #14
                            asterx rozwiązałeś może problem, bo również szukam radia, które będzie współpracować z SS, póki co wzbraniam się od zakupu MIB 2 PQ

                            Komentarz

                            POWRÓT NA GÓRĘ
                            Pracuję...
                            X