Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Wymiana tylnej kanapy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] Wymiana tylnej kanapy

    Zamieszczone przez leszekmw
    a co na to ci z na przeciwka :?: :diabelski_usmiech
    a nic, jeszcze się taki nie znalazł co by mi mrugał światłami, po za tym chyba widzę czy mam dobrze ustawione światła czy nie, czy walę po gałach innym kierowcą czy jednak mam na tyle doświetloną jezdnię że nie muszę używać światłeł drogowych przy 180km/h

  • #2
    [O2] Wymiana tylnej kanapy

    Witam

    Mam zamiar kupić octavie tour. Auto stało jako demonstracyjne u dilera. Całe dodatkowe wyposażenie mi pasuje jednak nie ma dzielonej kanapy z tyłu która jest mi niezbędnie potrzebna.


    Mam pytanie czy da się zrobić bezinwazyjną przekładkę na kanapę dzieloną?? Zastanawiam się czy mocowania tylnego oparcia są takie same dla wersji z dzieloną kanapą i nie dzieloną.

    Może jest ktoś kto już robił???


    pozdrawiam Wojtek

    Komentarz


    • #3
      wojtekk, jeżeli masz dwa zamki do kanapy, to spokojnie możesz
      nie wiem jeszcze co z dolnym mocowaniem, bo tu mogą być tylko dwa zawiasy

      Komentarz


      • #4
        Z tego co widziałem przy kanapie nie dzielonej zamki są po obu stronach. Właśnie zastanawiają mnie dolne zawiasy kanapy dzielonej. Dzwoniłem do serwisu i mi powiedzieli że wszystko się da zrobić tylko cena ok 3k


        pozdrawiam Wojtek

        Komentarz


        • #5
          wojtekk, no to zobacz czy są zawiasy, jak nie to powinno dać się przykręcić
          Kanapę albo jakiś komplet kupisz za parę stówek

          Komentarz


          • #6
            Tak więc oglądałem dwie wersje i wszędzie jest tak samo. Jedynym problemem są mocowania dolnego siedziska. Musze jakoś dorobić/dostać 4 zawiasy bo w kanapie nie dzielonej ich nie ma, są jedynie dziury na nie . Tak wiec raczej biorę mojego tura


            pozdrawiam Wojtek

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez wojtekk
              Tak więc oglądałem dwie wersje i wszędzie jest tak samo. Jedynym problemem są mocowania dolnego siedziska. Musze jakoś dorobić/dostać 4 zawiasy bo w kanapie nie dzielonej ich nie ma, są jedynie dziury na nie . Tak wiec raczej biorę mojego tura


              pozdrawiam Wojtek
              Mocowania takie powinieneś kupić w serwisie lub na jakimś szrocie - ja tak robiłem kiedyś przy golfir III

              jak będziech chciał folele lub tylna kanape to daj znać bo kolega będzie sprzedawał bo kupił od RS i będzie montował
              O III 4x4 2,0TDI Elegance+dynamic+amazing+GSM i inne
              Poprzednia O II FL 2.0 TDI elegance + dynamic

              Komentarz


              • #8
                Hej,
                Stary temat ale obecnie zastanawiam się nad tym samym, zamianą kanapy w O2 Tour na dzieloną bo mi snowboard nie wchodzi jak mam fotelik dla dziecka zamontowany :/
                Czy w między czasie ktoś się tego podjął i mógłby mi podpowiedzieć co i jak?
                Z powyższego opisu nie do końca rozumiem. Że jest to możliwe jedynie potrzebuje jakieś extra zawiasy aby zamontować dolne siedziska dzielonej kanapy?

                P.S. Może jakiś admin przeniesie to do odpowiedniego działu dla Octavi II?
                Ostatnio edytowany przez veyron; 23691.

                Komentarz


                • #9
                  Witam,
                  Z racji że temat przerobiłem u siebie podzielę się informacjami.

                  Demontaż siedziska:

                  Wypinamy kanapę z przednich zatrzasków ciągnąc z wyczuciem do góry mniej więcej 25 cm od rogów kanapy, gdy wyskoczą zdejmujemy kanapę z tylnych mocowań i siedzisko mamy zdemontowane.

                  Niestety moje kupione dzielone siedzisko ma inne ruchome mocowanie (kombi\inny rocznik? Jeżeli ktoś się orientuje proszę o komentarz) ze zdjęć poglądowych w internecie, widać że składane siedzisko zakupione przeze mnie jest mocowane na paskach wystających na skraju siedziska na podłodze auta, u mnie takich mocowań brak więc zostałem przy nie dzielonym siedzisku mocowanym na zatrzaskach. (są dodatkowe otwory do włożenia zaczepów rozłożeniem pasujące do mocowań składanego siedziska jednak jak wcześniej proszę o komentarz kogoś kto ma informacje jak wygląda sprawa z mocowaniem siedziska).

                  Dla ułatwienia demontażu/montażu oparcia nie zakładamy siedziska puki nie wykonamy prac przy oparciu.

                  Demontaż oparcia nie dzielonego:

                  Składamy oparcie, odkręcamy zabezpieczenie (blaszka przykręcona śrubą z łbem spline) na "trzecim" zawiasie-tym po środku. W mojej O2 2012 (wnętrze po FL, karoseria przed FL) zawias jest w wyposażeniu. Unosimy oparcie do góry na zawiasie od strony kierowcy (zejdzie z plastikowej tulejki na bolcu wystającym z karoserii po czym wysuwamy oparcie z przeciwległego zawiasu (bolca) w karoserii (tulejkę z bocznego zawiasu demontujemy, pod środkowym zawiasem w oparciu również jest plastikowa tulejka u mnie przy demontażu rozłożyła się na dwie części ). Pozostaje odkręcić środkowy pas (śruba z łbem spline). Oparcie nie dzielone mamy poza autem.

                  Montaż dzielonego oparcia odbywa się w kolejności, przykręcenie pasa środkowego oraz umiejscowienie szerszego oparcia. Najpierw na zawias boczny, następnie montaż węższego oparcia również najpierw od strony zawiasu bocznego w karoserii następnie zabezpieczenie blaszką na środkowym "trzecim" zawiasie (z początku może się wydawać że nie pasuje ale przy odpowiednim ułożeniu blaszka wskoczy na swoje miejsce).

                  Po skończonych pracach przy oparciu montujemy siedzisko najpierw zaczepy tylne, później zatrzaski z przodu.

                  Rzeczy na które warto zwrócić uwagę przy zakupie kanapy:

                  1) Sprawność środkowego pasa oraz zamków.
                  2) Mocowanie siedziska kanapy (w moim przypadku zostałem przy starym nie dzielonym siedzisku)
                  3) Geometria Oparcia (moje szersze oparcie kupione na alledrogo miało wyłamany zamek oraz było skośnie przegięte-widać ze ktoś ciągnął na siłę przy
                  demontażu bo uszkodzony zamek nie chciał odpuścić)
                  4) Ogólny wygląd: brak przetarć , brak wgnieceń odkształceń gąbki i materiału.

                  Komentarz


                  • #10
                    Rzeczy na które warto zwrócić uwagę przy zakupie kanapy:
                    5) Obecność uchwytów dla fotelików po tylnej stronie oparcia (od strony bagażnika w przypadku konkretnego modelu fotelika dziecięcego wymagającego takiego uchwytu).

                    Komentarz


                    • #11

                      Podpiję temat ale trochę w innym kontekście. Posiadam octavię 2 z 2012 r. Nadwozie jest z przed FL, jednak w środku kierownica jest po FL więc przypuszczam, że instalacja elektryczna i fotele i inne rzeczy też są po FL.

                      Obecnie posiadam fotele i kanapę z wersji Mint. Chciałbym wymienić i fotele i kanapę.

                      Czytałem, że fotele przednie będą pasować z wersji VRS oraz innych aut na tej samej płycie podłogowej (Seat Leon 2, Audi A3 8p, prawdopodobnie Jetta gofl, i chyba z superba też pasują).
                      Macie może informacje jaka kanapa z innego samochodu będzie pasować bez przeróbek?

                      Komentarz


                      • #12
                        Ktoś coś? Serdecznie proszę o pomoc

                        Komentarz

                        POWRÓT NA GÓRĘ
                        Pracuję...
                        X