Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Hak do o2 FL

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Hak do o2 FL

    Blokada serwisu - TVN24 :diabelski_usmiech

  • #2
    Hak do o2 FL

    Witam wszystkich. Nie wiem czy ten temat był już poruszany ale sądzę że nie bo udało mi się tylko znaleźć do O1. Więc czy ktoś podjął się już montażu haka do O2 FL. Jeśli tak to prośba o podzielenie się fotorelacją. Interesowałby mnie montaż w szkodniku z czujnikami parkowania tzn. jaki moduł trzeba zamontować i w jaki sposób aby komputer wykrywał podłączoną przyczepkę.

    Komentarz


    • #3
      Ja moge sciagnac z CZ kompletny hak ( sciagany i skladany ) z wiazka, srubami, adapterem i jednostka sterujaca, do haka daje schemat instalacji jak nalezy to podlaczyc + karte dla diagnosty aby wbic go na przegladzie.
      Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
      Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
      ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

      TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


      Komentarz


      • #4
        misiek^wro, napisałbyś jeszcze cenę tego haka (oczywiście mówimy o haku ori?).

        Komentarz


        • #5
          bohen, ja chinszczyzny nie sprzedaje.

          Cena - 1400 pln + wysylka.
          Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
          Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
          ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

          TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


          Komentarz


          • #6
            Misiek dzięki za dobre chęci ale jak dla mnie to jeszcze za drogo. Myślałem, że ktoś może już rozpracował ten temat samodzielnie i podzieli się wiedzą z innymi. Hak mam w planach w przeciągu najbliższych dwóch lat więc może części pójdą trochę w dół.

            Komentarz


            • #7
              misiek^wro, A może jakby ktoś się jeszcze podłączył pod temat to może w hurcie byłoby taniej?
              Octavia II FL 1,9 TDI 2009 r.
              Toyota Auris II TS Hybrid 2016r.

              Komentarz


              • #8
                witam,

                ja zamontowałem w zeszłym tygodniu hak do jedynki Link wprawdzie nieorginalny ale potrzebowałem go tylko do bagażnika rowerowego ( cena do OI 184pln + własny montaż (2h) + papier od diagnosty 35pln)

                pozdr

                adam
                adamadam

                Komentarz


                • #9
                  Mechanicznie to żaden problem, kiedyś byłem bliski zamontowania tego u siebie. Na Allegro da się kupić polski hak (łatwo zdejmowalny) za 600-800 PLN ze wszystkim. Montaż = zdjęcie zderzaka, przykręcenie 4 śrubek, podcięcie zderzaka (od spodu - w części równoległej do jezdni) i montaż zderzaka z powrotem. Elektrycznie - są dwa wyjścia - albo ori sterownik i nie będzie problemu z czujnikami cofania przy cofaniu (no i ori to ori ) albo sterownik z zestawu do haka - wpinki w kable, ale nie powodujące błędów na szafie
                  Pozdrawiam
                  Marcin

                  Komentarz


                  • #10
                    Czujniki to nie wszystko.

                    Bedzie wywalac bledy zarowek, po wpieciu przyczepy, no chyba ze ktos wylaczyc poszukiwanie przepalonych zarowek
                    Spritmonitor.de

                    Komentarz


                    • #11
                      Maicroft,

                      są takie moduły, które nie generują błędów i do tego nieoryginalne.

                      np. takie:
                      Link
                      Link
                      Link
                      Pozdrawiam
                      Marcin

                      Komentarz


                      • #12
                        Z tego co pisze Enriquez to mi by odpowiadał ten trzeci automatyczny ale trzeba ciąć zderzak, a tego znowu nie chce robić. Czy nie ma na rynku niczego co by pasowało do naszych szkodników, a nie koniecznie było oryginalne?
                        P.S. Np. dzisiaj kupiłem w Seacie śruby zabezpieczające do alufelg i świetnie pasują. Od Skody nie chciałem bo są strasznie prymitywne i jeszcze facet mówi mi, że wzory się powtarzają bo jest ich tylko 150, a samochodów sprzedaje się kilka tysięcy rocznie.
                        Pozdrawiam

                        Komentarz


                        • #13
                          arturas03, raczej tak, pod warunkiem ze to bedzie ekipa z 1 miasta, albo mozliwie blisko siebie, bo pakowanie tego ustrojstwa to jakas masakra, a ja jestem detalista i nie lubie jak klient dostaje chociazby obita belke czy cos ...
                          Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
                          Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
                          ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

                          TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


                          Komentarz


                          • #14
                            Enriquez, Tak montujac modul, nawet nieoryginalny wszystko bedzie dzialac.

                            Wtedy za ok. 600zl ma sie gotowy prosty hak - nie kazdy musi miec automat
                            Spritmonitor.de

                            Komentarz


                            • #15
                              Aby nie tracic tzw. gwarancji producenta zamontowli mi hak (oczywiście z modółem i innymi gadżetami -czujnik cofania) w Carsed Minsk Mazowiecki za 1,2k z wpisem do książki gw. jestem zadowolony, gniazdo chowane, hak automatycznie odpinany ocynkowany.

                              Komentarz


                              • #16
                                albo kupić hak za parę złotych jaki kto chce plus to:
                                Link
                                Link

                                i troszeczkę roboty
                                zaletą jest możliwość oryginalnego kodowania sterownika
                                przymierzam siędo tego i zdam fotorealcję
                                ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                poprzednie modele:
                                ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                Komentarz


                                • #17
                                  Ja kupiłem używany ori hak na allegro, zamontowano mi moduł tej firmy. Diagnosta sprawdził na główce haka jakiś numer i wystawił mi dokument do wydziału komunikacji.

                                  Tu i tu oryginalny wypinany hak, są też tańsze ale trzeba polować wtedy na główkę haka.
                                  Pozdrawiam
                                  Mariusz

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    I co temat utknął? Nikt nie jest zainteresowany zakładaniem haka?

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      ja caly czas jestem, tylko funduszy brak i koncepcja jakoś też się jeszcze klaruje

                                      ostatnio rozmawiałem w ASO i powiedzieli że za pół ceny oryginalnego mają jakiś zamiennik z CAN-owym podpięciem
                                      Nie polemizuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a później pobije doświadczeniem...

                                      mój szkodnik

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Link

                                        W ciemno bym bral, bo nowy zwykly kosztuje 50zl mniej, a tu ori odpinany z kluczem.

                                        Wiazka do tego i mamy komplecik za powiedzmy 600zl z montazem :roll:
                                        Spritmonitor.de

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          ale to pasuje do kombii?
                                          wiazke da sie za 200 kupic?

                                          czlowiek na ziemi jest tylko sekunde, nie zmieni nic a zostawi burdel

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Nie ma chyba roznicy miedzy htb/kombi, bo mocowanie jest w miejsce belki zderzaka, ktora sie odkreca i potem wklada hak w podluznice i dokreca. Trzeba sprawdzic i bedzie jasnosc
                                            Spritmonitor.de

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              cena dobra tylko brac a oryginalna wiazke z modulem mozna kupic tu Just a moment...
                                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                piotrcar, no, powodzenia z ta wiazka od goscia

                                                Myslisz ze czemu zerwalem z nim wspolprace? :szeroki_usmiech
                                                Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
                                                Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
                                                ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

                                                TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  wiązkę rozpiszę jak podejdędo tematu, zorientowałem schematy i można ją mocno uprościć
                                                  w zimę sobie będę dłubał i co nieco opiszę - ale bez mechanicznego haka
                                                  ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                                  ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                                  poprzednie modele:
                                                  ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                                  ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                                  O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X